اخبار بیت کویناخبار عمومی

مدیران شرکت برکشایر: از موفقیت بیت کوین متنفریم

رشد چشمگیر بیت کوین در مقابل بسیاری از منتقدان قبلی این ارز به پیروزی رسیده است. اما زمانیکه پای وارن بافت، مدیر عامل شرکت برکشایر هثاوی (Berkshire Hathaway) و دست راست او چارلی مانگر به میان می‌آید، قضیه متفاوت می‌شود.

مانگر در مراسمی که در ۱ می (۱۱ اردیبهشت) با حضور سهامداران این شرکت برگزار شد اذعان داشت که از موفقیت بیت کوین متنفر است. او در ادامه گفت:

البته که از موفقیت بیت کوین متنفر هستم. باید اقرار کنم که به نظر من تمام این توسعه تهوع آور است و با منافع بشر در تضاد است. و انتقادات را به دیگران خواهم سپرد.


وارن بافت چه دلایلی برای مخالفت با بیت کوین دارد؟


 

در حالیکه اوراکل اوماها (لقبی که به وارن بافت داده‌اند) از پاسخ به سوالی در مورد بیت کوین طفره رفت، با این حال با نظر مانگر موافقت کرد و گفت:

من با این یک مورد موافقم

وارن بافت در سال ۲۰۱۸ به سم بیت کوین شناخته شد. وارن بافت (Warren Buffet) سرمایه‌گذار مهم و با نفوذ آمریکایی و مدیر عامل شرکت Berkshire Hathaway است. او یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران تاریخ جهان است و ثروت خالص او در جولای ۲۰۲۰ چیزی در حدود ۷۱.۸ میلیارد دلار برآورد شده است. بافت از ابتدا به مخالفت با بیت کوین پرداخته است.

تنفر غیر منطقی است

این نظرات با بازخوردهای قوی از طرف جامعه ارزهای دیجیتال مواجه شد. الکس کروگر تحلیل‌گر رمزارزها در توییتی عنوان کرد زمانیکه صحبت مدیریت پول در میان باشد تنفر غیر منطقی است. او گفت:

روش مانگر در کنار آمدن با بیت کوین، تنفر بوده است. زمانیکه پای تنفر در میان باشد نمی‌توان منطقی برخورد کرد. مدیران سرمایه‌ای که نتوانند با تغییرات تکنولوژی وفق پیدا کنند عملکرد بسیار سختی در پیش رو خواهند داشت.

مانگر دوست دارد موضع خود را در برابر ارزهای دیجیتال و سهام‌های نظری آشکارا نشان دهد. این میلیاردر ۹۷ ساله در نشست سالانه خبرگزاری Daily Journal در فوریه، بیت کوین و سهام تسلا را “شپش و کپک” خواند.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا