اخبار خارجی

اظهارنظر جنجالی وارن بافت؛ ارزهای دیجیتال ارزشی ندارند!

وارن بافت در روز دوشنبه طی مصاحبه ای گفت: ارزهای دیجیتال اساسا هیچ ارزشی ندارند.

وارن بافت چهارمین فرد ثروتمند جهان طی مصاحبه ای با بکی کویک (Becky Quick) خبرنگار CNBC، نظرات خود در خصوص بیت کوین را بیان کرد. در بین حاضرین، جاستین سان مدیرعامل ترون و یکی از حامیان قدیمی ارزهای دیجیتال نیز حضور داشت.

در ماه می ۲۰۱۹، این دو فرد در جذب سرمایه بنیاد گلاید (Glide)، سازمان امور خیریه که به به افراد بی خانمان سان فرانسیسکو کمک می‌کند شرکت داشته اند. در صحبت این دو میلیاردر، جاستین سان به وارن پیشنهاد کرده بود که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را مدنظر قرار دهد.

هنگامی که از بافت پرسیده شد که آیا جاستین سان به او بیت کوین داده است یا خیر، پاسخ داد:

من هیچ ارز دیجیتالی ندارم. هیچوقت هم نخواهم داشت. شما نمی‌توانید هیچ کاری با ارز دیجیتال بکنید به غیر از آنکه آن را به فرد دیگری بفروشید.

وی هم چنین در خصوص این موضوع اظهارنظر کرد که ارزهای دیجیتال همراه با پولشویی و تامین بودجه تروریسم بوده است. وی گفت:

بیت کوین به منظور انتقال مقدار زیادی پول به صورت غیرقانونی استفاده شده است.

وارن بافت ثروت خود را از صندوق های پوشش ریسک و بیمه به دست آورده است. وی دارای سرمایه ای به ارزش ۸۸.۹ میلیارد دلار است.

سرمایه گذاران میلیاردر در ارزهای دیجیتال

بیت کوین شاهد سرمایه گذاری های مهمی از جانب میلیونرها و میلیاردرها بوده است، اما وارن بافت بیان کرده است کسانی که ثروت خود را از روش های اصولی تر به دست آورده اند در خصوص پذیرش ارزهای دیجیتال بی میل هستند. مارک کیوبان (Mark Cuban) میلیاردر معروف که ثروت خود را از حباب دات کام به دست آورده، گفته است که ترجیح می‌دهد به جای ارزهای دیجیتال، موز داشته باشد.

از طرف دیگر، داستان های موفق دیگری نیز وجود داشته است. تایلر و کامرون وینکلووس مجموعا سرمایه ای به ارزش بیش از ۱.۴ میلیارد دلار پس از تأسیس صرافی ارز دیجیتال جمینای به دست آورده اند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا