تحلیل تکنیکال

آیا افزایش قیمت بیت کوین تا 21,600 دلار غیرواقعی است؟ تحلیلگران پاسخ می‌دهند

قیمت بیت کوین از روز شنبه و همزمان با تعطیلات آخر هفته بازارهای جهانی توانسته است با پشت سر گذاشتن چند مقاومت تا محدوده ۲۱,۶۰۰ دلار رشد کند. اکنون برخی از تحلیلگران معتقدند که این افزایش قیمت در تعطیلات ارزش چندانی ندارد و فردا با بازگشایی بازارها و افزایش حجم معاملات عیار این روند صعودی مشخص خواهد شد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، امروز قیمت بیت کوین به حداکثر مقدار خود در یک هفته گذشته رسید. صرافی بایننس این میزان را برابر ۲۱,۶۸۴ دلار ثبت کرد. این در حالی است که کندل هفتگی بیت کوین ساعت ۴:۳۰ بامداد امشب به وقت تهران بسته می‌شود.

به عقیده برخی از تحلیلگران افزایش قیمت بیت کوین در تعطیلات اخر هفته بازارهای جهانی (شنبه و یکشنبه) توسط خرده تریدرها به وقوع پیوسته است و با بازگشایی بازارها در روز دوشنبه و افزایش حجم معاملاتی، این بازیگرهای بزرگ خواهند بود که آینده روند قیمت بیت کوین را رقم می‌زنند. برخی دیگر نیز بر این باورند که با توجه به اینکه کندل هفتگی قیمت بیت کوین در ۲۰,۸۶۱ دلار باز شده است، سبز بسته شدن این کندل می‌تواند نشانه‌ای بر ادامه‌دار بودن روند صعودی باشد.

جاش ریجر (Josh Rager) هم‌بنیانگذار پلتفرم بلاک روتز نیز همین اعتقاد را دارد. وی در توییتی افزایش قیمت ۲ روز گذشته را غیرقابل استناد دانست. البته او اعتقاد دارد که اگر این پامپ قیمتی جعلی بوده باشد باید در ساعت‌های پایانی امروز و بسته شدن کندل قیمتی خود را نشان دهد و قبل از آن کاهش یابد.

توییت در مورد پامپ قیمت بیت کوین در آخر هفته

تحلیلگر مطرح دیگری با نام مستعار Capo Of Crypto نیز در توییتی به مخاطبان خود توصیه کرد که همچنان از ورود به بازار اجتناب کنند.

اما در طرف دیگر قضیه تحلیلگرانی هستند که به این افزایش قیمت امیدوار شده‌اند. مایکل فن دو پپه (Michaël van de Poppe) یکی از همین افراد است که دیروز در توییتی بدست آوردن سطح ۲۱,۲۰۰ دلار را بسیار مهم خوانده بود و ابراز خوشبینی در کوتاه مدت کرد.

توییت در مورد قیمت بیت کوین

در حال حاضر مهم‌‌ترین مقاومت‌های پیش روی بیت کوین در کوتاه مدت ۲۲,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای در محدوده ۲۲,۶۰۰ دلار هستند. اگر سری به دفتر سفارشات صرافی بایننس بزنیم؛ دیوار سنگینی از سفارشات خرید را در محدوده ۲۱,۲۰۰ دلار (حدود ۲۰ میلیون دلار) مشاهده می‌کنیم که حمایت خوبی را از قیمت می‌کنند.

وضعیت دفتر سفارشات صرافی بایننس منبع: Material Indicators
وضعیت دفتر سفارشات صرافی بایننس منبع: Material Indicators

اهمیت وضعیت بسته شدن کندل هفتگی

همان‌گونه که اشاره شد امشب در ساعت ۴:۳۰ بامداد به وقت تهران کندل هفتگی بیت کوین بسته خواهد شد. در صورت سبز بسته شدن این کندل (قیمت بالای ۲۰,۸۶۱ دلار)، شاهد دومین هفته متوالی صعود هفتگی بیت کوین خواهیم بود. این اتفاق برای اولین بار از ماه مارس (اسفند) در حال رخ دادن است و می‌تواند نشانه امیدوارکننده‌ای باشد.

تحلیلگر مطرحی با نام رکت کپیتال در آغاز این هفته گفته بود که علی‌رغم سبز بسته شدن کندل هفتگی، شاهد شکل‌گیری پرایس اکشن قله پایین‌تر در نمودار بیت کوین هستیم که کاهش حجم آن را همراهی کرده است.

حال در صورت حفظ حمایت ۲۱,۲۰۰ دلار تا پایان امشب می‌توان گفت که نگرانی رکت کپیتال در این خصوص در اوایل هفته برطرف شده است.

توییت رکت کپیتال در خصوص قیمت بیت کوین
  • کندل هفتگی بیت کوین چه زمانی بسته می‌شود؟

این کندل در پایان روز یکشنبه به وقت UTC بسته می‌شود که با تبدیل آن به وقت تهران این زمان به دوشنبه ساعت ۴:۳۰ بامداد می‌رسیم.

  • آیا افزایش قیمت بیت کوین در تعطیلات آخر هفته بازارهای جهانی غیرواقعی است؟

پاسخ دقیقی به این سوال نمی‌توان داد. از طرفی کاهش حجم معاملات در تعطیلات آخر هفته اعتبار شکست سطوح مقاومت را پایین می‌آورد اما در طرف دیگر بسته شدن دومین کندل هفتگی متوالی سبز رنگ نشانه خوبی برای آینده قیمت بیت کوین است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا