اخبار خارجی

روزشماری هاوینگ بیت کوین؛ پیمودن ۹۹ درصد مسیر این رویداد تاریخی

به رویداد مورد انتظار هاوینگ بسیار نزدیک شده ایم. با استخراج بلاک اخیر می‌توان گفت که ۹۹ درصد مسیر منتهی به هاوینگ را پیموده ایم.

رویداد هاوینگ مورد انتظارترین رویداد در دنیای ارزهای دیجیتال است. پس از هاوینگ، در جهانی که ارزهای سنتی با رکورد بی سابقه ای در حال چاپ شدن هستند، کمیاب بودن بیت کوین دو برابر خواهد شد.

نزدیک به خط پایان

اخیرا شاهد معرفی جالبی از جانب Bitcoin Block Bot بوده ایم. با استخراج بلاک ۶۲۷,۹۰۰ می‌توان گفت که ۹۹ درصد مسیر منتهی به رویداد هاوینگ بیت‌کوین را پیموده ایم. پیش بینی می‌شود که هاو‌ینگ در تاریخ ۱۱ یا ۱۲ می (۲۲ یا ۲۳ اردیبهشت) رخ دهد.

هرچند بحث هایی درباره واکنش قیمت بیت‌کوین به هاو‌ینگ آتی وجود دارد. نکته عجیب این است که اندیکاتور RSI بیت کوین سابقه نداشته است که قبل از هاو‌ینگ های قبلی به این ضعیفی باشد. این موضوع باعث شده است که بعضی از افراد هشدار بدهند که هاو‌ینگ بیت‌کوین ممکن است تاثیر خود را گذاشته باشد و وقوع هاو‌ینگ در مقایسه با هاو‌ینگ سال ۲۰۱۶ حرفی برای گفتن نداشته باشد. با این حال، نشانه هایی از این موضوع وجود دارد که سرمایه گذاران سازمانی توجه ویژه ای به بیت‌کوین در آستانه هاو‌ینگ دارند.

تحلیلگران Morgan Creek Digital و سایر شرکت ها بیان کرده اند که با نزدیک شدن به هاوینگ، قیمت بیت‌کوین با کاهش بیشتری مواجه خواهد شد تا اینکه تا ماه سپتامبر شاهد افزایش چشمگیر آن باشیم. هرچند این پیش بینی بسیار جسورانه تر از سایر پیش بینی ها است.

بیت کوین به زودی دارای نرخ تورم بسیار کمی خواهد بود

نکته بسیار جالب درباره هاوینگ آتی این است که تورم بیت کوین به طور چشمگیری کمتر از ارزهای سنتی خواهد شد.

همانطور که متی گرینسپن اخیرا خاطرنشان کرده است، نرخ تورم سالانه بیت کوین پس از هاوینگ به ۱.۸ درصد خواهد رسید. به عنوان مقایسه می‌توان گفت که نرخ تورم میانگین جهانی ارزهای سنتی ۳.۴۱ درصد است. این موضوع باعث می‌شود که بیت کوین به دارایی جذاب تری تبدیل شود.

هرچند در حال حاضر در بحبوحه بحران رکود قرار داریم. بنابراین هنوز مشخص نیست که آیا این نرخ تورم کم در کوتاه مدت برای سرمایه گذاران جذاب خواهد بود یا خیر. هرچند گفته می‌شود که پس از دوره رکود شدید، فشار تورمی افزایش خواهد یافت، بنابراین چشم انداز بلندمدت بیت کوین قوی باقی می‌ماند.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا