اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار بیت کوین

تعداد نهنگ‌های بیت کوین به اوج ۱۰ ماه گذشته رسید

تعداد کیف پول‌های حاوی ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد بیت کوین به طور چشمگیری در چند وقت اخیر افزایش پیدا کرده و به اوج ۱۰ ماه اخیر رسیده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، سرمایه‌گذاران بزرگ بیت کوین یا همان نهنگ‌ها دوباره انباشت را آغاز کرده‌اند. با این روند، تعداد آدرس نهنگ‌هایی که با وجود فعالیت در مدت اخیر هیچ فروشی نداشته‌اند به رکورد جدیدی رسیده است.

نهنگ‌های بیت کوین دوباره فعال شده‌اند

اگر بگوییم عدم اطمینان زیادی در دنیای مالی امروز وجود دارد، بی راه نگفته‌ایم. در حالی که بشر در تلاش برای مهار ویروس کرونا و همه‌گیری جهانی آن بود، تورم به میان آمد و توجه دولت‌ها را به سمت خود متمرکز کرد. در همین حال، پوتین، رییس جمهور روسیه تصمیم گرفت به اوکراین حمله کند که دنیا را به حیرت فرو برد.

تا حدودی انتظار می‌رفت قیمت رمزارزها در واکنش به نخستین جنگ اروپا از جنگ جهانی دوم تا بدین جای کار، به صورت قابل توجهی کاهش یابد که این پیش‌بینی محقق شد و بیت کوین سقوط کرد. با این حال، روز دوشنبه شرایط تغییر کرد و قیمت بیت کوین به ۴۵،۰۰۰ دلار افزایش یافت.

آخرین افزایش قیمت بیت کوین در حالی رقم خورد که غرب تحریم‌های شدیدی را علیه روسیه و اقتصاد آن اعمال کرد و روبل این کشور به دنبال این تحریم‌ها به شدت سقوط کرده است.

در همین حال، داده‌های گلسنود نشان می‌دهد که تعداد آدرس‌های حاوی ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد بیت کوین در مدت زمان کوتاهی به شدت افزایش یافته است.

با در نظر گرفتن تحریم‌های مالی علیه روسیه و اینکه صرافی‌های رمزارز از مسدود کردن حساب مشتریان روسی خودداری کرده‌اند، بسیاری معتقدند این افزایش در تعداد کیف پول‌ها به سرمایه‌گذاران روسی برمی‌گردد که برای حفظ ارزش پولشان بیت کوین خریده‌اند.

تعداد کیف پول‌های حاوی بیش از ۱۰۰۰ واحد بیت کوین
نمودار تعداد کیف پول‌های حاوی بیش از ۱۰۰۰ واحد بیت کوین
تعداد کیف پول‌های حاوی بیش از ۱۰۰ واحد بیت کوین
نمودار تعداد کیف پول‌های حاوی بیش از ۱۰۰ واحد بیت کوین

افزایش انباشت در کیف پول‌ها

داده‌های دیگر گلسنود نشان می‌دهد رشد تعداد کیف پول‌های انباشت کننده اخیرا سرعت گرفته و به بالاترین میزان خود رسیده است. به گفته گلاسنود، این کیف پول‌ها حداقل دو تراکنش ورودی داشته‌ و هرگز هیچ یک از بیت کوین‌های خود را خرج نکرده‌اند و در طول هفت سال گذشته نیز فعال بوده‌اند.

نمودار کیف پول‌های انباشت کننده بیت کوین
نمودار کیف پول‌های انباشت کننده بیت کوین

شایان ذکر است گلسنود کیف پول‌های شناخته شده متعلق به صرافی‌ها یا شرکت‌های استخراج را در این آمار حساب نکرده است.

منبع
cryptopotato

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا