اخبار خارجی

ساتوشی ناکاموتو ۱.۱۲۵ میلیون بیت کوین به ارزش ۱۰ میلیارد دلار استخراج کرده است

طی تحلیل درون زنجیره ای اخیر Whale Alert بیان شده است ساتوشی ناکاموتو خالق ناشناس بیت کوین تقریبا ۱,۱۲۵,۱۵۰ بیت کوین به ارزش کنونی ۱۰.۹ میلیارد دلار استخراج کرده است. محققان طی پست مدیوم خود به این موضوع پرداخته اند که ساتوشی چگونه توانسته است با یک دستگاه ثابت تا ماه می ۲۰۱۰ به ماینینگ ادامه دهد.

یافته های Whale Alert بر اساس روش “نانس اضافه” ارائه شده توسط دیمین لرنر است. طی این روش بیان شده است که موجودی بیت کوین ساتوشی ناکاموتو تقریبا یک میلیون کوین است.

محققان مجموعه ای از الگوهای نانس را شناسایی کرده اند که مختص به مجموعه پاتوشی است. این موضوع به محققان کمک کرده است تا در خصوص بلاک های استخراج شده توسط ساتوشی مطمئن تر شوند.

۲۲,۵۰۳ بلاک از ۵۴,۳۱۶ بلاک اول توسط ساتوشی و با استفاده از روش جدید استخراج شده است.

ساتوشی یک طرح ماینینگ ثابتی را حفظ کرده بود، در حالی که شبکه به منظور محافظت از حمله های ۵۱ درصد در حال رشد بود.

این موضوع که الگوهای نانس متعلق به یک دستگاه ماینینگ مشخص است در سال ۲۰۱۸ توسط محققان بیتمکس بررسی شده است. این محققان تخمین زده بودند که ساتوشی تقریبا ۷۰۰,۰۰۰ بیت کو‌ین استخراج کرده است.

آیا ساتوشی در آینده، بیت کوین های خود را خواهد فروخت؟

به نظر می‌رسد اقدامات ماینر پاتوشی به دقت محاسبه و بررسی شده است تا در راستای محافظت از شبکه باشد، به طوری که هش ریت شبکه بیت کوین افزایش یافته است. بعید به نظر می‌رسد که پاتوشی بخواهد بخشی از موجودی بیت کو‌ین خود را بفروشد زیرا این اقدام، تاثیر نامطلوبی بر شبکه بیت کوین می‌گذارد. Whale Alert در این خصوص گفته است:

زمان بندی کنار گذاشتن ماینینگ، روند و روش ماینینگ، کاهش سیستماتیک سرعت ماینینگ و عدم فروش کوین ها توسط این ماینر نشان می‌دهد که ساتوشی فقط به رشد و محافظت از شبکه نوپای بیت کوین علاقه داشته است. بیت کوین های استخراج شده توسط پاتوشی احتمالا یک اقدام فرعی برای این هدف بوده است و بعید به نظر می‌رسد که بیت کوین های استخراج شده توسط او هرگز فروخته شود، هرچند این سوال هم چنان باقی است که چرا ساتوشی صرفا آنها را نسوزانده است.

طبق گفته یکی از توسعه دهندگان اولیه بیت کوین، ساتوشی تا حدی از وقوع حمله ۵۱ درصد می‌ترسید که حتی یک کارت گرافیک برای محافظت از شبکه آماده داشته است، هرچند از آن برای متوازن کردن ماینینگ استفاده نشده است.

لرنر هم چنین معتقد است که اقدامات ماینر پاتوشی انگیزه های مالی نداشته است و ساتوشی هرگز از کوین های خود استفاده نخواهد کرد.

منبع
coindeskcointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا