گاوها برنده شدند؛ روند بیت کوین در حال تقویت است!

دسته نهنگ‌های بیت کوین، قیمت ۱۰,۴۰۷ دلار را به سطح حمایتی مهم تبدیل کرده‌اند و در نتیجه، احتمال شروع روند صعودی قیمت بیت کوین افزایش یافته است.

دسته نهنگ‌های بیت کوین نشان داده‌اند پس از بازیابی قیمت بیت کوین به بالاتر از ۱۰۷۰۰ دلار، احتمال بازگشت روند کوتاه‌مدت وجود دارد. طی دو روز گذشته، قیمت بیت کوین تقریبا ۶ درصد افزایش یافته و از ۱۰۱۳۵ به ۱۰۷۵۵ دلار رسیده است.

دسته نهنگ‌ها هنگامی شکل می‌گیرند که سرمایه‌گذاران بزرگ به انباشت بیت کوین بپردازند و دارایی‌های خود را به مدت زیادی خرج نکنند یا انتقال ندهند.

این موضوع معمولا نشان می‌دهد که نهنگ‌ها در انتظار افزایش قیمت بیت کوین در آینده نزدیک هستند.

دسته نهنگ‌های بیت کوین- قیمت بیت کوین

شرکت تحلیل درون زنجیره‌ای Whalemap که فعالیت نهنگ‌ها را رصد می‌کند، قیمت‌های ۱۰۴۰۷، ۱۰۵۷۰ و ۱۰۶۶۷ دلار را به عنوان قیمت دسته نهنگ‌ها تعیین کرده است. در کوتاه‌مدت، اگر قیمت بیت کوین به بالاتر از ۱۰۷۰۰ دلار برسد، این سه سطح قیمت احتمالا به عنوان سطوح حمایتی عمل می‌کنند.

تغییر جهت احساس بازار به سمت خوش‌بینی

طبق گفته تحلیلگران Whalemap، تا زمانی که بیت کوین بتواند قیمت ۱۰۴۰۷ دلار را حفظ کند، در روند صعودی باقی خواهد ماند.

این تحلیلگران تاکید کرده‌اند که روند کنونی نشان از پیروزی گاوها دارد، زیرا احساس بازار بهبود یافته است.

یک نکته جالب در روند صعودی اخیر بیت کوین، جدا شدن آن از طلا و کمرنگ شدن همبستگی با آن بوده است. اگرچه قیمت طلا طی ۲۴ ساعت گذشته با کاهش ۰.۳۲ درصدی مواجه بوده اما قیمت بیت کوین به ۱۰۷۰۰ دلار افزایش یافته است.

ویلی وو تحلیلگر شناخته‌شده گفته است این موضوع نشان می‌دهد که روند بیت کوین در حال تقویت است. وی گفت:

بیت کوین به زودی ارتباط خود با بازارهای سنتی را قطع خواهد کرد و تحت تاثیر منحنی پذیرش خود قرار خواهد گرفت.

علاوه بر عوامل تکنیکال مختلف که روند صعودی قیمت بیت کوین را رقم می‌زنند، عوامل فاندامنتال کنونی نیز چشم‌انداز مثبتی را از آینده نزدیک نشان می‌دهند.

اوایل هفته جاری، اطلاعات گلس‌نود نشان دادند که تعداد آدرس‌های کوچک بیت کوین در ماه سپتامبر کاهش ناگهانی داشته‌اند. علیرغم این موضوع، تحلیلگران گلس‌نود خاطرنشان کرده‌اند که این اطلاعات نگران‌کننده نیست و بر فاندامنتال‌های شبکه بیت کوین تاثیر نمی‌گذارد. آنها در این خصوص گفتند:

کاهش اخیر تعداد آدرس‌هایی که بیشتر از یک بیت کوین در اختیار دارند مسأله نگران‌کننده‌ای نیست و بر فاندامنتال‌های شبکه تاثیرگذار نیستند. این موضوع صرفا پاکسازی صرافی‌ها و ترکیب چندین UTXO آدرس‌های جداگانه به یک آدرس بوده است.

معامله‌کنندگان باید انتظار چه شرایطی را داشته باشند؟

ادوارد مورا (Edward Morra) معامله‌کننده ارز دیجیتال معتقد است که قیمت بیت کوین باید به بالاتر از ۱۰۸۳۰ دلار برسد تا ادامه روند صعودی تایید شود.

اگر بیت کوین نتواند از قیمت ۱۰۸۳۰ دلار عبور کند و به کمتر از ۱۰۵۰۰ دلار برگردد، محدوده قیمت ۹۸۰۰ الی ۱۰۸۳۰ دلار می‌تواند باعث عدم نوسان قیمت بیت کوین برای مدت طولانی شود. مورا در این خصوص گفت:

قیمت بیت کوین در حال حاضر در روند صعودی و به سمت ۱۰۸۳۰ دلار قرار دارد. اگر از این سطح قیمت عبور کنیم می‌توانیم انتظار دستیابی به سطح مقاومتی ۱۱۲۰۰ دلار را داشته باشیم.


منبع cointelegraph
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر