اخبار خارجی

ایجاد سیستم ماینینگ سودآور بیت کوین چه میزان هزینه دارد؟

سایت Poolin.com تحلیلی درباره هزینه جمع آوری و ایجاد یک سیستم ماینینگ سودآور بیت کوین را محاسبه کرده است. این اطلاعات چشم انداز منحصربه‌فردی به پیچیدگی های عرصه ماینینگ ارائه می‌دهد.

تعیین هزینه بسیار پیچیده است

در این مقاله، استخر ماینینگ Looking.com خاطرنشان کرده است که طیف وسیعی از متغیرهای جداگانه برای تعیین سودآوری ماینینگ وجود دارد. این استخر، یک محاسبه کننده سود ماینینگ ایجاد کرده است که با در نظر گرفتن این عوامل، درک بهتری از این موضوع ارائه می‌دهد که چه سیستمی ارزش بیشتر و بهتری دارد.

مثال هایی در تصویر زیر نشان داده شده است:

این نکته قابل ذکر است که هزینه های مصرف برق در کشورهای مختلف بسیار متفاوت است و می‌توان گفت که مهمترین عامل در هزینه های بلندمدت استخراج می‌باشد. بنابراین، دستگاه هایی که برق بیشتری مصرف می‌کنند و هم چنین هش ریت بیشتری تولید می‌کنند می‌توانند برای مناطقی که برق ارزانتری وجود دارد مناسبتر باشند، اما در مناطقی که برق گرانتری دارد این دستگاه ها آن چنان مناسب نیستند.

عامل بسیار مهم برای تمام فعالیت های ماینینگ، قیمت تمام شده است که محاسبه گر هزینه ماینینگ Poolin در صدد تعیین آن می‌باشد. برای مثال یک دستگاه استخراج بیت کوین ۱۷۶۷ دلار هزینه در بردارد و با قیمت کنونی بیت کوین روزانه ۴.۵۶ دلار درآمد کسب می‌کند. بنابراین ۳۸۷ روز نیاز است تا این دستگاه به سوددهی وارد شود. به علاوه، هزینه مصرف برق را نیز باید در این اعداد لحاظ کرد.

هم‌ چنین این نکته نیز وجود دارد که حتی پس از آنکه دستگاه مورد نظر وارد سوددهی شود، باز هم هزینه مصرف برق را به همراه دارد. بنابراین فقط تا زمانی سودآور خواهد ماند که ارز دیجیتال کافی برای پوشش این هزینه ها تولید کند. Poolin به این هزینه، “قیمت خاموشی” می‌گوید. تعیین این موضوع که دستگاه مورد نظر چه زمانی از این آستانه قیمت عبور می‌کند نکته مهمی است.

ماینینگ بیت کوین هم چنان می‌تواند سودآور باشد اما به مهارت نیاز دارد

اقدامات بسیار زیادی از جانب استخرهای بزرگ برای کنترل عرصه ماینینگ و به ویژه استخراج بیت کوین انجام شده است. یکی از نکات قابل توجه این است که اکثر دستگاه های ماینینگ پیشرفته اغلب چندین ماه قبل از آنکه برای فروش در اختیار خریداران قرار گیرد، در دسترس استخرهای ماینینگ قرار می‌گیرد. برای مثال، منتقدان مدت ها بیت مین را به استفاده از تجهیزات پیشرفته برای فارم های ماینینگ خود و فروش دستگاه های قدیمی تر در بازار متهم کرده اند.

بنابراین، برای استخراج موفق بیت کوین و ارزهای دیجیتال به دقت زیادی به جزییات مختلف نیاز است. کارآمد بودن و بازده باید اولویت اصلی باشد، زیرا تمام متغیرها در نتیجه نهایی نقش مهمی ایفا خواهند کرد. این متغیرها شامل هزینه تجهیزات، هزینه مصرف برق و انتخاب پلتفرم مناسب برای استخراج است. هرچند با برنامه ریزی صحیح و دسترسی به بهترین اطلاعات، می‌توان به سودآوری دست یافت.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا