کریپتو کده

شبکه Coti چیست؟ معرفی پلتفرم کوتی و کوین COTI

بعد از ظهور رمزارزها، انتظار می‌رفت با ایجاد تحول اساسی در صنعت پرداخت‌ها، مرحله جدیدی در این حوزه آغاز شود. اما صرف‌نظر از نبود اطلاعات و آگاهی نسبت به این پدیده نوظهور، ارزهای دیجیتال در مقیاسی که فعالان متصور بودند، نتوانستند کارامدی لازم را داشته باشند. یکی از این دلایل می‌تواند سرعت پایین نقل و انتقالات مالی باشد. شبکه کوتی (Coti) به‌دنبال این است که با افزایش سرعت در انجام تراکنش‌ها، بستر لازم برای استفاده از رمزارزها را در مبادلات روزانه ایجاد کند. در این مقاله قصد داریم با توضیح درباره اهداف و ایده، نحوه کارکرد، کوین COTI، تیم و مشاوران پروژه و محصولات دریابیم که شبکه کوتی چیست و چگونه می‌خواهد مشکل مطرح‌شده را رفع کند.

شبکه کوتی چیست؟

معرفی شبکه کوتی

کوتی یا کوین اینترنت (Coin of the Internet) اولین شبکه غیر بلاکچینی است که به‌دنبال ایجاد بستری غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر برای پرداخت‌های آنلاین است. این شبکه با ترکیب فضای سنتی در پرداخت‌ها و روش‌های نوین مانند دفتر کل توزیع شده، می‌خواهد نسل بعدی پرداخت‌های غیرمتمرکز را که بر اساس اعتماد فعالیت می‌کنند، ایجاد کند. 

پروژه کوتی در می ۲۰۱۷ (اردیبهشت ۱۳۹۶) در جبل‌الطارق تاسیس شد. Coti توانست در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) از صندوق سرمایه‌گذاری کاردانو، کمک مالی دریافت کند. مبلغ این سرمایه‌گذاری برابر با ۵۰۰ هزار دلار بود.

در شبکه Coti با نوآوری انجام شده، الگوریتم تراست چین یا زنجیره اعتماد، اجماع میان کاربران را شکل می‌دهد؛ به عبارت دیگر، کوتی در شبکه خود مکانیسم اثبات اعتماد (Proof of Trust) را به کار برده است. از آنجایی که شبکه کوتی در معماری ساختار داده‌های خود از فناوری گراف غیر‌مدور هدایت‌شده (Directed Acyclic Graph | DAG) استفاده می‌کند، تمام تراکنش‌ها درون شبکه Coti به‌جای اینکه از طریق بلاک به یکدیگر متصل شوند، به‌طور مستقیم به هم وصل می‌شوند. این ساختار نیز به سرعت بیشتر تراکنش‌ها کمک می‌کند. کوتی می‌تواند ۱۰ هزار تراکنش در ثانیه را پردازش کند که از این حیث از شبکه VISA با چهار هزار تراکنش در ثانیه، سریع‌تر است.

هدف شبکه کوتی چیست؟

در حال حاضر سیستم‌های پرداخت آنلاین غیرمتمرکز متعددی با مشکل مقیاس‌پذیری مواجه هستند و به‌همین خاطر نمی‌توانند حجم بالایی از مبادلات را با سرعت زیاد و زمان کم انجام دهند. علاوه بر این، رواج نیافتن استفاده از رمزارزها به علل مختلف از جمله دشواری کار با پلتفرم‌ها یا پیچیده بودن فرایندها و مهم‌تر از همه نداشتن اعتماد و اطمینان به طرف مقابل در این پلتفرم‌ها، از جمله مسائلی است که این حوزه تا به امروز با آن روبه‌رو بوده است.

شبکه کوتی با هدف توسعه یک نسل جدید از پرداخت‌های آنلاین طراحی شده است. تیم گرداننده شبکه Coti ادعا می‌کند انطباق‌پذیری بالای این شبکه با مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها باعث می‌شود، سرعت تراکنش‌ها در بین نقاط مختلف جهان افزایش پیدا کند. شبکه Coti با داشتن اهدافی همچون ایجاد اعتماد و شفافیت، افزایش غیرمترکز بودن و کارایی، کاهش هزینه تراکنش‌ها، ایجاد سهولت بیشتر برای خریداران و فروشندگان و پشتیبانی از ارزهای فیات و دیجیتال پلتفرمی ارائه کند که راحت‌ترین و سازگارترین روش پرداخت در این صنعت به‌حساب بیاید.

نحوه کارکرد شبکه کوتی

برای اینکه شیوه کارکرد شبکه کوتی را بهتر متوجه شویم، لازم است بخش‌های مختلف آن را معرفی و هرکدام را توضیح دهیم. در این بخش با کلاستر و نودهای مشارکت‌کننده در آن، مکانیسم امتیاز اعتماد و سیستم میانجی‌گری آشنا می‌شویم.

کلاستر(Cluster)

همانطور که در بخش‌های بالاتر توضیح داده‌ایم، شبکه Coti از یک شبکه اطلاعاتی مبتی بر DAG به‌جای بلاکچین استفاده می‌کند. Coti این DAG‌ را یک کلاستر می‌نامد و هر تراکنشی که روی این شبکه انجام می‌شود، به این کلاسترها منتقل می‌شود. برای تایید تراکنش‌ها، هر تراکنش باید اعتبار دو تراکنش قبلی خود را تایید کند. شاید در ابتدا به‌نظر برسد که خود این عمل باعث ایجاد کندی در شبکه می‌شود؛ اما این دقیقا همان چیزی است که باعث افزایش مقیاس‌پذیری Coti خواهد شد. با افزایش تعداد کاربران این شبکه و بیشتر شدن تراکنش‌ها، تعداد تایید‌کنندگان نیز بیشتر می‌شود.

فول نودها (Full Nodes)

نودهای کامل در شبکه کوتی، حکم ورودی شبکه را دارند. این نودها منابع را انتخاب می‌کنند، تراکنش‌ها را تایید می‌کنند، الگوریتم گواه اثبات کار یا همان PoW را انجام می‌دهند و تراکنش‌ها را در کلاستر ضمیمه می‌کنند. مسئولیت دیگری که بر عهده این دسته از نودها قرار دارد، جمع‌آوری و انتقال کارمزدها به استخر شبکه است.

نودهای جلوگیری‌کننده از دوبار خرج کردن

این گروه از نودها (The Double Spending Prevention Nodes) با در اختیار داشتن فهرستی به روز شده از تمام کلاسترها و تراکنش‌ها، از بروز دابل اسپندینگ یا همان دوبار خرج کردن جلوگیری می‌کند. تمام تراکنش‌های شبکه کوتی زیر نظر نودهای DSP انجام می‌شود. هر کاربری که تمایل داشته باشد به یک نود DSP تبدیل شود، باید مقدار زیادی کوین COTI سپرده‌گذاری کند. به‌ازای فعالیت، این نودها پاداش‌هایی از شبکه دریافت می‌کنند.

نودهای تاریخچه (History Nodes)

جزئیات مربوط به کلاسترهای قبلی توسط نودهای تاریخچه، ذخیره می‌شوند؛ بنابراین امکان بازیابی تاریخچه جزئیات حساب‌ها توسط این نودها وجود دارد.

مکانیسم امتیاز اعتماد

مکانسیم Trust Score Mechanism کلید انجام و تایید معاملات جدید در شبکه است. یک تراکنش در زمان تایید اعتبار دو تراکنش قبلی خود، امتیاز اعتماد آن‌ها را در نظر می‌گیرد. در ابتدا امتیاز اعتماد از طریق پرسشنامه و احراز هویت محاسبه می‌شود. پس از اینکه کاربران وارد شبکه شدند، امتیاز آن‌ها بر اساس معیارهایی مانند ارزش معاملات آن‌ها، تعداد نظرات علیه کاربر، تعداد نظرات به نفع دیگران و رتبه‌ای که دیگران به هر کاربر می‌دهند، محاسبه می‌شود. این امتیاز عددی بین صفر تا ۱۰۰ است و طبیعتا هر چه امتیاز یک کاربر بیشتر باشد به معنای داشتن اعتبار بیشتر در شبکه است. هر کاربری که اعتبار بیشتری در شبکه داشته باشد، می‌تواند کارمزد کمتری برای تراکنش‌هایش بپردازد. علاوه بر این، سرعت تراکنش‌های این کاربران بیشتر خواهد بود. از طرف دیگر کاربرانی که امتیاز اعتبار کمتری داشته باشند، با کارمزدهای بیشتر روبه‌رو خواهند شد و برای تایید تراکنش‌هایشان باید زمان بیشتری سپری کنند.

تراکنش‌هایی که یکدیگر را تایید می‌کنند، از نظر امتیاز، در یک سطح قرار دارند؛ بنابراین تمام تراکنش‌هایی که تایید شده‌اند و با هم یک تراست چین (Trust chain) را تشکیل می‌دهند، از نظر امتیاز یکسان هستند.

سیستم میانجی‌گری

شبکه کوتی از یک سیستم واسطه یا میانجی‌گری استفاده می‌کند که در صورت بروز اختلاف میان طرفین یک تراکنش و حل نشدن آن، میانجی‌گران وارد عمل می‌شوند. اختلاف ممکن است در صورت‌حساب، عدم تحویل کالاها و خدمات، ارسال پول به آدرس‌های اشتباه و از این قبیل موارد به‌وجود بیاید. برای اینکه کاربری یک میانجی‌گر باشد، باید کوین COTI سپرده گذاری کند.

در صورتی که اختلاف نظری به‌وجود بیاید، چندین میانجی‌گر وارد عمل می‌شوند و به جمع‌آوری و بررسی حقایق می‌پردازند. میانجی‌گرها هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند و باید به هرکدام از طرفین که فکر می‌کنند حق با آن است، رای دهند. علاوه بر این هیچ‌کدام از میانجی‌گران تراکنشی را تایید یا رد نمی‌کنند.

برنده و بازنده با توجه به تعداد آرایی که میانجی‌گران می‌دهند، مشخص می‌شود. کسانی که در طرف برنده بوده‌اند، یعنی به طرف برنده رای داده‌اند، علاوه بر برداشت سپرده‌شان، پاداش نیز دریافت می‌کنند و طرف مقابل که به بازنده این جریان رای داده است، سپرده خود را از دست می‌دهد.

Coti برای اینکه بتواند مشکلاتی مانند ارسال اشتباه یا عدم اجرای تعهد که در سیستم‌های قدیمی بلاکچین رخ می‌دهد و قابل پیگیری نیستند، جبران کند، از محل گردش مالی و امتیاز اعتبار، ذخیره‌ای را ایجاد کرده است که در صورت متضرر شدن کاربران، آن را جبران کند.

محصولات و خدمات شبکه کوتی

با توجه به هدفی که تیم کوتی دنبال می‌کند و می‌خواهد ارزهای دیجیتال مانند ارزهای فیات در معاملات روزانه مورد استفاده قرار گیرند، محصولات خود را نیز در همین راستا عرضه کرده است.

Coti-x

این پلتفرم محلی برای خرید کوین COTI با استفاده از ارزهای فیات یا به‌عبارت دیگر با کارت‌های اعتباری مانند ویزا کارت و مستر کارت است. استفاده از آن ساده بوده و تنها نیاز است که یک حساب کوتی داشته باشید. ابتدا تعداد کوین کوتی که می‌خواهید خرید کنید را وارد می‌کنید و سپس مراحل پرداخت را انجام می‌دهید. این پلتفرم برای تمام کشورها در دسترس نیست و جای تعجب ندارد که ایران نیز در میان این کشورها قرار داشته باشد.

کیف پول

اصلی‌ترین محصول شبکه Coti، کیف پولی با پشتیبانی از چندین ارز است که دسترسی فوری و آسان به شبکه پرداخت را برای کاربران فراهم می‌کند. این کیف پول از تراکنش‌های همتا به همتا که کوین COTI نگهداری می‌کنند و انتقال کیف پول‌هایی که از نظر مکانی نزدیک به هم هستند، پشتیبانی می‌کند.

کیف پول کوتی می‌تواند به‌عنوان یک حساب بانکی برای نگهداری هر دو ارز دیجیتال و فیات عمل کند. این کیف پول در دو نسخه برنامه موبایلی و مبتنی بر وب عرضه شده است که نسخه وب آن از داخل سایت Coti در دسترس قرار دارد.

کارت نقدی

کوتی برای اینکه کاربر راحتی بیشتری در استفاده از این شبکه داشته باشند، کارت‌هایی را که به کیف پول‌شان متصل است، در اختیارشان قرار می‌دهد. تیم Coti دلیل ارائه این کارت را اینگونه عنوان کرده است که کاربران این شبکه ممکن است در مواردی با کسب‌وکارهایی روبه‌رو شوند که هنوز به شبکه کوتی متصل نشده‌اند. این کاربران باید بتوانند همچنان از خدمات کوتی استفاده کنند.

ابزار پردازش

کوتی در حال توسعه ابزارهای پردازشی است که کسب‌وکارها پذیرش پرداخت از کیف پول‌های Coti را شروع کنند. کسب‌وکارها می‌توانند به دو روش سیستم کوتی را در سایت‌های خود پیاده‌سازی کنند. یکی استفاده از API ها و دیگر اضافه کردن کوتی به صورت Iframe. این کار به صاحبان سایت‌ها اجازه می‌دهد که با دسترسی به یک داشبورد مدیریتی، جزئیات اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها را ببینند. از دیگر مزیت این داشبورد این است که کسب‌وکارها می‌توانند نوع ارزی را که مایل به دریافت هستند، انتخاب کنند.

علاوه بر موارد گفته شده، عرضه‌کنندگان محصولات می‌توانند به عنوان یک فول نود با یک کیف پول شخصی‌سازی شده، انجام معاملات را برای کاربران راحت‌تر کنند.

سرویس هجینگ

یکی از مواردی که شاید کسب‌وکارها در در پذیرش رمزارزها، عجله‌ای ندارند و هنوز کامل به آن گرایش پیدا نکرده‌اند، مساله نوسان قیمت از زمان دریافت تراکنش تا تسویه آن است. کوتی این مشکل را با راه‌اندازی یک  بازار مشتقه داخلی برطرف کرده است. در ابتدا در  این بازار، قراردادهای آتی (Forward) سی روزه خواهند بود و تنها برای پرداخت‌هایی که با COTI انجام شده باشد، فعال است. 

بازی NFT

تیم کوتی برای اینکه کاربران را به هولد کوین COTI تشویق کند، بازی در سایت خود راه‌اندازی کرده است. کسانی می‌توانند در این بازی شرکت کنند که حداقل هزار COTI در کیف پول خود داشته باشند. این بازی از تاریخ ۱۰ ژوئن ۲۰۲۱ (۲۰ خرداد ۱۴۰۰) شروع شده است. جوایز این مسابقه علاوه بر توکن‌های غیرمثلی Viper ،Legendary و Common یک میلیون، ۵۲ هزار و هزار کوین COTI است.

معرفی کوین COTI

کوین کوتی که مبتنی بر DAG است، در تراکنش‌های جنسیس شبکه ساخته شده است؛ بنابراین مقدار عرضه آن ثابت خواهد بود. قرار است به‌میزان دو میلیارد عدد کوین کوتی عرضه شود که از این مقدار در حال حاضر، حدود ۸۶۸ میلیون عدد در چرخه بازار قرار دارد.

مورد تخصیصدرصد
مشوق‌ها، نقدینگی و ذخیره۴۵
فروش۳۰
گروه۱۵ 
مشاوران۱۰ 
جدول توزیع کوین COTI

COTI موارد استفاده مختلفی مانند استیکینگ، پرداخت کارمزد و پرداخت دارد. کارمزد مبادلات انجام شده در شبکه کوتی ۰/۱ درصد است. این مقدار از ۰/۰۰۰۱ کوتی کمتر و از ۲۰ کوتی بیشتر نخواهد بود. همان‌طور که توضیح دادیم وظیفه فول نودها انتقال کارمزدها به استخرهای شبکه است. ۰/۰۵ درصد از کارمزدها به استخرها انتقال داده می‌شود و پس از آن میان نودها تقسیم می‌شود.

در زمان نگارش این مقاله (۱۰ مهرماه ۱۴۰۰) قیمت کوین COTI برابر با ۵۹ سنت است. این ارز دیجیتال با ارزش بازار تقریبی ۵۱۷ میلیون دلاری، در رتبه۱۴۹ بازار رمزارزها قرار دارد.

نقشه راه شبکه Coti

یکی از نکات قابل توجه در مورد شبکه کوتی، ارائه نقشه راه در قالب یک سند ۲۶ صفحه‌ای است. در این سند تیم کوتی تمام مواردی که قرار است در طول مسیر دست‌خوش تغییر شود را علاوه بر اینکه اعلام کرده، توضیح داده و در قالب یک جدول، زمان تقریبی آن را نیز بیان کرده است.این نقشه شامل برنامه اجزای مختلف شبکه کوتی مانند پروتکل‌های لایه پایه، اکوسیستم، پروتکل‌های تراست چین، الگوریتم اجماع اثبات اعتماد، درخواست‌های پرداخت، نودها، امنیت، معماری شبکه، DSP، نظارت بر رفتار شبکه، MultiDAG، قراردادهای هوشمند، چارچوب استیبل کوین‌ها، فرایند میانجی‌گری و کراس چین می‌شود.

نقشه راه شبکه کوتی شامل برنامه‌هایی از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا سه‌ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۲ می‌شود.

سه ماهه اول ۲۰۱۹

 • نسخه بتا اولیه از شبکه اصلی

سه ماهه دوم ۲۰۱۹

 • لیست کردن توکن‌های جدید در صرافی Coti
 • امکان برداشت از حساب با ارز فیات
 • افزایش امنیت برای کسب‌وکارها
 • افزایش امنیت میان کاربران

سه ماهه سوم ۲۰۱۹

 • سپرده‌گذاری میانجی‌گران به عنوان بخشی از فرایند رای‌گیری

سه ماهه چهارم ۲۰۱۹

 • تقویت PoT
 • پشتیبانی از پروتکل اجماع کامل بین نودهای DSP
 • پشتیبانی از اعتبارسنجی تراکنش‌ها در نودهای DSP

سه ماهه اول ۲۰۲۰

 • میانجی‌گرها – حاکمیت غیرمتمرکز
 • قابلیت خرید توکن با ارز فیات یا رمزارزهای دیگر
 • پیاده‌سازی و عرضه Clusterstamp

سه ماهه دوم ۲۰۲۰

 • پشتیبانی از استیکینگ نودهای اپراتور
 • پیاده‌سازی الگوریتم‌های نظارتی پیچیده‌تر و کارامدتر در شبکه
 • پیاده‌سازی و اجرای نودهای تاریخچه
 • ارتقاء نودها به نودهای اپراتور تاریخچه

سه ماهه سوم ۲۰۲۰

 • فرایند احراز هویت با استفاده از حاکمیت غیرمتمرکز
 • پشتیبانی از درخواست پرداخت در پلتفرم‌های تجاری معروف

سه‌ ماهه چهارم ۲۰۲۰

 • افزایش ذخیره شبکه
 • ساخت یک الگوریتم کشف خودکار شبکه
 • پیاده‌سازی MultiDAG در زیرساخت‌ها
 • ایحاد سیستم پشتیبانی تصمیم

سه ماهه اول ۲۰۲۱

 • ساخت یک پروتکل برای پشتیبانی از بریج میان کلاسترها
 • ادغام MultiDAG با COTIx

سه ماهه دوم ۲۰۲۱

 • استفاده از یادگیری ماشین برای شناسایی رفتارهای نامطمئن
 • پیاده‌سازی و به‌کارگیری یک درگاه بین زنجیره‌ای

سه ماهه سوم ۲۰۲۱

 • پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند در MultiDAG کوتی
 • استقرار قرارادادهای هوشمند در زیرساخت‌های کوتی

سه ماهه چهارم ۲۰۲۱

 • پیاده‌سازی چارچوب ثبات برای استیبل کوین‌ها
 • اجرای چارچوب ثبات در COTIx
 • تعریف جفت برای استیبل‌کوین‌ها

سه ماهه اول ۲۰۲۱

پشتیبانی از API برای چارچوب ثبات و COTIx

اداره‌کنندگان و مشاوران شبکه کوتی چه کسانی هستند؟

معرفی اعضای تیم شبکه کوتی

در حال حاضر با توجه به اطلاعات لینکدین گروه کوتی، این شرکت ۴۹ عضو دارد. دیوید اساراف (David Assaraf) هم‌بنیان‌گذار، شهاف بار گفن (Shahaf Bar-Geffen) مدیر عامل و نیر هالوانی (Nir Haloani) به‌عنوان مدیر ارشد فناوری در این گروه مشغول به فعالیت هستند.

از مشاورانی که با این پروژه همکاری می‌کنند می‌توان به مت مک بردی (Matt McBrady)، گرگ کید (Greg Kidd)، سباستین استوپوراک (Sebastian Stupurac) و استیون هیلبرون (Steven Heilbron) اشاره کرد.

McBrady مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بلک راک (BlackRock) بود. او همچنین در شرکت‌های Silver Creek Capital و Bain Capital جزء مدیران ارشد بوده است.

Kidd در پروژه‌هایی مانند ریپل، کوین بیس، اسکوئر و توییتر سرمایه‌گذاری اولیه کرده است. سباستین استوپوراک یکی از بنیان‌گذاران پلتفرم وینگز است. این پلتفرم قراردادهای هوشمندی که روی دپ‌های اتریوم اجرا می‌شود را تسهیل می‌کند. 

شبکه کوتی با چه پروژه‌هایی همکاری کرده است؟

کوتی در طول سال‌های آغاز به کار خود توانسته است همکاری‌های استراتژیکی قابل توجهی با پروژه‌های دیگر ایجاد کند. یکی از این همکاری‌ها مربوط به مشارکت با بنکور (Bancor) است. طبق این همکاری، Coti می‌تواند روی شبکه بنکور توکن ERC20 فعال کند. با این قرارداد کوتی می‌تواند به‌طور مستمر نقدینگی بین کوین COTI و توکن‌های مختلف ERC20 را تامین کند.

همکاری تکنولوژیکی دیگر شبکه کوتی با میکرو مانی (MicroMoney) به منظور گسترش خدمات مالی خود است. میکرو مانی یک پلتفرم وام‌ و اعتبار دهی است. Coti یک همکاری مالی با Processing.com نیز داشته است که به نظر مدیر اجرایی کوتی، استراتژی راه‌یابی آن‌ها به بازار را ساده می‌کند.

اما یکی از جدیدترین و شاید مهم‌ترین همکاری‌هایی که شبکه کوتی داشته است، مربوط به مشارکت این شبکه با شبکه کاردانو برای ساخت یک استیبل کوین برای استفاده در پلتفرم‌های دیفای است. در این همکاری قرار است یک استیبل کوین جدید روی بلاکچین کاردانو ایجاد شود که ابزاری برای عملیات‌های حوزه دیفای باشد و شامل کارمزد تراکنش نشود. Coti که ارائه‌دهنده درگاه پرداخت کاردانو است، ناشر این استیبل کوین با نام Djed خواهد بود. این همکاری در تاریخ ۴ مهر ۱۴۰۰ در نشست کاردانو با حضور بنیان گذار کاردانو (چارلز هاسکینسون) و مدیر عامل کوتی (شهاف بار گفن) اعلام شد. استیبل کوین جدید با استفاده از قراردادهای هوشمند و طراحی‌ الگوریتمی ساخته می‌شود. این کار برای اطمینان از ثبات قیمتی و ابزاری برای معاملات دیفای خواهد بود.

قبل از این، کوتی برای پیاده‌سازی روش پرداخت غیرمتمرکز با استیبل کوین در آدا پی (AdaPay)، با مرکز استیبل کوین کاردانو «آردانا»، همکاری کرده است.

در چه صرافی‌هایی می‌توان کوین کوتی را خریدوفروش کرد؟

صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز متعددی کوین COTI را لیست کرده‌اند؛ بنابراین شما می‌توانید با توجه به نیاز و سلیقه‌تان، هر کدام از آن‌ها را انتخاب کنید. تعدادی از این صرافی‌های عبارتند از:

چه کیف پولی برای نگهداری کوین COTI مناسب است؟

از آنجا که کوین Coti ارز اصلی شبکه کوتی است، در نتیجه برای نگهداری آن باید از کیف پول‌هایی استفاده شود که با شبکه Coti سازکار باشد. برای ذخیره و مدیریت کوین Coti می‌توان از کیف پول Crypto wallet شبکه کوتی استفاده کرد. همچنین برای ذخیره و مدیریت توکن ERC-20 و BEP-20 کوتی می‌توان از کیف پول‌هایی تراست ولت، متامسک و بایننس چین ولت استفاده کرد.

سخن پایانی

با آشنایی بیشتر افراد و کسب‌وکارها با ارزهای دیجیتال، زمان استفاده این ارزها در زندگی روزمره نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. با توجه به سرعت بالای زندگی در عصر حاضر، انتظار برای پرداخت یا دریافت پول یک مشکل به‌حساب می‌آید که برخی از شبکه‌ها و رمزارزها با آن مواجه هستند. شبکه کوتی با در نظر گرفتن این مشکل، قصد دارد بستری فراهم کند که استفاده از ارزهای دیجیتال همان‌گونه‌ای بشود که اکنون از ارزهای فیات استفاده می‌کنیم. در این مقاله به بررسی شبکه Coti پرداختیم و با معرفی محصولات و نحوه کارکرد این شبکه سعی کردیم به شما نشان دهیم که به چه میزان تیم کوتی در تحقق هدف خود می‌تواند توانمند باشد. به نظر شما آیا روزی ارزهای دیجیتال مانند ارزهای فیات مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

منبع
coti

علیرضا جعفری

از خبرنگاری اقتصادی شروع کردم چون درس‌خونده اقتصادم و خیلی به این حوزه علاقه دارم. اقتصاد سنتی زیربنای ماجراست؛ ولی اقتصاد دیجیتال چیزیه که الان دنبالشم، چون الان عصر اقتصاد دیجیتاله؛ برای همین وارد دنیای بلاکچین و کریپتوکارنسی شدم. کمیابی نه فقط تو حوزه اقتصاد و کریپتو، بلکه تو حوزه محتوای غنی کریپتویی هم به‌شدت به‌چشم می‌خوره. یکی از اهدافم انتقال بهترین مطالب به بهترین شکل به کساییه که دنبال محتوای خوب می‌گردن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا