پروژه‌های کلاهبرداری

ارز دیجیتال E۲C چیست؛ کلاهبرداری به سبک نوین

ارز دیجیتال E۲C با هدف ارتقا و پیشرفت انرژی سبز و سوخت های غیر فسیلی، اخیرا اقدام به جذب سرمایه کرده است و تعداد بسیاری از مردم در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند. در این مقاله قصد داریم که این پروژه را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

این ارز دیجیتالی متعلق به شرکت ورد واید انرژی (WorldWide energy) است. این شرکت ادعا می کند که فعالیت خود را در زمینه معاملات و مبادلات بازار انرژی، تحقیقات در زمینه ارتقا و پیشرفت انرژی سبز و همچنین سرمایه گذاری در آن ها دنبال می کند.

اگر شما در این پروژه سرمایه گذاری کرده اید و یا به دنبال سرمایه گذاری در این پروژه هستید، پیشنهاد می کنیم که این مقاله را از دست ندهید.

با توجه به تحقیقاتی که صورت گرفت و اعلام سایت های معتبر ایرانی، متوجه این موضوع شدیم که این شرکت متعلق به شرکت کریتور آکادمی است. در تصاویر زیر می توانید مطالب منتشر شده در سایت های واجا ( وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران)، ایران هشدار مشاهده کنید.

سایت واجا متعلق به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران:

ورد واید انرژی E2C

سایت ایران هشدار (پایگاه آگاه سازی و اطلاع رسانی جرائم اقتصادی در فضای مجازی):

ورد واید انرژی E2C

همانطور که در سایت های واجا و ایران هشدار ذکر شده است، این پروژه کلاهبرداری است. حالا ما فرض می کنیم که این پروژه کلاهبرداری نیست و اگر در آن سرمایه گذاری کنیم، سود کلانی به دست خواهیم آورد!

اگر با این فرض پیش بریم باید در همین ابتدا به چند سوال جواب بدیم.

ارز دیجیتال E۲C با هدف به کارگیری آن در مبادله و معامله انرژی سبز به وجود آمده است. آیا مبادله و معامله انرژی سبز نیاز به ارز رمزپایه دارد ؟

  • آیا واسطه ها باعث شده اند که دسترسی به انرژی سبز مقرون به صرفه نباشد؟
  • آیا ارزهای فیزیکی مثل دلار و یورو جوابگوی نیازهای ما در مبادلات انرژی سبز نبودند؟
  • آیا این مبادلات اینقدر گسترده است که ارزش واقعی برای E۲C آنقدر ایجاد شود که به سودهای ۱۰، ۲۰، ۱۰۰ یا هزار درصدی برسیم؟
  • آیا تصور میکنیم که این بازار گسترده خواهد شد؟

اگر جواب شما به این سوالات منفی باشد، به احتمال زیاد در این پروژه سرمایه گذاری نمی کنید.

ولی اگر شما در این پروژه سرمایه گذاری یا به دنبال سرمایه گذاری کردن در آن باشید، جوابتان به سوالات مثبت است و باور دارید که مبادله و معامله انرژی نیاز به ارز رمزپایه دارد، چون واسطه ها حذف می شوند و بازاری شفاف برای آن ها به وجود می آید. این بازار گسترده خواهد شد و پولدار می شوید!

در نظر داشته باشید که استفاده و تولید انرژی پاک در مقیاس بزرگ به دلایل بسیاری وابسته به دولت هاست. اگر قرار باشد این بازار گسترده شود، پس باید دولت ها در آن حضور داشته باشند. آیا دولتی حاضر است وارد یک بازار غیر متمرکز شود؟

اگر با خواندن این سوالات باز هم تمایل دارید در پروژه های این چنینی سرمایه گذاری کنید، پیشنهاد می کنم که حتما ادامه مطلب را بخوانید.

در کشورهای اروپایی، آمریکایی و بسیاری از کشورهای آسیایی سود بانکی، سپرده سرمایه گذاری و موسسات مالی سودی در حد ۱ تا ۵ درصد سالانه پرداخت می کنند. اگر شما در کشوری مثل انگلیس اعلام کنید که سود ۱۰ درصد سالانه به سرمایه گذاران خود پرداخت خواهید کرد، قطعا بسیاری از مردم برای سرمایه گذاری در شرکت یا موسسه شما بسیج می شوند. حالا اگر اعلام کنید که ۱۵ درصد سود سالیانه پرداخت می شود که نه تنها مردم کشور انگلیس بلکه تمامی اروپایی ها هم در موسسه شما سرمایه گذاری می کنند.

به اعداد دقت کنید! فقط با ۱۵ درصد سود سالیانه می توان کل مردم اروپا را متقاعد به سرمایه گذاری کرد. پس خودتان را جای شرکت world wide energy بگذارید که قرار است سود ۱۰۰، ۲۰۰ درصدی یا بیشتر بدهد! شما باشید به بازار ۱۵ درصد سالیانه برای جذب مشتری وارد نمی شوید که ۸۵ درصد یا ۱۸۵ درصد از سود کسب و کار خود را در جیبتان بگذارید و فقط ۱۵ درصد را به مشتری بپردازید؟

یعنی با وجود بازاری که تنها باید ۱۵ درصد سالانه سود به مشتریان بدهید و می توانید ۸۵ درصد بقیه را در جیب خودتان بگذارید وارد بازاری می شوید که ۱۰۰ درصد سود سالانه را باید به مردم ایران بدهید؟! کی از سود خودش می گذره ؟

اگه باز هم در این پروژه سرمایه گذاری می کنید، به آمار و ارقام زیر دقت کنید.

سایت الکسا:

الکسای E2C

با توجه به اطلاعاتی که از کاربران به دست ما رسیده است، سایت ارائه دهنده این ارز دیجیتالی worldwide.energy است. جالب اینجاست که این شرکت بین المللی، تقریبا 80 درصد ترافیک خود را از کشور ایران به دست می آورد!!!

آیا ایران بازار هدف این پروژه است؟ این پروژه قرار بود کل دنیا را فرا بگیرد؟ به نظر می رسد که این پروژه فقط قصد دارد کل ایران را فرا بگیرد.

گویا بازار اروپا و کشورهای دیگر جذابیتی برای تیم سازنده این پروژه ندارد و ایران تبدیل به کشوری شده است که سفیر انرژی پاک در جهان است. اگر سازندگان این پروژه ایرانی نیستند، پس منطقی نیست که خدمت به کشور خود را در اولویت کاری قرار نداده باشند!!!

این قضیه را فقط با ایرانی بودن پروژه می توان توجیه کرد. آیا سازندگان این پروژه ایرانی هستند؟

فلسفه وجودی بلاکچین و بازار ارزهای دیجیتالی، شفافیت و غیر متمرکزسازی است. این پروژه با ایده ای ناب و صد در صد به نفع مردم معرفی شده است، آیا این ایده در حدی نبود که سازندگان آن با افتخار، خودشان را در سایت معرفی کنند، رزومه خود را قرار دهند که پروژه راحت تر بتواند جهانی شود؟

 

مسئله بعدی که باید به آن بپردازیم، این است که پروژه ورد واید انرژی توکن E۲C را ارائه کرد و بر فرض محال قرار است در بازار جهانی مطرح و کاربردی شود و استفاده واقعی برای توکن آن به وجود بیاید. الان اگر کسی به دنبال خرید این توکن باشد، چرا از طریق سایت آن نمی تواند این توکن را خریداری کند؟ چرا برای خرید این توکن حتما باید به سراغ لیدرها رفت!

از این مسئله هم بگذریم، آیا لیدرها حساب بانکی اعلام می کنند که دلار به حساب آن ها واریز کنیم ؟ یا ارز دیجیتالی بیت کوین دریافت می کنند و در ازای آن E۲C در اختیار ما می گذارند؟

اگر تنها راه خریداری کردن توکن E۲C از طریق بیت کوین است، پس لیدرها به دنبال این هستند که حتی هیچ ردی از آن ها باقی نماند!

پروژه قرار است در وسعت جهانی مطرح شود، به نظر شما منطقی است که خریداری آن فقط از طریق بیت کوین یا ارزهای رمزپایه امکان پذیر باشد؟

حتی اگر بعد از انتشار این مقاله، امکان خریداری E۲C از طریق ارزهای فیات مثل دلار محیا شود، به این قضیه دقت کنید که ثبت موسسات مالی در کل دنیا قوانینی دارد. اگر این موسسات با مسئولیت محدود ثبت شده باشند( فرض کنیم که شرکتی ثبت شده با نام worldwide energy وجود دارد!) و شرکت ورشکسته شود و شما پول خود را بخواهید، فقط می توانید اموال شرکت را طلب کنید.

یعنی اگر تمام پول های مشتریان به حساب های خارج از شرکت منتقل شده باشد، شما در صورت ورشکستی شرکت نمی توانید به پول خود برسید. تازه فراموش نکنید که پرداخت شما از طریق بیت کوین بوده است.

به روز رسانی : خبر مهم در مورد ورد واید انرژی

به گزارش ایسنا، در اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات آمده است: با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) پیرامون نحوه فعالیت و عناصر کلیدی دسیسه هرمی و کلاهبردارانه جدید تحت عنوان «ورد واید انرژی»، تعداد ۱۹ نفر از سرشبکه‌ها، افراد شاخص و تأثیرگذار این شبکه هرمی، در استان‌های فارس، گلستان و سمنان دستگیر و تحویل دستگاه قضایی شدند.


نتیجه گیری

سرمایه گذاری با سود قطعی بالا، بجز کلاهبرداری چیز دیگری نمی تواند باشد. بجای استفاده از واژه سرمایه گذاری در پروژه هایی مثل E۲C از واژه قمار استفاده کنیم. البته فراموش نکنیم که در قمار این احتمال وجود دارد که برنده باشید ولی در پروژه های این چنینی قطعا بازنده اید.

پروژه های سرمایه گذاری با سودهای قطعی، سبک جدیدی از کلاهبرداری نیست و چندین سال است که مردم (بخصوص کشورهای جهان سوم که از مشکلات اقتصادی زیادی رنج می برند) فریب این شرکت ها را می خورند. به تازگی نیز با دیجیتالی شدن همه چیز و سو استفاده از فضای آنلاین راه جدیدی برای این گونه شرکت ها باز کرده است. پیشنهاد ما همواره به کسانیکه به دنبال ورود به دنیای سرمایه گذاری هستند این است که :

  • پروژه هایی که وعده سود قطعی چند ده برابری می دهند، قطعا مشکوک به کلاهبرداری هستند.
  • قبل از ورود به هر نوع سرمایه گذاری، حتما اطلاعات کافی جمع آوری کنید و فقط به حرف اطرافیان یا چند وبسایت بسنده نکنید.
  • به همان میزان که کلاهبرداران قادر به سو استفاده از دنیای آنلاین هستند، اطلاعات کافی برای فریب نخوردن هم وجود دارد. پس سعی کنید در این جدال شما برنده باشید.

 

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

404 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا