پیشرفته کریپتو پدیا

هارد اسپون (Hard Spoon) چیست و چه تاثیری روی بلاک چین دارد؟

در این مقاله به توضیح مفهوم هارد اسپون هارد اسپون (Hard Spoon) پرداخته می‌شود و چگونگی ارتباط آن با بسیاری از پروتکل‌ها و پروژه‌های بلاک چینی مورد بررسی قرار می‌گیرد. این اصطلاح تازه ایجاد شده تاثیراتی جدی دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

ویتالیک بوترین این مفهوم را چنین توضیح می‌دهد:

Hard Spoon یک متاپروتکل است که بر بالای یک بلاک چین قرار دارد و توکنی را ایجاد می کند که موجودی های توکن زیر بنای بلاک چین را مالک می شود. ایده Soft Spoon ایجاد دو شاخه رقیب از یک پروتکل در میان یک بلاک چین می باشد.

اصطلاح هارد اسپون (Hard Spoon) برای اولین بار توسط Jae Kwon بنیان گذار و مدیر عامل Tendermint اختراع شد. هارد اسپون (Hard Spoon) شامل ایجاد یک ارز دیجیتال تازه اختراع شده بر روی بلاک چینی مختلف برای ارز دیجیتالی است که از قبل موجود بوده است. موجودی‌های اکانت از ارز دیجیتال موجود کپی می‌شود. اساسا در پایان با دو ارز دیجیتال مواجه می‌شوید که به موازات بر بلاک چین‌های مختلف اجرا می‌شوند و هر کدام ارزش خود را دارند و برای سرمایه گذاری قابل استفاده هستند. این ارزهای دیجیتال همچنین قابل ترید هم هستند.

Jae Kwon می‌گوید که:

Hard Spoon زنجیره جدیدی است که وضعیت یک زنجیره موجود را به حساب می آورد و نه تنها با آن رقابت نمی کند بلکه دسترسی گسترده ای را هم فراهم می آورد.

اهمیت هارد اسپون (Hard Spoon)

hard-spoon هارد اسپون

هارد اسپون (Hard Spoon) باعث می‌شود که ارز های دیجیتال بر بلاک چین های متعددی موجود باشند، در حالی که موجودی‌های اکانت‌های موجود را به حساب می آورند. این باعث می‌شود که دارندگان کوین یا توکن فعلی همان مقدار از توکن تازه ایجاد را دریافت کنند و یا می‌توانند این توکن را به نسبت دیگری که یک به یک نباشد، دریافت کنند که این دریافت بر اساس یک عکس فوری از موجودی اکانت قبل از توزیع توکن جدید انجام می‌شود.

یک مولفه کلیدی هارد اسپون (Hard Spoon) این است که بدون مناقشه است. هدف آن رقابت و یا دزدیدن سهم بازار از زنجیره اولیه نیست. هدف فراهم آوردن دسترسی گسترده‌تر به یک ارز دیجیتال با استفاده از کپی کردن موجودی حساب یک کوین یا توکن و ایجاد یک ارز دیجیتال به موازات آن است که بر روی یک بلاک چین مختلف عمل می‌کند. این باعث ارائه کارایی بسیار بیشتر و تقویت عملکرد به مرور زمان خواهد شد.

یک حقیقت کلیدی در اینجا این است که این امر سبب می شود که جهان جدیدی از توسعه گران و برنامه نویسان با اعضای جامعه موجود از زنجیره اولیه کار کنند تا نهایتا پلتفرم را مورد بررسی قرار داده و هر گونه کاستی را بهبود بخشند.

هارد اسپون (Hard Spoon) و پویایی

هارد اسپون (Hard Spoon) پویایی را فراهم می‌کند تا از محدودیت‌های مبتنی بر بلاک چین جلوگیری شود و به توسعه یک ارز دیجیتال کمک می‌کند و بنابراین کاربرد و پذیرش بیشتری را برای آن ترویج می‌دهد. به عنوان مثال اگر یک ارز دیجیتال از ابتدا بر روی بلاک چین اتریوم راه اندازی شده باشد اما تیم یک بلاک چین سریع تر و متقابل را برای استفاده پیدا کند، در این حالت تیم می‌تواند هارد اسپون (Hard Spoon) را انجام دهد. این شامل دریافت موجودی اکانت نگه دارندگان موجود یک ارز دیجیتال خاص و کپی کردن آن توکن یا کوین برای عملکرد بر روی بلاک چین مختلفی است که بهتر به نیازهای آن جواب می‌دهد. هر دو ارز دیجیتال موجود در این حالت می‌توانند عملکردی باشند.

دو تا از مطلوب‌ترین و مهم‌ترین هارد اسپون (Hard Spoon) ها در سه ماه دوم ۲۰۱۸ انجام شد. اتریوم و OmiseGO هارد اسپون (Hard Spoon) خود را بر روی شبکه Cosmos پیاده کردند که بنا بر ادعای خودشان؛ اینترنت بلاک چین ها است. به عبارت ساده‌تر، Cosmos بلاک چین است و Tendermint نرم افزاری است که مسئول اضافه کردن بلاک‌های جدید به بلاک چین است. به روز رسانی‌های شبکه Cosmos، اتریوم و OmiseGo همگی سال گذشته انجام شد. پروژه EDCON نیز از ۳ تا ۵ می ۲۰۱۸ اجرا شد.

 

آخرین به روز رسانی: ۱۳۹۹/۸/۱۲

منبع
cryptovest

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا