متوسط NFT

آشنایی با توکن غیرمثلی هوشمند؛ iNFT چیست؟

بسیاری از تازه‌واردان حوزه توکن‌های بی‌همتا (NFT)، درباره کاربرد این محصولات تردید دارند. چطور یک عکس دیجیتال که می‌توان آن را بارها و به‌راحتی کپی کرد، ارزشمند است؟ این عکس‌ها چه کاربردی می‌توانند داشته باشند؟ علاقه‌مندان و طرفداران این حوزه مدعی هستند که توکن‌های بی‌همتا یا غیرمثلی، در آینده نحوه تجارت و تعامل با تکنولوژی را دگرگون خواهند کرد. در این مقاله از میهن بلاکچین، به این می‌پردازیم که iNFT چیست و چه کاربردی در این صنعت خواهد داشت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

توکن‌های بی‌همتا چه کاربردهایی دارند؟

معمولا NFTها با عنوان روش جدیدی برای تضمین حقوق مالکیت معنوی در بلاک چین معرفی می‌شوند؛ اما هر روز کاربردهای جدیدی از توکن‌های بی‌همتا کشف می‌شود. بسیاری از شرکت‌های بزرگ از NFTها برای بازاریابی محصولات خود، پس‌انداز و تشکیل کامیونیتی یا انجمن‌هایی از کاربران وفادار خود استفاده می‌کنند.

در حوزه دیفای (DeFi) نیز، شرکت‌هایی مثل Mad Meerkat Finance، امکان سپرده‌گذاری NFTها در استخرهای نقدینگی و فارم‌ها و دریافت سودهای سالانه را برای کاربران فراهم می‌کنند. این سود‌ها باعث افزایش کاربرد توکن‌های بی‌همتا و در نتیجه، باعث افزایش تقاضا و قیمت آن‌ها می‌شوند. در بازی‌های بلاک چینی مانند KittyKart هم از NFTها به‌عنوان دارایی‌های مجازی استفاده می‌شود.

در نتیجه، NFTها دیگر تنها مجموعه‌های کلکسیونی نیستند. بلکه ابزارهای مفیدی هستند که پویایی و خلاقیت کسب‌‌وکارهای مختلف را افزایش می‌دهند. درواقع توکن‌های بی‌همتا ابزارهایی برای برندینگ، بازایابی، شناسایی، تشکیل کامیونیتی‌ها و غیره هستند.

iNFT چیست؟

iNFT چیست

احتمالا در آینده کاربردهای بیشتری از NFTها کشف خواهد شد و دنیای تجارت رویکرد خود برای ارتباطات و تشکیل کامیونیتی را تغییر خواهد داد. یکی از مفاهیم جدیدی که اثر بزرگی در این حوزه خواهد داشت، توکن بی‌همتای هوشمند یا (Intelligent Non-Fungible Token) است. یک iNFT، علاوه بر انعکاس مالکیت یک نماد، شخصیت یا عضویت در یک کامیونیتی، مالکیت یک هوش مصنوعی (AI) را نیز نشان می‌دهد.

بر خلاف توکن‌های بی‌همتای عادی، iNFT ها می‌توانند تعامل داشته باشند، یاد بگیرند، در طول زمان تغییر کنند و تکامل یابند. پروتکل Alethea AI، در حال ساخت اولین مجموعه‌ای توکن‌ بی‌همتای هوشمند است. این پروتکل هوش مصنوعی، توکن‌ بی‌همتای اشخاص تاریخی را می‌سازد که با برنامه هوش مصنوعی این پروژه ترکیب شده‌اند. هر NFT، نه تنها شبیه یک چهره تاریخی است بلکه شخصیت آن فرد را نیز دربردارد.

NFTهای دیگر نیز در پروژه متاورس Alethea به نام «کشتی نوح (Noah’s Ark)» قابل استفاده هستند. می‌توان با این هوش مصنوعی صحبت کرد، به آن‌ها یاد داد و در عوض توکن دریافت کرد. هنوز شبهه‌های زیادی درباره کاربرد این NFTها وجود دارد؛ اما بسیاری از شرکت‌ها مایل به بررسی و آزمایش آن‌ها هستند.

شخصیت‌های nft

احتمالا صحبت و توصیه گرفتن از شخصیت‌های بزرگ تاریخی برای بسیاری از افراد جالب خواهد بود، اما iNFT ها می‌توانند استفاده‌ها و کاربردهای زیادی در تجارت و کسب‌وکارها داشته باشند. برای مثال، امروزه شرکت‌ها در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، برای برند‌های خود شخصیت‌های انسانی تعیین می‌کنند.

از جمله این برندها می‌تواند به رستوران‌های Wendy’s و Hardee’s در توییتر اشاره کرد. این اقدامات علاوه بر اینکه نوعی بازاریابی هستند، نشان می‌دهند که نحوه تعامل شرکت‌ها با مشتریان در حال تغییر است. در واقع، برندها تمایل دارند جنبه انسانی پیدا کنند و با مشتریان خود به شیوه‌های انسانی ارتباط برقرار کنند.

ارتباط هوش مصنوعی در شبکه‌های اجتماعی

ویژگی iNFT چیست؟

اصلی‌ترین ویژگی iNFTها، مالکیت هوش مصنوعی یا AI است. توکن‌ بی‌همتای هوشمند می‌تواند یاد بگیرد، به شخصیت‌ منحصربه‌فردی تبدیل شود و می‌توان آن‌ها را معامله کرد یا برای اهداف مختلف به‌ کار گرفت. می‌توان برای تولید محتوای تبلیغاتی یا سرگرم‌کننده، یک شخصیت محبوب را به شرکت‌ها فروخت یا اجاره داد.

می‌توان انواع دیگری از هوش‌ مصنوعی را در کنار NFTها برای اهداف فنی مختلف استفاده کرد. هم‌زمان با رشد بیشتر هوش مصنوعی، احتمال دارد به زودی ببینیم که برندها یاد میگیرند و به شخصیت‌های زنده تبدیل می‌شوند. این شخصیت‌های نیمه مستقل را می‌توان در پروژه‌های متاورس و برنامه‌ها استفاده کرد و یا با استفاده از آن‌ها، نام تجاری یک شرکت را با روش‌های جالب، تبلیغ کرد و گسترش داد.

جمع‌بندی

iNFT مفهوم جدیدی در حوزه توکن‌های بی‌همتا است، که می‌تواند در آینده نحوه تجارت و برندینگ شرکت‌ها را تغییر دهد. در این مقاله، به اختصار توضیح دادیم که توکن بی همتای هوشمند یا iNFT چیست و چه کاربردی در تجارت و کسب‌وکار شرکت‌ها خواهد داشت. نظر شما درباره ادغام هوش مصنوعی با NFT‌ها چیست؟ به نظر شما iNFT‌ها می توانند حوزه تبلیغات و برندینگ را متحول سازند؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
medium

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا