متوسط صرافی

معرفی کامل پروتکل Spaceswap ؛ کسب درآمد از طریق میلک‌شیک

پروتکل SpaceSwap یک پروژه نوآورانه دیفای است که هدف آن بهبود عملکرد محصولات دیفای مانند Uniswap و سایر استخرهای نقدینگی (Curve ، Compound ، Yearn و غیره) برای تبدیل شدن به محلی برای جمع کردن خدمات اصلی دیفای است.

SpaceSwap یک پروژه منحصر به فرد است، که قصد دارد به ارائه دهندگان نقدینگی، ویژگی‌ها و سود اضافی در قالب توکن‌های بومی خود (MILK) ارائه می‌دهد. با متحد کردن همه پروتکل‌های اصلی دیفای در یک مکان، پروتکل SpaceSwap به ابزاری مناسب برای مدیریت نقدینگی سریع و کارآمد رمزارزها تبدیل خواهد شد. SpaceSwap آمده تا دیفای را برای همه آسان و در دسترس قرار دهد.

پروتکل SpaceSwap چیست؟

پروتکل SpaceSwap چیست

SpaceSwap یک پلتفرم دیفای است که از پروتکل یونی‌سواپ برای تولید توکن‌های Milk استفاده می‌کند. کاربران می‌توانند دارایی‌ها را در استخرهای مختلف استیک کنند و به عنوان پاداش، توکن‌های Milk را بدست آورند. علاوه بر این، دارندگان توکن می‌توانند میلک‌شیک (توکن SHAKE) را ایجاد کنند، که یک دارایی فوق العاده پرریسک است که پاداش‌های بیشتری برای شما ایجاد می‌کند.

پروژه SpaceSwap قصد دارد به اولین و تنها منبع برای پروتکل‌های اصلی دیفای تبدیل شود. SpaceSwap، یک سیستم تقسیم سود عادلانه و سودآور را در اختیار کاربران قرار خواهد داد، تا با استفاده از سیستم‌های پاداش کوین MilkyWay یا MILK و MilkShake یا SHAKE، سبب افزایش درآمد کاربران شود.

SpaceSwap یک جمع کننده پروژه‌های دیفای با نکات جالب توجه است که درهای جدیدی را برای تأمین کنندگان نقدینگی فراهم می‌کند. SpaceSwap را می‌توان یک قرارداد خلاقانه دیفای نامید که به معنی تبدیل شدن و تجمع پروژه‌های اصلی دیفای است. ادغام پروتکل دیفای یونی‌سوا‌پ فقط نقطه آغازی برای راه اندازی SpaceSwap است، به مرور زمان، پروتکل‌های جدیدی نیز اضافه می‌شوند. اما چرا یونی‌سوا‌پ به عنوان پایه و اساس این پلتفرم در مراحل اولیه خود عمل می‌کند؟ در حال حاضر، یونی‌سوا‌پ پرکاربردترین پروتکل منبع باز دیفای است. این فقط مربوط به میزان نقدینگی بیش از ۱ میلیارد دلار موجود در این پروتکل نیست. Uniswap دارای طیف گسترده ای از موارد استفاده است و ثابت کرده است که پروتکلی بهبود یافته و کارآمد است.


بیشتر بخوانید : آموزش کار با صرافی یونی سواپ (Uniswap)؛ محبوب‌ترین صرافی غیرمتمرکز!


SpaceSwap توسط بهترین مهندسان و رهبران بلاک چین ساخته شده است که ترجیح می‌دهند ناشناس بمانند. تمام اقدامات آنها روشن است که هر کسی می تواند Github را ردیابی و بررسی کند و در این تیم چندین حسابرس وجود دارد. این تیم در حال حاضر در حال مذاکره درباره حسابرسی با Kaspersky Smart Contract Audit، Hacken، OpenLaw، Mintable و سایر شرکت‌های حسابرسی است.

SpaceSwap نسخه پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهد که خدمات مختلف دیفای را با هم ادغام می‌کند. هیچ توکنی از قبل برای تیم آن در نظر گرفته نشده است. برخلاف سوشی‌سواپ، که به توسعه دهندگان ده درصد پاداش می‌دهد، SpaceSwap تنها سه درصد سود برای توسعه‌دهنده‌‌ها در نظر گرفته است.

نحوه کار پروتکل SpaceSwap

نحوه کار spaceswap چیست؟

SpaceSwap دارای همان استخرهای نقدینگی یونی‌سوا‌پ بوده اما آنها را با ویژگی‌های منحصر به فرد ارائه می‌دهد مانند قرار دادن گیلاس در بالای میلک‌شیک است. ارائه دهندگان نقدینگی می‌توانند توکن‌های خود را از چند استخر از یونی‌سوا‌پ به استخر پروتکل‌های جدید منتقل کنند. از آنجا که لیست استخرهای موجود یکسان است، کاربران دارای توکن‌های استخرهای یونی‌سوا‌پ می‌توانند نقدینگی مربوطه و توکن‌های سپرده شده را در پروتکل جدید نیز انتخاب کنند. اساساً، آنها می‌توانند نقدینگی خود را در یونی‌سوا‌پ رها کرده و توکن‌های بدست آمده از استخرهای SpaceSwap را ذخیره کنند.

لیست استخرها و توکن‌های واجد شرایط، توسط کاربران از طریق حق رأی خود (به عنوان صاحبان توکن‌های حاکمیتی MILK) انتخاب می‌شوند. این انجمن SpaceSwap است که در مورد توسعه سیستم عامل و وزن توکن MILK در استخرها تصمیم می‌گیرد.

SpaceSwap در نظر دارد از استخرهای وام‌دهی که از استیبل کوین‌های دیفای و CeFi استفاده می‌کنند، پشتیبانی کند و تعداد پروتکل‌های پشتیبانی شده توسط این پروتکل را نیز گسترش دهد. در حال حاضر استخر نقدینگی MILK/WETH حداکثر پاداش را به کاربران اولیه آن ارائه می‌دهد. اما مکانیزم توزیع پاداش‌ها توسط توسط توکن Milk چگونه است؟

در طول تولید ۱۰۰ هزار بلاک اول، پاداش توکن Milk، ده برابر افزایش می‌یابد (۱۰۰۰ میلک) تا در بین ارائه‌دهندگان اولیه توزیع شود. با تولید بلاک‌های بعدی، این توکن‌ها آزاد خواهند شد و با توجه به میزان سپرده هر تأمین‌کننده نقدینگی برای او ارسال می‌شود. بعد از ۱۰۰ هزار بلاک اول برای تولید هر بلاک جدید ۱۰۰ توکن Milk ایجاد می‌شود.

SpaceSwap در ابتدا دارای محصولات زیادی بود! در این پروتکل ۱۰ توکن کاربردی به نام‌‌های توت فرنگی، کلاسیک، شکلات، شیرین بیان، بادام، پرتقال، دارچین، پسته، تمشک و بلوبری وجود داشت.

توسعه دهندگان اسرارآمیز SpaceSwap به سرعت متوجه شدند که مدل اصلی آنها برای تولید توکن Milk بیش از حد در معرض انتشار و تورم است. در نتیجه، SpaceSwap v2 را تنها با دو توکن اصلی خود Milk2 و Shake بروزرسانی‌ کردند و انتشار توکن‌ها در آنها بسیار کاهش یافت..

نحوه کسب درآمد در SpaceSwap

کسب درآمد در spaceswap

کسب درآمد از پروتکل SpaceSwap از طریق بدست آوردن توکن‌های آن است. میزان پاداش‌ توکن Milk به میزان مشارکت و دارایی استیک شده، ارائه دهنده نقدینگی بستگی دارد.

بعد از بروزرسانی که در این سیستم انجام شد، تیم توسعه دهنده آن تصمیم گرفت تمامی روش‌های کسب درآمد در آن را تغییر داده و بر روی ارائه یک روش مناسب برای Yield Farming تمرکز کند. کاربران می توانند توکن MILK2، توکن حاکمیتی این پلتفرم را از طریق استخرهای Gravity که تمرکز آنها برای کمک به استیبل کوین‌های دیفای است، یا استخرهای Interstellar که همان استخرهای یونی‌سواپ است، بدست آورند.


بیشتر بخوانید : با Yield Farming آشنا شوید؛ روشی جدید برای کسب درآمد از دیفای!


تولید توکن‌های Shake چه کاربردی دارد؟

اولاً، میزان توکن Shake ثابت بوده و تنها ۱۰ هزار توکن از آن می‌تواند تولید شود، و به این معنی است که ارزش آن به مرور زمان و استفاده بیشتر، بالا خواهد رفت. ثانیا ، ۱ ٪ از کل توکن‌های تولید شده MILK2 به طور متناسب بین دارندگان Shake تقسیم می‌شود. علاوه بر این، استخر فارمینگ MILK2/SHAKE یکی از بالاترین APYها (درصد سود سالیانه) را برای کاربران ارائه می‌دهد. با این حال، هدف واقعی SHAKE کمک به کاهش نرخ تورم است. زیرا زمانی که کاربر MILK2 را به SHAKE تبدیل می‌کند، توکن‌های Milk سوزانده می‌شوند. برای جلوگیری از آربیتراژ آنی در صرافی‌ها در زمان این اتفاق، قیمت آن به اندازه ۱۰ توکن MILK2 کاهش می‌یابد.

جدیدترین بخش پروتکل Shadow farming

با راه اندازی SpaceSwap ورژن ۲ بازرسی‌های امنیتی از طرف Lianantech، تیمی از Beosin (شرکت امنیتی بلاکچین)، انجام شد. خوشبختانه، هیچ خطری امنیتی در کد‌های قرارداد هوشمند یافت نشد. با این حال، جالب‌ترین اعلامیه SpaceSwap ورود ویژگی جدید آن است که Shadow Farming نامیده می‌شود.

این تیم اظهار داشت که این روش انقلابی در صنعت فارمینگ دیفای ایجاد خواهد کرد، زیرا کاربران دیگر مجبور نیستند ‌توکن‌های بدست آمده از استخرها را استیک کنند. فرایندی که می‌توان آن را با استیکینگ سرد مقایسه کرد. اساساً، این امر به شما امکان می دهد، پاداش‌های خود را بدون پرداخت کارمزد گس، بدست آورید.


برای آشنایی بیشتر با مفهوم استیکینگ، مقاله استیکینگ (Staking) در دنیای رمز ارزها به چه معناست؟ را مطالعه کنید


با وجود تمام مشکلات پروتکل‌های دیگر، همراه با کارمزدهای بالای تراکنش‌ها در اتریوم، این ویژگی جدید می‌تواند همه‌چیز را تغییر دهد.

نتیجه‌گیری

پروتکل SpaceSwap یکی از جدیدترین پروژه‌های دیفای است که قصد دارد با روش‌های نوین به صنعت دیفای کمک کند. اما باید در نظر داشته باشید که این پروتکل هنوز در ابتدای مسیر بوده و کارایی آن هنوز به طور کامل مشخص نشده است. بروزرسانی SpaceSwap تقریبا تمامی ویژگی‌های قبلی آن را تغییر داده است و باید منتظر بود و دید که در آینده چقدر می‌تواند کاربران را به سمت خود جلب کند. اگر تصمیم دارید که از این پروتکل استفاده کنید، سعی کنید در ابتدا با مقادیر بسیار کم وارد شده و بعد از مسلط شدن، به استفاده از آن بپردازید. اگر تا به حال از پروتکل SpaceSwap استفاده کرده‌اید، نظرات خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع
dexplainmediumnewsbtc

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا