پدر کریپتو: به زودی دلار دیجیتال عرضه می شود!

کریس جیانکارلو (Chris Giancarlo) ملقب به “پدر کریپتو” و رییس سابق CFTC مجموعه سیستم های مالی کنونی که همان سیستم های قدیمی تر دوران ماقبل دیجیتال را یک سیستم منسوخ و ناکارآمد می‌داند و درصدد اصلاح آن است. وی معتقد است سیستم مالی فعلی قدیمی است و به زودی دلار دیجیتال نیز عرضه می شود.

وی در این خصوص گفته است:

طی پنج سال حضورم در کمیسیون CFTC ما شاهد موج جدیدی از دیجیتالی شدن دنیا بودیم. موج اول، دیجیتالی شدن اطلاعات بود که اینترنت امروزی را ایجاد کرد. اما اکنون شاهد موضوعی هستیم که مردم به آن دیجیتالی شدن ارزش یا اینترنت ارزش می‌گویند.

جیانکارلو اخیر از ایجاد دلار دیجیتال خبر داده است و با دنیل گورفاین (Daniel Gorfine) رییس سابق LabCFTC در حال همکاری است تا چارچوبی برای نسخه واقعا دیجیتالی این ارز را آزمایش و در نهایت عرضه کند.

وی گفت:

من هم چنین درباره این موضوع بسیار زیاد فکر می‌کنم که چگونه زیرساخت های فیزیکی ما نظیر پل ها، تونل ها و فرودگاه ها تا این حد قدیمی و مستهلک و خراب می‌شوند. این زیرساخت ها در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی جزو پیشرفته ترین فناوری ها بودند. اما اکنون دیگر قدیمی شده اند. بسیاری از زیرساخت های مالی ما نیز قدیمی و خراب شده اند و به صورت مدرن در نیامده اند.

جیانکارلو پس از خروج از کمیسیون CFTC، به عنوان مشاور به اتاق تجارت دیجیتال و هم چنین هیات مبادلات مالی آمریکا پیوسته است. وی طی مدتی که در CFTC حضور داشت، در خصوص ارزهای دیجیتال تمایل به اتخاذ رویکرد قانونگذاری آسانتری داشت.


منبع coindesk
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر