ایردراپ

کدام پروژه های کریپتو تا ۳۰ ژوئن ایردراپ خواهند شد؟ در بازارهای پیش بینی چه خبر است؟

فعالان بازار کریپتو در حال گمانه‌زنی هستند که کدام پروتکل میلیارد دلاری به آن‌ها ایردراپ می‌دهد؛ فرآیندی که اغلب هزاران دلار دارایی‌های کریپتو را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. در این میان، بحث ایردراپ‌ها در بازار پیش‌بینی پلی مارکت (Polymarket) بسیار داغ شده ات. در این مطلب، نگاهی به این بازار خواهیم داشت تا ببینیم کدام پروژه‌ها بیشتر مدنظر سرمایه‌گذاران قرار دارند.

به گزارش میهن بلاکچین، Polymarket یک بازار پیش‌بینی است که اکنون بحث ایردراپ‌های تا ۳۰ ژوئن در آن داغ شده است. بازار انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده نیز از دیگرها بحث‌های داغ در این بازار پیش‌بینی است.

در بازار پلی مارکت احتمال ایردراپ کدام پروژه‌ها بیشتر است؟

در حال حاضر، ۲۳ شبکه مختلف، پلتفرم و شبکه‌های لایه ۲ وجود دارند که هر یک حداقل به مدت دو ماه است که با فعالیت معنی‌دار کاربران فعال هستند. چهار مورد از آنها یعنی تنسور (Tensor) یک مارکت پلیس NFT در سولانا، پارسل (Parcl) پلتفرم مبادله املاک و مستغلات، دریفت (Drift) پلتفرم مشتقات و سوئل (Swell) پلتفرم ری استیکینگ قبلا ایردراپ خود را تایید کرده‌اند.

اکنون چشم‌ها به پلتفرم‌هایی مثل شبکه‌های لایه ۲ بیس (Base) و بلست (Blast)، ابزار ری اسیتیکنگ آیگن لیر (Eigenlayer)، شبکه چند زنجیره‌ای لیر زیرو (LayerZero) و اپلیکیشن مالی اجتماعی فرندتک (Friend.Tech) است.

اکنون بحث داغی در بازار پلی مارکت مطرح است که آیا LayerZero تا پایان آوریل ایردراپ خواهد داشت یا خیر. در این بازار سهام «بله» با قیمت دو سنت معامله می‌شود؛ به این معنی که بازار فکر می‌کند تنها ۲٪ احتمال دارد که این اتفاق بیفتد. اگر این پیش‌بینی درست باشد، برای هر سهم ۱ دلار به دارنده آن پرداخت می‌شود.

LayerZero که ۵۰ شبکه بلاکچین را با استفاده از شبکه خود به یکدیگر متصل می‌کند، قبلا برنامه‌های ایردراپ را در نیمه اول سال ۲۰۲۴ تأیید کرده بود، اما از آن زمان جزئیات کمی اعلام شده است.

Blast و Friend.Tech نیز در رتبه‌های بعدی این بازار پیش‌بینی قرار دارند. با این حال، آیگن لیر (Eigenlayer) بیشترین گمانه‌زنی‌ها را به خود اختصاص داده است. شانس ایردراپ این پلتفرم تا قبل از ۳۰ ژوئن (۱۰ تیر) در بازار پلی مارکت حدود ۶۶٪ است. احتمال ایردراپ این پروژه در ۳۰ آوریل در بازار پلی مارکت به ۱۷٪ می‌رسد.

پیش‌بینی‌ها در مورد احتمال ایردراپ آیگن لیر در بازار پلی مارکت
پیش‌بینی‌ها در مورد احتمال ایردراپ آیگن لیر در بازار پلی مارکت؛ منبع: Polymarket

در این بازار علاوه بر زمان، مقدار ایردراپ پروژه‌ها نیز پیش‌بینی می‌شود. مثلا در مورد ارزش بازار پروژه Eigenlayer سناریوهایی از عدم عرضه توکن (به این معنی که این عده عقیده دارند پروژه آیگن لیر توکنی را عرضه نخواهد کرد) تا سقف ۴۰ میلیارد دلار مارکت کپ مطرح شده است.

داده‌ها نشان می‌دهند ارزش قفل‌شده در پلتفرم‌هایی مانند EigenLayer تنها در ۹ ماه به بیش از ۱۳ میلیارد دلار رسیده است که عمدتا به دلیل سود بالاتر نسبت به استیکینگ معمولی ETH (بیش از ۵٪ در مقایسه با ۳.۳٪ در Lido) به همراه جذابیت بیشتر به خاطر احتمال ایردراپ آن است.

به راحتی می‌توان فهمید که چرا ایردراپ‌ها موضوع محبوبی برای بازارهای پیش‌بینی هستند. از آنجایی که آنها نشان‌دهنده توزیع پول رایگان هستند، اگر سرمایه‌گذاران بدانند که کدام پروتکل‌ها احتمالا برای شرکت‌کنندگان در یک بازه زمانی خاص ایردراپ می‌دهند و کدام پروتکل‌ها این کار را نمی‌کنند، می‌تواند در تصمیمات آنها را برای سرمایه‌گذاری بسیار موثر باشد.

منبع
کوین دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا