اخبار آلتکوین

فرانکلین تمپلتون کدام پروژه‌های DePin را زیر نظر دارد؟

فرانکلین تمپلتون (Franklin Templeton) در گزارشی تحت عنوان «DePIN: کششی در عرضه و نشانه‌های اولیه افزایش تقاضا» بخش نوظهور پروژه‌های شبکه زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز (DePin) را بررسی کرد. این شرکت یک غول مدیریت دارایی جهانی است که بیش از ۱.۵ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت دارد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، همانطور که پروژه‌های دپین (DePin) به تکامل خود ادامه می‌دهند، روایت قانع‌کننده‌ای از نوآوری و تمرکززدایی را هم در بخش زیرساخت ارائه داده‌اند. این پروژه‌ها با استفاده از مشوق‌های کریپتو برای عملیات نوآورانه، هزینه‌ها را به اشخاص ثالث برون سپاری می‌کنند. فرانکلین تمپلتون در همین راستا توجه خود را به دور پروژه
DePin معطوف کرده است که به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

فرانکلین تمپلتون درباره ۲ پروژه دپین صحبت می‌کند

پروژه‌های دپین با برون‌سپاری هزینه‌های عملیاتی به شرکت‌کنندگان شخص ثالث که از طریق توکن‌ پروژه‌ها پاداش دریافت می‌کنند، به‌طور منحصربه‌فردی هزینه‌های سربار را کاهش می‌دهند. این روش که به عنوان مشوق‌های توکنی شناخته می‌شود، راه را برای فعالیت‌های ظریفی هموار می‌کند که می‌تواند بخش‌هایی مانند محاسبات، انرژی، مخابرات و نقشه‌برداری را متحول کند.

فرانکلین تمپلتون گفت:

پروژه‌های دپین به بخش محبوبی در ارزهای دیجیتال تبدیل شده‌اند، زیرا پتانسیل ایجاد تغییر در شرکت‌های زیرساخت سنتی و مدل‌های تجاری را دارند.

یکی از نمونه‌های برجسته، دپین هایومپر (Hivemapper) نام دارد که توسط فرانکلین تمپلتون به عنوان اولین شبکه نقشه‌برداری غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین برجسته شده است. رانندگان یک دوربین داشبورد (Dashcam) را روی خودروی خود نصب می‌کنند و با نقشه‌برداری از جاده‌ها، توکن‌های Hivemapper (HONEY) پاداش می‌گیرند. هایومپر ۲۱٪ از جاده‌های جهان را در ۳۱ ماه ترسیم کرده ‌و تعداد مشارکت‌کنندگان خود را به بیش از ۶۰,۰۰۰ نفر افزایش داده است.

یکی دیگر از بازیگران مهم در این زمینه هلیوم (HNT) نام دارد که بزرگترین شبکه بی‌سیم غیرمتمرکز را توسعه داده است. شبکه Helium با همکاری ‌T-Mobile برای گسترش دسترسی خود، شبکه 5G خود را به حدود ۱۳,۰۰۰ نقطه اتصال رسانده است.

این پروژه یک طرح تلفن همراه نامحدود با قیمت رقابتی ارائه می‌دهد که هزینه آن به طور قابل‌توجهی کمتر از اپراتورهای سنتی است. طبق داده‌های داشبورد دون (Dune)، هلیوم نزدیک به ۹۳,۰۰۰ مشترک را جذب کرده است.

با وجود این موفقیت‌ها، تقاضا برای چنین خدمات غیرمتمرکزی به اندازه عرضه آن‌ها افزایش نیافته است. این عدم تعادل می‌تواند در بلند مدت بر دوام و جذابیت پروژه‌های دپین تأثیر بگذارد، مگر اینکه ‌مصرف‌کنندگان قوی‌تری پرورش داده شود.

عرضه هایومپر در مقابل تقاضا. منبع: فرانکلین تمپلتون
عرضه هایومپر در مقابل تقاضا. منبع: فرانکلین تمپلتون

طبق آخرین داده‌های داشبورد DePin Ninja، اکوسیستم دپین با ۱,۲۱۵ پروژه فعال و مارکت کپ ۴۷ میلیارد دلاری در حال رشد است.

علاوه بر این، Aethir و io.net، دو شرکت نوظهور دپین، توکن‌های ‌خود با نمادهای ATH و IO را در چندین صرافی متمرکز در این هفته لیست کردند. لیست شدن این ‌توکن‌ها نقدینگی را افزایش می‌دهد، به مدل‌های عملیاتی این پروژه‌ها اعتبار می‌بخشد و مشارکت و سرمایه‌گذاری گسترده‌تری را به وجود می‌آورد.

منبع
بی این کریپتو

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا