اخبار آلتکوین

مروری بر وضعیت دارایی بزرگ‌ترین بازارسازهای کریپتو؛ مارکت میکرها روی کدام توکن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند؟

بازارسازها (Market makers) بخش مهمی از دنیای ارزهای دیجیتال هستند و نقدینگی را برای بازار فراهم می‌کنند، اما «قدرت مرگ و زندگی» را نیز بر افزایش و کاهش قیمت‌ها در دست دارند. در این مطلب از میهن بلاکچین هشت بازارساز اصلی در این دور از بازار صعودی را از جنبه‌های حجم سرمایه و توک‌های مورد علاقه‌شان بررسی کرده‌ایم.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در حال حاضر جامپ تریدینگ (Jump Trading) با ۶۸۴ میلیون دلار در صدر و پس از آن وینترمیوت (Wintermute) با ۱۴۴ میلیون دلار سرمایه قرار دارد. این دو بازارساز تعهد قابل‌توجهی را به بازار نشان می‌دهند و استخرهای نقدینگی سنگینی را برای ارزهای دیجیتال مختلف فراهم می‌کنند. سی‌کیوپی کپیتال (CQP Capital) با ۱۲۷ میلیون دلار جایگاه سوم را در اختیار دارد که نشان‌دهنده نفوذ فزاینده آن است. بازیگران بزرگ باقی‌مانده، جی‌اس‌آر مارکتس (GSR Markets) با ۸۳ میلیون دلار و کامبرلند دی‌آردبیلیو (Cumberland DRW) با ۱۱۷ میلیون دلار، طیف وسیعی از تخصیص سرمایه را به نمایش می‌گذارند که سطوح مختلفی از تمرکز بازار و ریسک‌پذیری را نشان می‌دهند.

در تصویر زیر نمای کلی دارایی‌های چند بازارساز بزرگ بازار کریپتو را مشاهده می‌کنید.

دارایی بازارسازهای بزرگ بازار
دارایی بازارسازهای بزرگ بازار

جامپ تریدینگ، پادشاه بازارسازهای کریپتو

جامپ تریدینگ به عنوان یک سنگین‌وزن بی چون و چرا در عرصه بازارسازی، دارای سرمایه حیرت‌آور ۶۸۴ میلیون دلاری است. سهم بازارسازی آنها فراتر از بازار کریپتو است، زیرا آنها مدتهاست که بازیگر اصلی در امور مالی سنتی، به ویژه در بورس کالای شیکاگو (CME) نیز بوده‌اند. این تجربه آنها را در موقعیت خوبی قرار می‌دهد تا پیچیدگی‌های بازار ارزهای دیجیتال را کنترل کنند.

هولدینگ جامپ تریدینگ
توزیع سرمایه جامپ تریدینگ

جامپ‌تریدینگ در حمایت از ورود تهاجمی رابین‌هود به ارزهای دیجیتال نقش اساسی داشت و به عنوان بازارساز اصلی آنها عمل می‌کرد. با این حال، گزارش‌های اخیر و ظهور B2C2 به عنوان بازیگر برجسته‌تر، حاکی از تغییر احتمالی در این همکاری است.

وینترمیوت، در جایگاه دوم

وینترمیوت به دلیل مشارکت تقریبا کامل خود در بازارسازی توکن‌های OP ،ARB ،STRK ،ZK متمایز عمل کرده است. دارایی قابل توجه آنها در این توکن‌ها، به استثنای ZK که داده‌های مربوط به آن محدود است، تمرکز استراتژیک روی این دارایی‌های احتمالی با رشد بالا را نشان می‌دهد. سهم وینترمیوت فراتر از این توکن‌های خاص است، زیرا این شرکت جایگاه دومین بازارساز بزرگ را در رابین‌هود نیز به دست آورده‌ و سهم قابل‌توجه ۱۰٪ از درآمد معاملاتی این پلتفرم را به خود اختصاص داده‌ است. این دستاورد بر توانایی آن در ارائه خدمات بازارسازی کارآمد و رقابتی تاکید دارد.

توزیع سرمایه وینترمیوت

با این حال، دارایی‌های وینترمیوت ثابت نمانده است.کاهش شدید دارایی ARB در این بازارساز مشهود است. این کاهش قابل توجه نشان‌دهنده جریان‌های ارزی احتمالی است که احتمالا نشان‌دهنده یک تصمیم استراتژیک برای متعادل کردن مجدد پرتفوی آنها یا سرمایه‌گذاری در فرصت‌های بازار است.

USDC، اتریوم، EZETH و WETH بیشترین سهم را در هولدینگ‌ این بازارساز به خود اختصاص داده‌اند.

سی‌کیوپی کپیتال

CQP Capital بازیگر بزرگ دیگر در دنیای بازارسازی کریپتو است. این شرکت بزرگ دارایی‌های دیجیتال، موقعیت خود را به عنوان یک بازیگر بزرگ در چشم‌انداز بازارسازی کریپتو مستحکم کرده است. CQP از استراتژی‌های معاملاتی الگوریتمی پیشرفته برای افزایش نقدینگی و ثبات در اکوسیستم کریپتو استفاده می‌کند.

هولدینگ سی کیو پی کپیتال
هولدینگ سی کیو پی کپیتال

این شرکت ریسک‌پذیری کمتری نسبت به سایر بازارسازان دارد و هولدینگ‌های آن را عمدتا بیت کوین و اتریوم تشکیل می‌دهد.

کامبرلند دی‌آردبلیو، بازارساز بیت کوینر

با وجود اینکه بحث آن‌چنانی در رابطه با این بازارساز وجود ندارد، کامبرلند دی‌آردبلیو سزاوار جایگاهی در بین بازارسازان بزرگ است. این بازارساز به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه شرکت تجاری DRW است که بیش از سه دهه تجربه در مدیریت ریسک و تحلیل تکنیکال دز بازار ارزهای دیجیتال دارد.

هولدینگ کامبرلند دی‌آردبلیو
هولدینگ کامبرلند دی‌آردبلیو

کامبرلند دی‌آر‌دبلیو خود را به عنوان یک ارائهدهنده نقدینگی بزرگ و قابل اعتماد برای سرمایه‌گذاران نهادی در فضای دارایی‌های کریپتویی قرار داده است. تمرکز اصلی این بازارساز بر بازارهای بیت‌کوین است.

جی‌اس‌آر مارکتس، بازار ریسک‌پذیر

جی‌اس‌آر مارکتس (GSR Markets) که شایعه شده است بازارساز رسمی بایننس است، فعالانه در پروژه‌های لانچ‌پول (Launchpool) مشارکت و احتمالا از روابط نزدیک خود با صرافی استفاده می‌کند. این بازارساز بسیار ریسک‌پذیر بوده و ۶۱٪ از هولدینگ آن را ارزهای دیجیتال پرریسک تشکیل می‌دهند.

هولدینگ جی اس آر مارکتس
هولدینگ جی اس آر مارکتس

جالب توجه است که هولدینگ برتر قبلی آنها، WLD، شاهد کاهش چشمگیر نزدیک به ۸۷٪ بود. این تغییر تمرکز حاکی از ارزیابی مجدد سرمایه‌گذاری آنها یا پاسخی به شرایط متغیر بازار است. گالا با سرمایه فعلی ۱۰.۵ میلیون دلار به عنوان ارز مورد علاقه جدید این بازارساز ظاهر شده است که نشان‌دهنده اعتقاد احتمالی به چشم‌انداز رشد آینده آن است.

دی اف دبیلو لبز (DWF Labs): ورود با مسیر میم کوین‌ها و اکوسیستم TON

DWF بدون شک فعال‌ترین بازارساز است. این شرکت تعدادی از آلتکوین‌ها مانند FET و JASMY را به سرعت در اوایل فوریه افزایش داد و هنگامی که میم کوین‌ها در ماه می منفجر شدند، به طور رسمی سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی مانند FLOKI ،TOKEN و GME را اعلام کرد و عمیقا با اکوسیستم تن در تعامل بود.

امبر گروپ (Amber Group) و فلو تریدرز (Flow Traders)

شاید این دو بازارساز به اندازه موارد فوق معروف نباشند، اما حضور آنها در ماه‌های اخیر بسیار پررنگ بوده است؛ به ویژه امبر که در امور سرمایه گذاری نقدینگی/L2/پروتکل‌های تعامل پذیری مشارکت داشته است.

امبر در حال حاضر ۱۲.۷۴ میلیون دلار از توکن ZRO را در اختیار دارد، در حالی که دارایی‌های برتر Flow Traders BTC/ETH و UNI/MKR هستند.

میزان سرمایه اکثر بازارسازهابه میزان قابل توجهی افزایش یافته است. بازار داغ در نیمه اول سال باعث کسب درآمد بازارسازها شد. به عنوان مثال، GSR علنا ​​اعلام کرد که درآمد آن در نیمه اول سال بیش از دو برابر سال به سال افزایش یافته است.

چشم‌انداز بازارساز ارزهای دیجیتال با ظهور بازیگران جدید و تطبیق بازیگران موجود با شرایط متغیر بازار، به طور مداوم در حال تغییر است. با پیش‌روی بازار، مشاهده اینکه چگونه این شرکت‌ها در یک محیط پویا حرکت می‌کنند و آینده نقدینگی و پویایی بازار را در حوزه ارز دیجیتال شکل می‌دهند، جذاب خواهد بود. توجه داشته باشید که این داده‌ها هر لحظه در حال تغییر هستند و این رتبه‌بندی می‌تواند تغییر کنید. لذا در زمان انتشار این مقاله، سهم بزرگی از بازارسازی را ۵ شرکت مذکور در اختیار داشتند.

منبع
آرکهام اینتلجنس

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا