اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومی

کاخ سفید به دنبال جمع‌آوری نظرات عمومی در مورد تاثیرات زیست محیطی رمزارزها است

دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید به دنبال نظرات عمومی مردم در رابطه با تاثیر صنعت رمز ارز بر مصرف انرژی و محیط زیست است. این تحقیقات به دنبال فرمان اجرایی اخیر بایدن صورت می‌گیرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا در فرمان اجرایی اخیر خود که اوایل ماه جاری میلادی در رابطه با رمز ارزها منتشر شد، دفتر سیاست علم و فناوری کاخ سفید را موظف کرد تا گزارشی در رابطه با پتانسیل دارایی‌های دیجیتال برای ممانعت یا پیشبرد تلاش‌ها در مقابله با تغییرات آب و هوایی و گذار به شبکه الکتریکی قابل اعتماد تهیه نماید.

مصرف انرژی صنعت رمز ارز به ویژه در رابطه با استخراج ارزهای مبتنی بر اجماع اثبات کار در سال‌های اخیر بسیار مورد بحث قرار گرفته است و قانون‌گذاران در سراسر جهان با استناد به نگرانی‌های زیست‌محیطی به دنبال ممنوعیت الگوریتم اثبات کار هستند.

طرفداران رمز ارزها اما با این نگرانی‌ها مخالف‌اند و مدعی‌اند آمار و ارقامی که می‌گویند میزان انرژی مصرف‌شده در استخراج کریپتو نسبت به انرژی مصرفی در برخی از کشورهای صنعتی بیشتر است غیرقابل اعتماد و دروغ هستند.

گفتنی است رمزارزها و فناوری بلاکچین به عنوان راه‌حلی بالقوه برای چالش‌های زیست‌محیطی از جمله میزان کربن منتشر شده و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای ارائه شده است.

گزارش آتی دفتر علم و فناوری کاخ سفید نشان‌دهنده تلاشی برای درک عمق تاثیرات زیست محیطی صنعت کریپتو است. در این خصوص افراد و ارگان‌های علاقه‌مند می‌توانند تا ۹ مه (۱۹ اردیبهشت) نظرات خود را از طریق ایمیل و با استفاده از این فرمت با کاخ سفید در میان بگذارند.

منبع
coindesk

علی ابراهیمی

اول مهندسی کامپیوتر میخوندم اما بعد تصمیم گرفتم برم سمت علاقم و دندونپزشکی، با این حال اونقدر فضای کریپتو واسم جذاب بود که تصمیم گرفتم وارد این دریای عمیق بشم. به نظرم کریپتو یه سبک زندگیه و باید باهاش زندگی کرد تا موفق شد. دیفای علیرغم پیچیدگی‌هایی که داره حوزه مورد علاقه منه و به نظرم زودتر از چیزی که فکرش رو بکنیم جهان رو متحول می‌کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا