مقالات عمومی

بیتکوین دش؛ آیا بیتکوین کش و دش قصد ادغام شبکه های خود را دارند؟!

بلاک چین با رقابت شدیدی در سال ۲۰۱۹ همراه بود و تنها چند آلتکوین شرایط خوب خود را حفظ کردند. اکنون پروپوزال جدیدی مطرح شده است: ادغام بیتکوین کش(BCH) و دش(Dash).

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

برند های بیتکوین کش و دش باعث نفرت می شوند

بیتکوین کش و دش به عنوان دو زنجیره قابل ادغام با یکدیگر همکاری می کنند تا برند بیتکوین دش(Bitcoin Dash) را تولید کنند. آماندا بی جانسون، یکی از مشهورترین ترویج کننده های دش و سوپروایزر DashInvest این ایده را پیشنهاد داد. در ۲۶ دسامبر ۲۰۱۹ او در توئیتر خود گفت:

یک ایده جالب: بیتکوین دش. یک ادغام بلاک چینی بین بیتکوین کش و دش. دو زنجیره برای پرداختهای یک بازار با هم رقابت می کنند. بیتکوین کش برند بهتر و دش فناوری بهتری دارد. ترکیب این دو یک ابرزنجیره پرداخت به نام بیتکوین دش می سازد. نظرات خود را بگویید.

واکنش های اولیه می گفتند که این ادغام شرایط بدتری ایجاد می کند و در واقع هر دو دارایی را به خطر می اندازد.

جامعه کریپتو با این ادعا که بیتکوین کش برند بهتری نسبت به دش است، موافق نبود. غیر از گروهی از طرفداران ثابت، دارایی بیتکوین کش عنوان “bcash” را کسب کرده و به دلیل افت و خیزهای دائم، تنها بهیک آلتکوین دیگر نزول کرده است.

فناوری بیتکوین کش نزدیک به بلاک چین نسل اول است اما با افزودن سختی اضطراری، از این امر جلوگیری می کند که ماینرهای غارتگر SHA-256 تمام بلاک ها را بگیرند و با ترک زنجیره آن را در حالی که کند شده به حال خود رها کنند.

شبکه دش برای امنیت بهتر همچنان با راهکار لایه دوم کار می کند

در سوی دیگر شبکه دش هنوز روی پروتکل خود کار می کند و با امنیت مسترنود (MasterNode) مشکلاتی دارد. ویژگی خاص پروژه دش، شبکه پیک هایی است که برای افزایش کارکرد دش حقوق می گیرند. تاکنون شبکه دش موفق به تولید آدرس های خواندنی برای انسان که همانند ایمیل باشند، نشده است.

دارایی دش با در نظر گرفتن طرح پامپ و دامپ بیشتر به خطر افتاده است. دش قبلا جزو ۵ دارایی برتر بود اما کم کم محو شد و در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست داد. قیمت دش به ۳۹.۹۵ دلار سقوط کرد و از ۰.۰۲ بیت کوین نیز به ۰.۰۰۵ بیت کوین در پایان سال کاهش یافت. این دارایی هنوز هم از کلاه رداری قبلی گیج است که در آن یکی از سوپروایزرها با سرمایه ای که نگهداری می کرد فرار کرد.

اما این دو شبکه با مسائل دیگری نیز روبرو هستند. دش (بیتکوین دارک سابق) علاقه داشت که به ویژگی های ناشناس بودن خود ببالد. با این حال در سال ۲۰۱۹، استفاده ناشناس و پشت پرده بیشتر کاربران را دلسرد می کند و کاربران این ارز در واقع عدم استفاده از این ویژگی را انتخاب می کنند.

مشکل دیگر برای ادغام این دو زنجیره، ساختار خاص نود آنها است. راه اندازی نود بیتکوین کش منابع زیادی نیاز دارد زیرا شبکه قصد دارد بلاک های نسبتا بزرگی ایجاد کند. از طرف دیگر شبکه دش ترجیح می دهد نودها را بفروشد که این نیز سرمایه گذاری زیادی لازم دارد. در اوج قیمت های بازار و هنگامی که دش به ۱,۴۰۰ دلار رسید، اجرای مسترنود ممنوع بود.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا