اخبار خارجی

دلیل کاهش قیمت ۱۰ درصدی اتریوم در عرض چند دقیقه چه بود؟

دومین ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار، دیشب با کاهش شدید قیمت مواجه شد. اتر، ارز دیجیتال اصلی شبکه اتریوم تنها در چند دقیقه تا ۱۰ درصد کاهش قیمت داشت.

این کاهش شدید قیمت پس از گزارش چینالیسیس (Chainalysis) به نقل از بلومبرگ صورت گرفت. در این گزارش بیان شده است که پلاس توکن (PlusToken)، طرح پانزی چند میلیارد دلاری، باعث کاهش قیمت چندین ارز دیجیتال مختلف شده است و این شرایط ادامه خواهد داشت.

آیا بلومبرگ سرمایه گذاران اتریوم را ترسانده است؟

بسیاری از تحلیلگران در خصوص سقوط ناگهانی بازار بیت کوین گزارش داده بودند که طی آن، قیمت بیت کوین اولین بار طی هفته های اخیر به کمتر از ۷۰۰۰ دلار رسید. همانطور که در این گزارش به آن اشاره شده است، اتریوم بیشترین کاهش قیمت را داشت. یکی از معامله کنندگان به اسم Hsaka خاطرنشان کرد که کاهش قیمت اتر تقریبا دو دقیقه زودتر از کاهش قیمت بیت کوین رخ داد.

وی در توییتر نوشت: کاهش قیمت اتر دو دقیقه زودتر شروع شد. خدا خیرت بده.

طبق اطلاعات صرافی ارز دیجیتال بایننس، بالاترین قیمت اتر در روز جاری ۱۴۲.۵ دلار و کمترین قیمت آن نیز ۱۲۷.۹۳ دلار بود. این موضوع، کاهش قیمت بیش از ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد. این کاهش قیمت تنها طی چند دقیقه رخ داد. در حال حاضر قیمت اتر تقریبا ۱۳۲ دلار است.

این کاهش شدید قیمت پس از انتشار مقاله ای از بلومبرگ و با اشاره به گزارش اخیر شرکت تحلیلی چینالیسیس رخ داد. در این گزارش، چینالیسیس مدعی شد که طرح پانزی عظیم ارز دیجیتال باعث کاهش شدید حجم معاملات ارز دیجیتال در هر ماه و منجر به کاهش قیمت شده است.

نیک چانگ (Nick Chong) از NewsBTC در این خصوص نوشت:

موضوع اخیر در رابطه با پلاس توکن ممکن است کلاهبرداران را ترغیب کرده باشد تا قبل از آنکه مجریان قانون به آنها دسترسی یابند، توکن های بیشتری به بازار وارد کرده و سود بیشتری کسب کنند. 

یکی از تحلیلگران ارز دیجیتال به اسم Light معتقد است که کاهش شدید قیمت اتریوم به دلیل گزارش چینالیسیس است. گزارش اخیر این شرکت مدعی است که پلاس توکن هنوز ۶.۴ میلیون اتریوم دیگر در اختیار دارد. هرچند Light بیان کرد که مقدار واقعی آن تقریبا ۷۸۹,۰۰۰ اتر است.

وی در توییت های بعدی خود، اقدام چینالیسیس را کاملا هرج و مرج طلبانه خواند و گفت بلومبرگ قبل از انتشار مقاله، مدارک خود را به درستی بررسی نکرده است.

افزایش فشار فروش که ظاهرا توسط گزارش پلاس توکن ایجاد شده است به دلیل عدم نقدینگی بازار است. به نظر Light، چنین شرایطی در معاملات در فصل تعطیلات، رایج است.

خبرگزاری NewsBTC پیش بینی کرده است با پایان یافتن فروش پلاس توکن، کاهش قیمت اتر و بیت کوین نیز کمتر خواهد شد. مدارک نشان می‌دهند که فروش پلاس توکن از ۱۰۰۰ بیت کوین به ۳۰۰ بیت کوین کاهش یافته است. بدون چنین فشار فروشی، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال احتمالا سال ۲۰۲۰ را با افزایش قیمت شروع کنند.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا