مقالات عمومی

دلایل رو آوردن فریلنسر ها (خوداشتغالی) به ارزهای دیجیتال!

فریلنسینگ (کار آزاد و به صورت خوداشتغالی) به تدریج در حال افزایش است. گزارش سایت آپ‌ورک (Upwork) نشان می‌دهد که تقریبا ۶۷ درصد فریلنسر ها کارهای خود را به صورت آنلاین پیدا می‌کنند. تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۴۳ درصد نیروی کار، فریلنسر ها خواهند بود. این فریلنسر ها با ارز سنتی به صورت آنلاین درآمد کسب می‌کنند اما ارزهای سنتی دارای مشکلاتی هستند که عبارتند از:

  • کارمزد پرداخت
  • عدم پشتیبانی از انتقال آنی پول به صورت بین المللی
  • نرخ تبادل تنظیم نشده
  • امنیت پرداخت

گزارش پی‌پال از چشم انداز فریلنسر های آمریکا اشاره کرده است که امنیت و سرعت دو معیار اصلی انتخاب فریلنسر ها در خصوص پذیرش پرداخت از جانب مشتریان می‌باشد.

فریلنسر های امریکایی

ارزهای دیجیتال در این زمینه چه کمکی می‌توانند کنند؟

پرداخت های کریپتو می‌توانند تاثیر چشمگیری بر این بازار داشته باشند، زیرا کریپتو دارای چندین ویژگی بنیادین می‌باشند که این ویژگی ها عبارتند از:

  • پرداخت های بین المللی
  • پرداخت های آنی
  • کارمزد اندک
  • نرخ تبادل بدون مشکل

در خصوص پرداخت های بین المللی، پول شما از بانکی به بانک دیگر انتقال می‌یابد و چند روز طول می‌کشد تا به حساب شما برسد. هم چنین نرخ تبادل نیز توسط بانک ها تعیین می‌شود که اکثر اوقات به نفع شما نیست.

کریپتو این مشکل را حل کرده است به طوری که پول مورد نظر مستقیما بین مشتری و فریلنسر تراکنش می‌شود. در این حالت دیگر نیازی به پرداخت کارمزدهای زیاد نیست.

مثال: اگر ۱۰ هزار دلار در سال درآمد داشته باشید و ۵ درصد آن را به عنوان کارمزد بدهید، به معنای آن است که هر سال ۵۰۰ دلار کارمزد پرداخت می‌کنید. این شرایط به هیچ وجه منطقی نیست.

نظرسنجی سایت Humans.net نشان می‌دهد که ۳۰ درصد فریلنسرها از پرداخت کریپتو استفاده می‌کنند.

برنامه کریپتوفای (Cryptofi) با همین هدف ایجاد شده است. در این برنامه می‌توان فاکتورهایی بر حسب دلار آمریکا، دلار کانادا و سایر ارزهای سنتی ایجاد کرد و ارز دیجیتال برای آنها پذیرفت. فقط کافیست آدرس کیف پول خود را به این برنامه اضافه کنید و آماده استفاده از آن شوید.

این برنامه کلیدها یا سرمایه را ذخیره نمی‌کند. می‌توانید آدرس کیف پول یا صرافی را اضافه کنید تا بتوانید هر زمان که خواستید ارز دیجیتال خود را تبدیل کنید.

 

منبع
medium

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا