اخبار خارجی

آیا انتقال سریع به اتریوم ۲ باعث افزایش قیمت اتر می شود؟

بسیاری از افراد پیش بینی کرده اند که به دلیل تاخیر بزرگ اتریوم ۲.۰، قیمت این ارز در کف قیمت قرار دارد. در واقع تمام آلتکوین ها در سال جاری با شرایط نامناسبی مواجه بودند اما کاهش قیمت دومین ارز برتر دیجیتال به طور دائم بدتر می شد. آیا انتقال سریع به سرنیتی می‌تواند اتریوم را نجات دهد؟

کاهش قیمت اتریوم

با ادامه روند بدون تغییر قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم به کاهش خود ادامه می‌دهد. قیمت اتریوم امروز مجددا به ۱۲۵ دلار رسید. کاهش قیمت دیروز به ۱۳۰ دلار در روز کریسمس نیز ادامه یافت و اتریوم شاهد ۳ درصد کاهش قیمت دیگر بود.

اگر روند فعلی ادامه یابد، یا قیمت بیت کوین به کانال ۶۰۰۰ دلار کاهش یابد، احتمالا اتریوم به سطح حمایتی بعدی خود که کمی بیشتر از ۱۰۰ دلار است سقوط خواهد کرد.

اتریوم در سال ۲۰۱۹ به غیر از دو به روزرسانی شبکه، رشد برنامه های غیرمتمرکز و افزایش تعداد توسعه دهندگان و شروع انفجاری بازارهای دیفای، هیچ نوسان و اتفاق مستقلی نداشته است.

به روزرسانی به اتریوم ۲.۰ تنها نکته ای است که احتمالا روند بازار را مجددا در مسیر درستی سرعت می‌بخشد. هرچند بعضی از محققان به این موضوع نیز خوش بین نیستند و بعضی از آنها پیش بینی می‌کنند که این به روزرسانی حداقل تا دو سال دیگر رخ نمی‌دهد.

هرچند اگر انتقال سریعی به سرنیتی انجام شود، حداقل از نظر مقیاس پذیری اوضاع برای این ارز بهتر می‌شود.

پلتفرم رتبه بندی ارزهای دیجیتال وایس (Weiss Crypto Rating) در توییتر نوشت:

ویتالیک بوترین روشی سریع تر برای انتقال اطلاعات و داده ها به اتریوم ۲.۰ را پیشنهاد داده است. این موضوع بدان معنا است که این به روزرسانی زودتر از انتظار انجام می‌شود. ایده ایجاد اتریوم ۱.۰ در سیستم اتریوم ۲.۰ بسیار ساده و خوب است. هرچند هنوز باید جزییات فنی آن باید مورد بررسی قرار گیرد.

این ارز دیجیتال یک شبکه بزرگ با هزار کاربر است، بنابراین فارغ از صحبت های مخالفان و ماکسیمالیست های بیت کوین، به روزرسانی چنین شبکه عظیمی طی یک شب امکان پذیر نیست.

یکی از متخصصان پروتکل نیز در این خصوص گفت:

۲ سال و نیم طول کشید تا اپل عملکرد کپی و پیست (Copy + Past) را به آیفون اضافه کند. قبل از آنکه در خصوص طول کشیدن اتریوم ۲ شکایت کنید کمی درباره آن فکر کنید.

تحول اتریوم

این ار زدیجیتال همانند یک نرم افزار دائما در حال تحول است. توسعه دهندگان صرفا به خاطر اینکه خرس ها بازار را در دست دارند از کار خود دست نمی‌کشند و به روزرسانی های مختلف انجام می‌شود.

در سال ۲۰۲۰ شاهد عرضه بیکن چین (Beacon Chain) خواهیم بود که فاز صفر سرنیتی و اولین قدم در مسیر تبدیل شدن به گواه اثبات سهام است. این موضوع، عصر یخبندان و سایر نگرانی های گواه اثبات کار را از بین خواهد برد، مخصوصا اگر اتریوم ۱.۰ به عنوان یک شارد در اتریوم ۲.۰ اجرا شود.

به هرحال در حال حاضر، دارندگان این ارز کریسمس نامطلوبی را پشت سر می‌گذرانند زیرا اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال برتر جهان ارزانتر از کریسمس قبلی شده است.

منبع
newsbtc

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا