اخبار آلتکوینتحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت چین‌لینک؛ هدف قیمتی LINK کجاست؟

نمودار قیمت چین لینک (LINK) در تایم فریم‌های روزانه و هفتگی نشانه‌های صعودی را نشان می‌دهد و این ارز دیجیتال در تلاش است تا پس از عبور از مقاومت استاتیک، سطح مقاومت داینامیک بلندمدت را هم بشکند. اگرچه چین لینک در بلندمدت صعودی به نظر می‌رسد، اما در کوتاه‌مدت ممکن است شاهد یک اصلاح قیمت باشد. این احتمال با عرضه پروتکل CCIP در روز گذشته تقویت نیز شده است و هدف ۲۳ دلاری برای آن فعال شده است.

به نقل از بی‌این‌کریپتو، قیمت چین لینک با عبور از یک سطح مقاومتی بلندمدت، علائم صعود را نشان می‌دهد. این ارز دیجیتال اکنون در تلاش است تا از مقاومت داینامیک بلند مدت (خط روند نزولی در تایم فریم هفتگی) نیز عبور کند.

در حالی که نمودار در بلندمدت نشان می‌دهد قیمت LINK در نهایت این خط مقاومت را هم خواهد شکست، تایم فریم کوتاه مدت خبر از یک اصلاح قیمت می‌دهد.

تحلیل تکنیکال در تایم فریم هفتگی نشان می‌دهد قیمت LINK از ماه می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) به زیر خط روند نزولی (مقاومت داینامیک) سقوط کرده است. این کاهش منجر به نزول به کف قیمت در ۴.۷۵ دلار در ۵ ژوئن ۲۰۲۳ (۱۵ خرداد) شد.

به هر حال، قیمت بلافاصله این منطقه را پس گرفت و آن را به سطح حمایت خود تبدیل کرد. به این ترتیب، شکست قبلی به عنوان یک انحراف (دایره سبز) یا همان شکست جعلی (Fake Breakout) در نظر گرفته می‌شود. چنین حرکاتی اغلب با یک حرکت تند در جهت دیگر دنبال می‌شوند؛ همان‌طور که تاکنون برای LINK اتفاق افتاده است.

در حال حاضر، قیمت LINK برای چهارمین بار (آیکون‌های قرمز) در تلاش برای خارج شدن از مقاومت داینامیک بلند مدت است که حدود ۷۹۰ روز وجود داشته است. شکست این خط و بسته شدن کندل هفتگی قیمت بالای آن نشان می‌دهد اصلاح قیمت تمام شده و روند صعودی جدیدی آغاز شده است.

نمودار هفتگی LINK/USDT
خط روند نزولی در نمودار هفتگی LINK/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

RSI هفتگی از حرکت صعودی پشتیبانی می‌کند اما هنوز احتمال شکست خط روند نزولی را تایید نمی‌کند. معامله‌گران از RSI به عنوان یک اندیکاتور مومنتوم برای تعیین شرایط بازار در وضعیت اشباع خرید یا اشباع فروش استفاده می‌کنند و به کمک آن تصمیم می‌گیرند که آیا یک دارایی را انباشت کنند یا بفروشند.

اگر RSI بالاتر از ۵۰ و روند صعودی باشد، گاوها کنترل را در دست دارند، اما اگر این عدد زیر ۵۰ باشد، قدرت در دست خرس‌ها خواهد بود. با اینکه این اندیکاتور در حال افزایش است و بالای ۵۰ قرار دارد، برای تایید صعود، باید کندل قیمت بالای خط روند نزولی بسته شود.

در تایم فریم هفتگی اگر روند نزولی با شکست این خط روند به پایان برسد، می‌توان هدف قیمتی ۲۳ دلاری (سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی اصلاحی شکل گرفته در روند نزولی از ۵۲ تا ۴.۷ دلاری LINK) را برای چین‌لینک متصور بود.

پیش‌بینی قیمت چین لینک؛ چه زمانی LINK صعود خواهد کرد؟

تایم فریم‌های روزانه و هفتگی هر دو خبر از صعود قیمت داده و نشان می‌دهند قیمت چین لینک به زودی به بالاترین سقف محلی خود خواهد رسید. نظریه امواج الیوت نیز از این احتمال پشتیبانی می‌کند.

تحلیلگران تکنیکال، برای تعیین جهت یک روند از تئوری امواج الیوت استفاده می‌کنند که شامل مطالعه الگوهای قیمتی طولانی مدت و روانشناسی سرمایه‌گذاران است.

از ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد)، به نظر می‌رسد قیمت یک حرکت صعودی ۵ موجی را آغاز کرده است که نشانه شروع یک روند صعودی است. با این حال، این نمودار نشان می‌دهد در حال حاضر قیمت در موج پنجم و در واقع آخرین موج لگ اول این صعود قرار دارد.

امواج الیوت در نمودار روزانه نمودار هفتگی LINK/USDT
امواج الیوت در نمودار روزانه نمودار LINK/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

بنابراین، اگر شمارش امواج صحیح باشد، اتمام موج آخر، افت قیمت قابل توجهی را در کوتاه مدت به دنبال خواهد داشت.

RSI روزانه از افزایش مداوم قیمت پشتیبانی می‌کند زیرا بالای ۵۰ قرار دارد و به سمت بالا در حال حرکت است.

برای تعیین شیب افزایش و جهت روند، می‌توان یک نمودار سهمی را ترسیم کرد که تمام کف‌های قیمتی اخیر را به هم متصل می‌کند. بنابراین، تا زمانی که این سهمی برقرار باشد روند صعودی است.

نمودار سهمی LINK/USDT در تایم فریم ۶ ساعته
نمودار سهمی LINK/USDT در تایم فریم ۶ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

در مقابل، شکست سهمی به سمت پایین احتمالا منجر به بازگشت قیمت لینک به سمت ۶ دلار خواهد شد. لازم به ذکر است که این شکست سناریوی بلندمدت صعودی را باطل نمی‌کند بلکه ممکن است تنها چند هفته آن را به تاخیر بیندازد.

ماهرخ شیرودی

خیلی تصادفی وارد دنیای کریپتو شدم، اما آنچه که باعث شد در این حوزه فعالیت کنم سرعت بالای نوآوری و پیشرفت در صنعت کریپتو و بلاکچین بود. علاقه زیادی به یاد گرفتن دارم. تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از زمینه‌های مورد علاقمه و بازی کردن با کلمات و انتقال مفاهیم پیچیده در قالب جملات ساده رو دوست دارم.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا