ایردراپ

آیا ایردراپ zkSync در اواخر ژوئن انجام خواهد شد؟

ایردراپ شبکه‌های لایه دوم همچنان ادامه دارد و حالا نوبت به یکی از قدیمی‌ترین‌ها رسیده است. راهکار لایه دو zkSync طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد در حال آماده شدن برای یک ارتقای اساسی است. اعلام این ارتقا در آینده، گمانه‌زنی‌هایی را در مورد ایردراپ این پروژه در تابستان ایجاد کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، از ماه مارس سال گذشته که سرمایه‌گذاران ۸ میلیون دلار توکن را به zkSync پل زده‌اند، زمزمه‌هایی مبنی بر ایردراپ این پروتکل لایه دوم شنیده می‌شود. طبق گفته DefiLlama، ارزش کل قفل شده (TVL) در پروتکل zkSync Era از آن زمان تاکنون به ۱۴۱ میلیون دلار افزایش یافته است.

ایردراپ ZkSync در تابستان؟

zkSync در پلتفرم X نوشت:

نسخه ۲۴ که به‌زودی منتشر می‌شود آخرین ارتقاء برنامه‌ریزی شده و مورد نیاز پروتکل قبل از واگذاری حاکمیت شبکه به جامعه است. بخش‌های باقی‌مانده باید تا پایان ماه ژوئن تکمیل شوند.

این اطلاعیه گمانه‌زنی‌های قابل توجهی را در مورد ایردراپ احتمالی توکن این پروژه در پایان ژوئن ۲۰۲۴ به راه انداخته است. به این دلیل است که حاکمیت بلاکچین معمولا به شرکت‌کنندگان شبکه نیاز دارد تا توکن ها را برای رای دادن به تغییرات پروتکل استیک کنند.

ZkSync یک شبکه لایه دوم محسوب می‌شود که برای افزایش مقیاس‌پذیری اتریوم طراحی شده ‌و با انجام محاسبات و ذخیره داده‌ها به صورت خارج از زنجیره (آف‌چین)، تراکنش‌ها را به شکلی ارزان‌تر انجام می‌دهد. ZkSync به عنوان زیرمجموعه لایه دومی به نام رولاپ دانش صفر طبقه‌بندی می‌شود که از رمزنگاری دانش صفر استفاده می‌کند و یکی از امیدوارکننده‌ترین فناوری های جدید بلاک‌چین به حساب می‌آید.

نسخه zkSync v24 قرار است هشت تغییر مهم را ایجاد کند. از جمله این تغییرات عبارتند از:

  • ویژگی جدیدی که به کیف پول‌ها اجازه می‌دهد که به‌جای اینکه کاربران را ملزم به حفظ عبارات سید طولانی کنند، به دستگاه‌هایی مانند Secure Enclave اپل و Android Keychain متکی باشند.
  • zkSync Bridgehub: قابلیتی که زمینه را برای قابلیت همکاری بین زنجیره‌های ZK Stack فراهم می‌کند.
  • ویژگی‌های جدید برای ایجاد پایه‌ای برای زنجیره‌های ZK Stack ولیدیوم با یک لایه در دسترس بودن داده به صورت سفارشی.

منبع
کوین‌دسک

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا