اخبار عمومی

پروژه ورلد کوین ۱۱۵ میلیون دلار سرمایه جدید جذب کرد

پروژه ورلد کوین (WordlCoin) در جدیدترین دور تامین سرمایه خود ۱۱۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است تا از آن برای توسعه کیف پول ارز دیجیتال و طرح ورلد آی‌ای (World ID) خود استفاده کند.

به گزارش کوین‌تلگراف، پروژه ورلدکوین (Worldcoin) اعلام کرده که ۱۱۵ میلیون دلار سرمایه جدید در دور سوم تامین سرمایه خود، به رهبری بلاکچین کپیتال (Blockchain Capital) جمع‌آوری کرده است. ورلد کوین قرار است از این سرمایه برای اجرای طرح ورلد آی‌دی و کیف پول ارز دیجیتال غیرمتمرکز ورلد اپ (World App) استفاده کند.

واریز و برداشت بدون محدودیت در صرافی اتراکس
با ثبت نام در اتراکس 50 هزار شیبا و 500 هزار بیت تورنت هدیه بگیرید!
هدیه بگیر!

ورلد کوین توسط سم آلتمن (Sam Altman)، مدیرعامل شرکت اوپن‌ای‌آی (OpenAI)، تاسیس شده است و توسعه‌دهندگان «Tools for Humanity» هم آن را ساخته‌اند. هدف از راه‌اندازی این پروژه، مقابله با مشکلات ناشی از پیچیدگی فزاینده هوش مصنوعی، مانند اثبات شخصیت، در عصر دیجیتال بود. شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر زیادی مثل اندرسون هاروویتز (Andreessen Horowitz)، بین کپیتال کریپتو (Bain Capital Crypto) و دیستریبیوتد کپیتال (Distributed Global) در دور تامین سرمایه مذکور شرکت کرده‌اند. آکارش سنگی (Akarsh Sanghi)، مدیر محصولِ «Tools for Humanity»، اعلام کرده است:

در عصر هوش مصنوعی، ما به راه‌حل‌های به‌خصوصی برای غیرمتمرکزسازی و حفظ حریم خصوصی کاربران نیاز داریم که بتواند انسانیت آنلاین را ثابت کند و به مردم در سراسر جهان قدرت دهد تا کنترل هویت و امور مالی خود را در دست بگیرند. منابع بیشتر به ما کمک می‌کند تا به ساخت و راه‌اندازی ابزارها و فناوری‌های موردنیازمان ادامه بدهیم و فرصت‌های یکسانی را برای همه مردم جهان فراهم کنیم تا همه بتوانند به‌طور کامل در اقتصاد رو‌به‌رشد و بین‌المللی دیجیتال مشارکت کنند.

طبق گفته‌های این شرکت، ورلد کوین که تاکنون نسخه بتای آن منتشر شده، تاکنون بیشتر از ۲ میلیون کاربر را جذب کرده است. این شرکت در هفته‌های آینده هم قصد دارد پروتکل بلاکچین خود را راه‌اندازی کند و ثبت تراکنش‌هایش را آغاز نماید.

در اوایل ماه مه (اردیبهشت)، این پروژه اپلیکیشن خود را راه‌اندازی کرد که به‌عنوان یک کیف پول بدون گس برای کاربران تاییدشده در سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS عمل می‌کرد. این کیف پول در حال حاضر روی شبکه پالیگان اجرا می‌شود و به کاربرانش اجازه می‌دهد تا ورلد کوین، یو‌اس‌دی کوین و رپد بیت کوین را هولد کنند و انتقال بدهند. کیف پول مذکور، از روش اثبات با دانش صفر برای تایید انسان بودن کاربران خود استفاده می‌کند و نیازی به افشای داده‌های اساسی آن‌ها ندارد.

ورلد کوین با صرافی‌هایی مثل مون‌پی (MoonPay) و رمپ (Ramp) شریک شده است تا خرید و فروش با ارز فیات را در درون این کیف پول فراهم کند. کاربران با استفاده از کیف پول مذکور می‌توانند توکن‌های موردنظرشان را از طریق برنامه یونی سواپ مبادله کنند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند توکن‌های خود را از طریق شماره تلفن مخاطبینشان ارسال و دریافت نمایند.

به گفته وب سایت ورلد کوین، توکن بومی این پروژه یعنی WLD در ایالات متحده و بعضی از کشورهای دیگر در دسترس نیست.

اولین دور سرمایه‌گذاری ورلد کوین در سال ۲۰۱۹ انجام شد و رهبری آن را شرکت‌هایی مثل اندرسون هاروویتز، دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group) و کوین بیس ونچرز (Coinbase Ventures) انجام دادند. سم بنکمن فرید (Sam Bankman-Fried)، مدیرعامل سابق صرافی FTX، و رید هافمن (Reid Hoffman)، بنیان‌گذار لینکدین، هم در این دور سرمایه‌گذاری حضور داشتند.

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا