تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت مونرو و سلستیا؛ ۱۳ خرداد ۱۴۰۳

در حال حاضر وضعیت بازار کریپتو نسبتا آرام است. با این حال، یک جرقه می‌تواند دوباره نوسانات را به بازار بازگرداند. تحلیلگران همچنان به افزایش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال امیدوارند و تایید ETFهای اسپات اتریوم، باور به صعود دوباره آلت کوین‌ها را زنده کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در وضعیت فعلی بازار، مونرو و سلستیا به ترتیب با مقاومت‌های ۱۵۳.۴۴ و ۱۲.۹۰ دلاری مواجه‌اند. در صورت شکسته شدن این مقاومت‌ها، احتمالا شاهد صعود گسترده این ارزهای دیجیتال خواهیم بود.

در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت مونرو و سلستیا بررسی شده است.

تحلیل تکنیکال مونرو

قیمت مونرو در چند روز گذشته به طور پیوسته صعود کرده و در تاریخ ۱ ژوئن (۱۲ خرداد)‌ خط روند نزولی خود را به سمت بالا شکسته است،‌ اتفاقی که نشان می‌دهد روند اصلاحی احتمالا به پایان خود رسیده است.

نمودار مونرو تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار مونرو تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر صعود قیمت مونرو در حوالی ۱۵۳.۴۴ دلار ممکن است با مقاومت فروشندگان همراه شود. با این حال، در صورت کاهش قیمت احتمالا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۰.۹۰ دلار) از ریزش بیشتر جلوگیری خواهد کرد. در صورت افزایش دوباره قیمت احتمالا شکسته شدن مقاومت سربار افزایش می‌یابد. در صورت تحقق این مهم، قیمت مونرو می‌تواند تا ۱۷۰ دلار صعود کند.

در سمت مقابل، اگر قیمت مونرو شدیدا کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود سقوط کند، می‌توان گفت خریداران در حال سیو سود و خروج از بازار هستند. چنین سناریویی می‌تواند قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در حوالی ۱۳۰.۸۰ دلار کاهش دهد.

نمودار مونرو تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار مونرو تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته نیز شاهد افزایش قیمت مونرو در روزهای اخیر هستیم. با این حال، این روند احتمالا در ۱۵۳.۴۴ دلار با مقاومت مواجه خواهد شد. اگر قیمت از این مقاومت پس زده شود و در حوالی میانگین‌های متحرک حمایت شود، می‌توان گفت احساسات همچنان صعودی باقی مانده است. در این صورت خریداران بار دیگر برای شکستن مقاومت مذکور تلاش خواهند کرد.

در سمت مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک به خصوص میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای سقوط کند، ممکن است یک اصلاح قیمت شدید آغاز شود. در این صورت احتمالا قیمت مونرو تا ۱۳۷ دلار و متعاقبا ۱۳۰ دلار کاهش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال سلستیا

قیمت سلستیا در چند روز گذشته بالاتر از میانگین‌های متحرک خود باقی مانده که نشان می‌دهد خریداران به دنبال شروع روند صعودی جدیدی هستند.

نمودار سلستیا تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار سلستیا تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

میانگین‌های متحرک در حال حاضر یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و شاخص RSI نیز در محدوده مثبت قرار گرفته که از تسلط خریداران بر بازار خبر می‌دهد. در حال حاضر برای شروع رالی صعودی، خریداران باید قیمت را از منطقه مقاومتی ۱۲.۰۲ تا ۱۲.۹۰ دلاری فراتر ببرند. در این سناریو، قیمت سلستیا می‌تواند تا ۱۵.۵۰ دلار و سپس ۱۸.۵۰ دلار صعود کند.

در سمت مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین‌های متحرک سقوط کند،‌ احتمالا برای مدتی شاهد نوسانات محدود آن خواهیم بود.

نمودار سلستیا تایم فریم ۴ ساعته - منبع: TradingView
نمودار سلستیا تایم فریم ۴ ساعته – منبع: TradingView

در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد پس زده شدن قیمت سلستیا از مقاومت ۱۱.۶۰ دلاری و کاهش آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای هستیم. در صورت افزایش دوباره قیمت، می‌توان انتظار داشت قیمت تا مقاومت سربار ۱۲.۰۲ دلاری صعود کند.

در سمت مقابل، اگر قیمت سلستیا به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای برسد، می‌توان گفت روند صعودی تضعیف شده است. در این سناریو احتمالا شاهد آزمایش میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای خواهیم بود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا