اخبار بلاکچیناخبار عمومی

شرکت سرگرمی کره‌ای، بازار NFT روی شبکه پولکادات راه‌اندازی می‌کند!

XPOP شرکت کره‌ای فعال در حوزه بلاکچین، بازار توکن‌های غیر قابل تعویض را با تمرکز بر صنعت سرگرمی‌ راه‌اندازی می‌کند. بازار NFT سرگرمی XPOP، در بلاکچین پولکادات اجرا خواهد شد. این بازار تا پایان ماه ژوئن راه‌اندازی می‌شود.

هدف این مجموعه این است که دسترسی به سرویسی را برای هنرمندان فراهم کند تا بتوانند در امنیت کامل، محصولات دیجیتال خود را توزیع کنند.

بر اساس اطلاعات این شرکت، این بازار سرویسی را فراهم می‌آورد که با استفاده از آن، اصالت محتوای محصول و مالک آن قابل اثبات باشد، و علاوه بر آن، از امنیت توزیع محصولات در شبکه بلاکچین XPOP مطمئن می‌شود.

این بازار اولین بازار NFT است که روی شبکه پولکادات راه‌اندازی می‌شود. پولکادات قابلیت همکاری این پروژه را با سایر شبکه‌ها فراهم می‌کند.

XPOP روی بازار پرطرفدار کی‌پاپ و جامعه طرفداران آسیایی Die Hard تمرکز می‌کند. تیم این پروژه متشکل از متخصصان حوزه بلاکچین و جمعی از کسب‌و کارهای سرگرمی در جهان هستند.

بر اساس گزارش این شرکت، تا کنون بیش از ۲۰۰ هنرمند حوزه کی‌پاپ برای توکنیزه کردن محصولاتشان در این پلتفرم، ثبت نام کرده‌اند.

علاقه کشورهای آسیایی به بازارهای NFT

توکن‌های NFT در سال ۲۰۲۱ مورد توجه خیلی‌ها قرار گرفتند و کشورهای آسیایی نقش اساسی در گسترش این حوزه ایفا کردند.

بازار NFT متعلق به شرکت XPOP که روی بلاکچین پولکادات راه‌اندازی می‌شود، اولین بازاری خواهد بود که روی کی‌پاپ به صورت ویژه تمرکز دارد. این در حالیست که Korbit به تازگی بازاری را راه‌اندای کرده است که ادعا می‌کند اولین بازار در این حوزه در کره جنوبی است. کوربیت در وحله اول به منظور فضایی اختصاصی برای آثار هنری دیجیتالی به صورت توکن NFT راه‌اندازی شد تا هنرمندان بتوانند آثارشان را برای فروش ارائه دهند.

چین نیز علیرغم اخبار پیرامون تحریم ارزهای دیجیتال، به فعالیت در حوزه NFTها علاقه‌مند است. در ماه مارس، اولین نمایشگاه بزرگ NFT در پکن با عنوان نیچه مجازی برگزار شد. در این نمایشگاه آثاری از Beeple و Pak به نمایش گذاشته شد و ۱۰،۰۰۰ بازدیدکننده از آن بازدید کردند.

ژاپن نیز به فعالیت در این حوزه علاقه‌مند است. بازار NFT ژاپن در اوایل راه خود قرار دارد. با این حال بسیاری از کسب‌وکارهای برتر مانند Coincheck بازارهایی در ژاپن راه‌اندازی کرده‌اند. این حوزه با تمرکز روی محصولات انیمه و سایر ترندهای پاپ‌کالچر منطقه، اقتصاد دیجیتال جدیدی را به همراه خواهد داشت.

منبع
beincrypto

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا