اخبار خارجی

دارندگان توکن XRP گوش به زنگ باشند! افزونه جعلی کروم توکن‌های شما را می‌دزدد!

کاربران لجر مراقب باشید. در حال حاضر چندین عامل مخرب به دنبال سرقت سیدهای شما هستند. اگر تبلیغی در جستجوهای گوگل برای افزونه لجر لایو (Ledger Live) کروم مشاهده کردید، از آن اجتناب کنید. طبق گزارش xrplorer forensics تاکنون تقریبا ۱.۴ میلیون توکن XRP سرقت شده است اما تمام کوین ها در معرض خطر هستند.

ضرر شدید کاربران XRP توسط افزونه جعلی

روز گذشته xrplorer forensics در توییتر به دنبال کنندگان خود هشدار داد که بیش از ۲۰۰,۰۰۰ توکن XRP در ماه گذشته سرقت شده است. این موضوع به دلیل افزونه جعلی لجر لایو مرورگر کروم است که عبارت های سید (seed) بک آپ قربانیان را سرقت می‌کند تا به ارزهای دیجیتال آنها دست یابد. در این توییت آمده بود:

افزونه جعلی لجر لایو مرورگر کروم به منظور به دست آوردن عبارت های عبور بک‌ آپ کاربران استفاده شده است. این افزونه در جستجوهای گوگل تبلیغ شده است و از Google Docs برای جمع آوری اطلاعات استفاده می‌کند. حساب ها در حال خالی شدن هستند و فقط طی ماه گذشته شاهد سرقت بیش از ۲۰۰,۰۰۰ توکن XRP بوده ایم.

اگرچه xrplorer forensics اطلاعات مرتبط با XRP را در اختیار داشته است اما هشدار داد که تمام ارزهای دیجیتال در معرض خطر هستند و گفت:

ما اعداد و ارقام سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار نداریم. هرگز ابزارهای مختلف را به غیر از وبسایت رسمی، از جای دیگری برای کیف پول سخت افزاری خود دانلود نکنید.

این پلتفرم ساعاتی بعد به روزرسانی بعدی خود را منتشر کرد. اعداد اولیه فاصله بسیار زیادی با اعداد واقعی داشتند. در واقع، مقدار واقعی توکن های دزدیده شده نزدیک به ۱.۴ میلیون توکن XRP بود.
طبق تحلیل های بیشتر، تیم xrplorer forensics توانست به این نکته دست یابد اگرچه اکثر توکن های XRP دزدیده شده در یک حساب باقی مانده‌اند اما مقداری از آن اخیرا در HitBTC فروخته شده اند. این موضوع به صرافی HitBTC اطلاع داده شده است اما تاکنون پاسخ رسمی به این مسأله دریافت نشده است.

همواره بهترین اقدامات ایمنی آنلاین را رعایت کنید

هشدار اخیر فقط مختص به دارندگان توکن XRP یا حتی کاربران لجر نیست. این هشدار یک زنگ خطر برای تمام افراد این عرصه می‌باشد. با وجود آنکه فقط در سال ۲۰۱۹ بیش از ۴.۵ میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته است، همواره باید بهترین اقدامات ایمنی آنلاین را رعایت کنید.
این موضوع بدان معنا است که هرگز بر روی لینک هایی که به شما ایمیل می‌شود تا به کیف پول یا حساب صرافی خود دسترسی یابید کلیک نکنید. هرگز پلاگین یا افزونه ای را دانلود نکنید مگر آنکه از منبع آن کاملا مطمئن باشید و صفحات رسمی را بوکمارک کنید تا با اعتماد کامل به انجام معاملات و تراکنش ها بپردازید.
هکرها و کلاهبرداران بسیار زیادی در عرصه ارزهای دیجیتال وجود دارند که به دنبال سرقت سرمایه شما هستند. با اقدامات نامناسب خود کار آنها را آسانتر نکنید.

منبع
bitcoinist

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا