تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل (XRP)، تون کوین (TON) و کاردانو (ADA)؛ 29 اردیبهشت 1403

پس از مدت‌ها نوسان بالاخره بازار در تلاش است تا با یک افزایش قیمت به آن خاتمه دهد. آلت‌کوین‌ها به آرامی در حال صعود هستند و احساسات غالبا از فروش در رالی‌ها به خرید در کف‌ها تغییر پیدا کرده است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، پس از شکست خرس‌های بیت کوین در کاهش قیمت به زیر حمایت ۶۰٬۰۰۰ دلاری، بازار ارز دیجیتال جانی دوباره گرفته و احساسات صعودی در حال بازگشت است. در این مطلب به تحلیل تکنیکال قیمت ریپل (XRP)، تون کوین (TON) و کاردانو (ADA) خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل (XRP)

ریپل در تلاش است تا به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۵۴ دلار، موج قرمز رنگ) نزدیک شود که نشان‌دهنده کاهش فشار فروش است.

نمودار روزانه قیمت ریپل - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت ریپل – منبع: تریدینگ ویو

میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه می‌تواند به عنوان یک مقاومت ضعیف عمل کند، اما اگر گاوها بتوانند با موفقیت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۱ دلار، موج آبی رنگ) دفاع کنند و قیمت ریپل بالای آن حفظ شود، می‌توان انتظار افزایش قیمت تا مقاومت بالاسری ۰.۵۷ دلار را داشت. گاوها احتمالا در این سطح با فشار شدید فروش روبرو شوند.

اما اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به پایین بازگردد و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رو به پایین شکسته شود، نشان‌دهنده فروش خرس‌ها در رالی‌هاست. در چنین حالتی، کاهش قیمت می‌تواند تا خط حمایت و سپس ۰.۴۶ دلار ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت تون کوین (TON)

قیمت تون کوین در ۱۶ می (۲۷ اردیبهشت) از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۳۴ دلار، موج آبی رنگ) به بالا بازگشت، اما گاوها نتوانستند برتری خود را حفظ کنند.

نمودار روزانه قیمت تون کوین - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت تون کوین – منبع: تریدینگ ویو

خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند. اگر موفق به این کار شوند، نشان‌دهنده ادامه احتمالی نوسان تون کوین بین ۴.۷۲ دلار و ۷.۶۷ دلار برای چند روز دیگر است.

اگر قیمت با شیب تندی از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به بالا بازگردد، نشان‌دهنده خرید تهاجمی گاوها در این سطح است. در چنین حالتی، احتمال تست دوباره مقاومت کلی در ۷.۶۷ دلار افزایش می‌یابد. در صورت شکستن این مقاومت، افزایش قیمت می‌تواند تا ۹ دلار ادامه داشته باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو (ADA)

نوسان فشرده کادانو بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۴۶ دلار، موج آبی رنگ) و خط روند در ۱۶ می پایان یافته و قیمت کاردانو افزایش یافت.

نمودار روزانه قیمت کاردانو - منبع: تریدینگ ویو
نمودار روزانه قیمت کاردانو – منبع: تریدینگ ویو

احتمالا قیمت کاردانو در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰.۵۰ دلار، موج قرمز رنگ) و سپس ۰.۵۲ دلار با مقاومت روبرو شود. اگر قیمت کاردانو در مقاومت بالاسری به پایین بازگردد، احتمالا در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه حمایت پیدا می‌کند. در صورت حمایت، نشان‌دهنده تغییر احساسات بازار از فروش در رالی به خرید در کف خواهد بود. در چنین سناریویی می‌توان انتظار یک رالی تا ۰.۵۷ دلار داشت.

این دیدگاه مثبت برای کوتاه مدت در صورتی که قیمت به پایین بازگردد و خط حمایت را بشکند، رد خواهد شد.

منبع
کوین تلگراف

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا