تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل، تون کوین و دوج کوین؛ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳

روز گذشته با اعلام شدن نرخ تورم آمریکا در ماه آپریل، بازار کریپتو حال و هوایی صعودی به خود گرفت و به دنبال آن بیت کوین از ۶۶٬۰۰۰ دلار عبور کرد. رشد دوباره بیت کوین به آلت کوین‌ها نیز سرایت کرد و کل بازار کریپتو را به رنگ سبز درآورد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر امید زیادی برای بازگشت رونق به بازار و رشد بیشتر آلت کوین‌ها وجود دارد. به همین خاطر در این مطلب، تحلیل تکنیکال ریپل، تون کوین و دوج کوین را بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال ریپل

خریداران دو روز پیش تلاش کردند تا قیمت ریپل را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود در حوالی ۰.۵۱ دلار برسانند اما با مقاومت خرس‌ها مواجه شدند.

نمودار ریپل تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار ریپل تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر، خریداران باز هم در تلاشند تا قیمت را به بالای این میانگین برسانند. اگر این اتفاق رخ دهد، قیمت ریپل می‌تواند تا مقاومت سربار ۰.۵۷ دلاری افزایش یابد. این سطح مقاومت سنگینی است و بعید است به این راحتی شکسته شود.

در سمت دیگر، اگر قیمت از حوالی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، احتمالا شاهد ریزش بیشتر تا حمایت ۰.۴۶ دلاری خواهیم بود. انتظار می‌رود خریداران با تمام وجود از این حمایت دفاع کنند. افزایش دوباره قیمت از حوالی حمایت ۰.۴۶ دلاری می‌تواند به رنج زدن قیمت ریپل برای مدت بیشتری منجر شود.

تحلیل تکنیکال تون کوین

خریداران در تاریخ ۱۳ می (۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳) تلاش کردند تا قیمت تون کوین را به بالای مقاومت ۷.۶۷ دلاری برسانند، با این حال، سایه بلند روی کندل این روز نشان می‌دهد فشار فروش مانع این اتفاق شده است.

نمودار تون کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار تون کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر هنوز بازار در اختیار خریداران است و احتمالا دوباره مقاومت مذکور آزمایش خواهد شد. اگر گاوها این بار بتوانند قیمت را از ۷.۶۷ دلار عبور دهند، می‌توان انتظار داشت روند صعودی تون کوین از سر گرفته شود و قیمت تا ۹ دلار افزایش یابد.

کاهش قیمت از سطوح کنونی و سقوط آن به زیر میانگین‌های متحرک پیش‌بینی‌های صعودی را فاقد اعتبار خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال دوج کوین

در حال حاضر الگوی سر و شانه نزولی در نمودار دوج کوین در حال تشکیل شدن است. همزمان، خریداران در تلاش هستند تا از ریزش قیمت دوج کوین به زیر خط گردن و تکمیل این الگوی نزولی جلوگیری کنند.

نمودار دوج کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار دوج کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۵ دلار) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی نقطه میانی از نوسانات محدود دوج کوین در کوتاه‌مدت خبر می‌دهد. با این حال، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند، دوج کوین می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود افزایش یابد. در صورت شکسته شدن این مقاومت، احتمالا شاهد رشد بیشتر قیمت دوج کوین تا ۰.۲۱ دلار خواهیم بود.

در سمت مقابل اما اگر قیمت به ریزش ادامه دهد و به زیر خط گردن الگوی سر و شانه نزولی سقوط کند، فروشندگان کنترل بازار را در اختیار خود خواهند گرفت. در این سناریو، دوج کوین می‌تواند تا ۰.۰۸ دلار سقوط کند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا