تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال ریپل، تون کوین و دوج کوین؛ ۳ خرداد ۱۴۰۳

همزمان با رشد بازار در تاریخ ۲۰ می (۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳)، قیمت ریپل، تون کوین و دوج کوین نیز کمی افزایش یافت. در حال حاضر به نظر می‌رسد بازار در انتظار مشخص شدن تکلیف ETFهای اسپات اتریوم است و تصمیم کمیسیون بورس حرکت بعدی را مشخص خواهد کرد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر ریپل، تون کوین و دوج کوین به ترتیب با مقاومت‌های ۰.۵۷، ۶.۷۳ و ۰.۱۷ دلاری مواجه هستند و شکسته شدن این مقاومت‌ها می‌تواند روند آتی آنها را تعیین کند. در این مطلب تحلیل تکنکیکال این ارزها را بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال ریپل

خریداران در تاریخ ۲۱ می (۱ خرداد ۱۴۰۳) تلاش کردند تا قیمت ریپل را به بالای مقاومت ۰.۵۷ دلاری برسانند اما سایه بلند روی کندل آن روز از فشار فروش سنگین خرس‌ها خبر می‌دهد.

نمودار ریپل تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار ریپل تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در صورتی که قیمت از حوالی میانگین‌های متحرک خود دوباره افزایش یابد، می‌توان این سطوح را به عنوان حمایتی برای رشد قیمت تلقی کرد. در این صورت احتمالا ریپل بار دیگر به مقاومت سربار ۰.۵۷ دلاری حمله خواهد کرد. اگر این مقاومت شکسته شود، قیمت می‌تواند تا ۰.۶۷ دلار صعود کند.

در سمت مقابل اما اگر ریزش ریپل ادامه داشته باشد و قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود برسد، می‌توان گفت فروشندگان کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. در این سناریو قیمت ریپل می‌تواند تا خط حمایت صعودی خود که در نمودار بالا رسم شده سقوط کند.

تحلیل تکنیکال تون کوین

فشار خریداران سه روز پیش قیمت تون کوین را کمی از حوالی میانگین‌های متحرک خود تکان داد، با این حال، فروشندگان از رشد بیشتر جلوگیری کردند و این ارز دیجیتال در همان حوالی باقی ماند.

نمودار تون کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار تون کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر، شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۳۵ دلار) افقی شده و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز نزدیک به محدوده میانی قرار گرفته که از نوسان احتمالی قیمت تون کوین بین ۴.۷۲ تا ۷.۶۷ دلار خبر می‌دهد. با این حال، اگر قیمت از ۶.۷۳ دلار عبور کند،‌ ممکن است شاهد آزمایش مقاومت سربار ۷.۶۷ دلاری باشیم.

در سمت مقابل، اگر ریزش قیمت تون کوین ادامه یابد و این ارز دیجیتال به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خود برسد، فروشندگان در کوتاه‌مدت بر بازار مسلط خواهند شد. این اتفاق درها را برای ریزش بیشتر تا ۵.۵۰ و سپس ۴.۷۲ دلار باز خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال دوج کوین

در حال حاضر در حوالی مقاومت ۰.۱۷ دلاری شاهد رقابت گسترده خریداران و فروشندگان دوج کوین هستیم.

نمودار دوج کوین تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار دوج کوین تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۱۵ دلار) شروع به افزایش کرده و شاخص RSI نیز در محدوده مثبت قرار گرفته که نشان می‌دهد فعلا کفه ترازو به سمت خریداران متمایل است. اگر خریداران بتوانند قیمت دوج کوین را به بالای ۰.۱۷ دلار برسانند، ممکن است رالی تا ۰.۲۱ دلار نیز ادامه پیدا کند.

در صورت ریزش قیمت، باید به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه توجه ویژه‌ای داشت. شکسته شدن این میانگین متحرک می‌تواند دوج کوین را برای مدت بیشتری در محدوده ۰.۱۲ تا ۰.۱۷ دلاری نگه دارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا