اخبار خارجی

وزیر خزانه‌داری آمریکا درخواست قانونگذاری استیبل کوین‌ها را دارد

ژانت یلن (Janet Yellen) مقامات آمریکایی را ملزم کرد تا هرچه سریعتر به قانونگذاری استیبل کوین‌ها بپردازند، زیرا این رمزارزها به سرعت در حال رشد هستند و نظارت صحیح و مناسبی بر روی آنها صورت نمی‌گیرد.

به گزارش میهن بلاکچین به نقل از کریپتوپتیتو، ژانت یلن وزیر خزانه‌داری کنونی آمریکا، قانونگذاران حوزه امور مالی آمریکا را ملزم کرد تا قوانین جدیدی در خصوص استیبل کوین‌ها پیاده‌سازی کنند. وی معتقد است که این دست از رمزارزها به سرعت در حال گسترش هستند و مقامات و مسئولان باید سریعا عمل کنند و دست به کار شوند.

استیبل کوین‌ها در آمریکا به چارچوب قانونگذاری مناسبی نیاز دارند

ژانت یلن - قانونگذاری استیبل کوین‌ها

بلومبرگ گزارش داده است که طی نشست اخیر کارگروه مسائل حوزه بازارهای مالی، ژانت یلن هشدار داده است که بر روی استیبل کوین‌ها قانونگذاری و انظارت مناسبی توسط دولت صورت نمی‌گیرد. بدین ترتیب، قانونگذاران باید سریعا دست به کار شوند و این رمزارزها را تحت چارچوب قانونی قرار دهند. وزارت خزانه‌داری در این خصوص اظهارنظر کرده است:

وزیر خزانه‌داری به ضرورت اقدام سریع تاکید کرده است تا از این موضوع اطمینان حاصل شود که چارچوب قانونی مناسبی برقرار است.

در این نشست، مقامات آمریکایی نیز در خصوص رشد سریع استیبل کوین‌‌ها، مزایای احتمالی آنها به عنوان روش پرداخت و خطرات بالقوه‌ای که می‌توانند برای سیستم مالی و کاربران نهایی داشته باشند به گفتگو پرداختند. ناظران ارشد و عالی رتبه آمریکایی طی ماه‌های آتی، برنامه‌ای برای اصلاح تمام شکاف‌های قانونی پیرامون استیبل کوین‌ها منتشر خواهند کرد.

اگرچه رمزارزهایی نظیر بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و بسیاری از رمزارزهای دیگر می‌توانند گزینه‌های سرمایه‌گذاری جذابی باشند، اما هم‌چنین ممکن است قیمت آنها در نوسان بوده و پرخطر باشند. از طرف دیگر، استیبل کوین‌ها به منظور ارائه امنیت بیشتر طراحی شده‌اند، زیرا پشتوانه آنها، دارایی‌های واقعی نظیر ارزهای ملی یا فلزات گران‌بها هستند.

هفته گذشته، جروم پاول (Jerome Powell) رییس فدرال رزرو نیز درباره ارزهای دیجیتال، استیبل کوین‌ها و قانونگذاری مناسب آنها صحبت کرده بود. وی گفت دولت آمریکا در ماه سپتامبر گزارشی منتشر خواهد کرد که شامل دارایی‌های مجازی، استیبل کوین‌ها و CBDC ها خواهد بود. وی گفت:

ما به طور گسترده پرداخت‌های دیجیتالی را بررسی خواهیم کرد. پرداخت‌های دیجیتالی به معنای استیبل کوین‌ها، رمزارزها و CBDC است. ما معتقدیم که این حوزه از نظر قانونگذاری واقعا در نقطه بحرانی قرار دارد.

قوانین سختگیرانه چین و ژاپن برای استیبل کوین ها

اخیرا، بانک خلق چین نگرانی‌های خود در خصوص ارزهای دیجیتال و به ویژه استیبل کوین‌ها را بیان کرده و گفته است که این رمزارزها می‌توانند بر سیستم مالی جهانی تاثیر منفی بگذارند. فان یی‌فی (Fan Yifei) معاون اول رییس بانک خلق چین حتی استیبل کوین‌ها را ابزارهای احتکاری خوانده و گفته است:

بعضی از استیبل کوین‌ها، به ویژه استیبل کوین‌های جهانی، ممکن است سیستم پولی بین‌الملل و سیستم پرداخت را در خطر و چالش‌های مختلف قرار دهد.

به علاوه، دولت ژاپن نیز این موضوع را در نظر گرفته است تا استیبل کوین‌ها را تحت قانونگذاری سختگیرانه قرار دهد، زیرا بعضی از مسئولان معتقدند که استیبل کوین‌ها برای ثبات مالی این کشور تهدید محسوب می‌شوند.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا