تحلیل تکنیکال

معرفی ۵ آلت کوین خوش آتیه برای کوتاه‌مدت تا میان‌مدت

با تایید ETF اسپات اتریوم و باقی ماندن قیمت بیت کوین بالاتر از مرز ۶۸,۰۰۰ دلار، احساسات صعودی در بازار کریپتو تحکیم شده و احتمال رالی آلت کوین‌ها در هفته‌های آینده بالاست.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین، آلت کوین‌های با مارکت کپ متوسط ​​و پایین بیشترین رشد قیمتی را در این هفته به ثبت رسانده‌اند که نشان‌دهنده افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به این آلت کوین‌هاست.

در این مطلب ۵ آلت کوین برتر را تحلیل کرده‌ایم که احتمال رشد آن‌ها تا پایان سه ماهه دوم سال وجود دارد.

۱- فونیکس (PHB)

قیمت فونیکس (Phoenix) در ۳۰ روز گذشته تقریبا ۴۵.۸۳٪ و از آغاز سال ۲۹۸٪ رشد کرده که نشان‌دهنده احساسات به شدت صعودی پیرامون آن است. علاوه بر این، توکن فونیکس با مارکت کپ بیس از ۱۳۱ میلیون دلاری، جایگاه ۴۰۲ را در بازار ارزهای دیجیتال به دست آورده است.

نمودار PHB/USDT - منبع: تریدینگ ویو
نمودار PHB/USDT – منبع: تریدینگ ویو

قیمت PHB یک الگوی پارابولیک سار (SAR Parabolic) را در تایم‌فریم یک روزه تشکیل داده که تأثیر مثبتی روی این آلت کوین گذاشته است. با این حال، میانگین متحرک ساده این توکن یک تقاطع نزولی را نشان می‌دهد.

RSI پس از رسیدن به نزدیکی محدوده اشباع خرید خود برای یک دوره کوتاه، حالا در روند نزولی قرار دارد.

اگر قیمت فونیکس به بالای سطح مقاومت ۳.۲۰۲۵ دلار برسد، گاوها برای تست سطح مقاومت ۳.۸۰ دلار آماده خواهند شد. در صورت نزولی شدن روند، قیمت PHB به سمت سطح حمایت پایینی ۲.۱۸۷۵ دلار حرکت می‌کند.

۲- سلسیوس (CEL)

قیمت سلسیوس (Celsius) در ۳۰ روز گذشته ۶۱۵٪ افزایش یافته و امسال نوسانات قابل‌توجهی را تجربه کرده است. قیمت این توکن از ابتدای سال تنها ۳۸۵٪ افزایش یافته و این به معنای صعودی‌تر شدن وضعیت این آلت کوین در مدت اخیر است.

نمودار CEL/USDT - منبع تریدینگ ویو
نمودار CEL/USDT – منبع تریدینگ ویو

RSI سلسیوس از محدوده اشباع خرید به شدت کاهش یافته و این نشان‌دهنده احتمال بالای نزولی شدن بازار این آلت کوین است.

اگر سلسیوس خود را بالاتر از سطح حمایت ۱.۲۵۰ دلار نگه دارد، گاوها مجددا حرکت خواهند کرد و آماده تست سطح مقاومت ۱.۷۲۷۵ دلار می‌شوند. در مقابل، اصلاح بازار می‌تواند منجر به تست مجدد سطح حمایت ۱ دلاری آن شود.

۳- گیم استاپ (GME)

این توکن جدید اکوسیستم سولانا با ثبت ۶۵۶٪ رشد طی چند هفته گذشته، عملکرد مثبتی را از خود نشان داده است. علاوه بر این، افزایش محبوبیت توکن‌های بلاکچین سولانا منجر به دور جدیدی از رالی توکن‌های آن شده است.

نمودار GME/USDT - منبع: تریدینگ ویو
نمودار GME/USDT – منبع: تریدینگ ویو

قیمت گیم استاپ (GameStop) یک الگوی مثلث متقارن را تشکیل داده و در آستانه شکستن آن است. علاوه بر این، تقاطع بین میانگین متحرک نمایی ۵۰ و ۲۰۰ روزه به عنوان کانالی برای قیمت عمل می‌کند و پیش‌بینی نتیجه آتی را دشوار کرده است.

اندیکاتور RSI یک روند خنثی را در تایم فریم یک روزه نشان می‌دهد و به معنای عملکرد ضعیف قیمت گیم استاپ در بازار ارزهای دیجیتال است. با توجه به میانگین آن، احتمال همگرایی صعودی بالاست و این امر چشم‌انداز قیمت GME را روشن می‌کند.

اگر این آلت کوین از الگوی خود خارج شود، قیمت GME برای تست سطح ۰.۰۱ دلار آماده می‌شود. در غیر این صورت، توکن گیم استاپ به پایین‌ترین سطح خود یعنی ۰.۰۰۲۳۷۰ دلار سقوط می‌کند.

۴- فانتوم (FTM)

فانتوم (Fantom) در نمودار هفتگی خود یک الگوی سر و شانه‌ نامتعارف را ترسیم کرده که به طرز عجیبی شبیه به الگوی FTM در اواخر سال ۲۰۲۱ به نظر می‌رسد. این الگو نشان می‌دهد که FTM ممکن است یک لِگ صعودی دیگر در پیش داشته باشد.

نمودار فانتوم - منبع: یوتیوب
نمودار فانتوم – منبع: یوتیوب

قیمت فانتوم می‌تواند تقریباً ۹۸٪ افزایش یابد و حتی دو برابر شود.

FTM ممکن است در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت تا ۱.۶۰ دلار رشد کند و احتمالاً به دلیل مقاومت پیش‌روی خود متوقف می‌شود.

۵- اکسی اینفینیتی (AXS)

آلت کوین اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) ممکن است برای یک رشد شدید آماده شده باشد.

نمودار اکسی اینفینیتی - منبع: X
نمودار اکسی اینفینیتی – منبع: X

به نظر می‌رسد که قیمت اکسی اینفینیتی یک الگوی سر و شانه معکوس را در نمودار هفتگی خود شکل داده است.

در این صورت AXS قبل از بریک اوت احتمالی خود به ۲۲ دلار به سمت خط گردن این الگو در ۱۳ دلار حرکت می‌کند.

افزایش قیمت AXS به ۱۳ دلار به معنای یک رشد بیش از ۷۳٪ خواهد بود و رسیدن آن به ۲۲ دلار نیز رشد تقریباً ۱۹۴ درصدی قیمت را به همراه دارد.

مطالب گفته شده در این مطلب به هیچ عنوان پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست و صرفا نظر تحلیلگران بازار است. در زمان سرمایه‌گذاری حتما بررسی شخصی خود را انجام دهید. بنابراین در صورت ضرر و زیان، تیم میهن بلاکچین هیچ گونه مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

منبع
میهن بلاکچین

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا