مقالات عمومی

۱۰ شهر برجسته جهان که کانون فعالیت بیت کوین هستند!!

می خواهید پول شامتان را با بیت کوین بدهید؟ برای این کار Ramen Underground در سان فرانسیسکو را امتحان کنید. آیا می خواهید خوار و بار خود را با بیت کوین بخرید؟ می توانید این کار را در Spar در شهر آرنهم هلند انجام دهید.

بیت کوین که شناخته شده ترین ارز دیجیتال می باشد، عاری از مباحثه نیست اما یک واقعیت در اینجا غیر قابل انکار است و آن این است که پذیرش بیت کوین هر روز بیشتر و بیشتر می شود. ما در این مقاله به معرفی شهر هایی می پردازیم که طلایه دار پذیرش این ارز دیجیتال هستند.

نکات کلیدی

حال بیت کوین بیش از یک دهه عمر دارد اما هنوز به عنوان یک روش پرداخت به پذیرش جهانی نرسیده است و این آرزویی است که بسیاری از پذیرندگان ابتدایی بیت کوین در سر می پروراندند.

هنوز هم محبوبیت بیت کوین به عنوان طبقه ای از دارایی ها در حال رشد است. این تعداد خودپرداز های بیت کوینی را افزایش داده است و همچنین تعداد تجاری که بیت کوین را در مکان های معین قبول می کنند را نیز افزایش داده است.

در اینجا به لیست کردن مکان های برجسته برای پذیرش بیت کوین می پردازیم و معیار ما برای این لیست کردن، فراوانی خودپرداز های بیت کوینی در آن شهر ها می باشد.

چگونه پذیرش بیت کوین را اندازه بگیریم؟

چندین استاندارد مختلف در تالیف این لیست مورد استفاده قرار گرفتند که از جمله آنها می توان به تعداد تجار بیت کوین در آن شهر، تعداد خودپرداز های بیت کوین و اندازه جمعیت به نسبت فعالیت بیت کوین اشاره کرد. نقشه های بیت کوین مانند نقشه مشارکتی که در coinmap.org ارائه داده شده است به شما اجازه می دهند که کسب و کار های پذیرنده حال حاضر بیت کوین را از لحاظ شهر یا کشور ملاحظه کنید. به طور مشابهی، Coin ATM Radar مکان خودپرداز های بیت کوین در جهان را نمایش می دهد. در لیست زیر ۱۰ شهر برجسته در این زمینه آمده است که بر اساس شدت حضور بیت کوین تا اواسط ۲۰۱۹ رتبه بندی شده اند:

۱- شهر سان فرانسیسکو در ایالات متحده

جای تعجب نیست که این مکان فنی در کالیفرنیا جایگاه برجسته ای در لیست ما داشته باشد. این شهر در حال حاضر دارای ۱۷۷ تاجر است که بیت کوین را می پذیرند و ۲۹ خودپرداز بیت کوین دارد که با توجه به جمعیت نسبتا کوچک ۸۳۷۰۰۰ نفری آن، بد نیست. سان فرانسیسکو خانه استارتاپ هایی مانند کوین بیس (Coinbase) می باشد که توسعه دهنده محبوب ترین کیف پول بیت کوینی جهان است.

۲- ونکوور واقع در کشور کانادا

بیت کوین جامعه ای قوی در کانادا دارد و کانادا اولین کشوری بوده که یک قانون رسمی برای قانون گذاری این ارز دیجیتال امضا کرده است. ونکوور به داشتن ۸۶ تاجر پذیرنده بیت کوین و وجود ۴۸ دستگاه خودپرداز بیت کوین افتخار می کند. این شهر ۵۷۸۰۰۰ نفری اولین خودپرداز بیت کوینی جهان را افتتاح کرد و دفتر اصلی صرافی بیت کوینی Quadriga CX در این شهر است.

۳- آمستردام واقع در کشور هلند

در این شهر که پایتخت هلند است، ۷۴ تاجر قوی بیت کوین را پذیرفته اند و یک خودپرداز بیت کوینی برای جمعیت ۷۷۹۰۰۰ نفری آن شهر موجود می باشد. شهر های نزدیک به پایتخت مانند اوترخت و لاهه نیز پناهگاه هایی برای این ارز دیجیتال می باشند. آمستردام خانه تعدادی از استارتاپ های برجسته مانند BitFurry و BitPay می باشد.

۴- لیوبلیانا واقع در کشور اسلوونی

کوچکترین شهر در لیست ما می باشد و جمعیت آن تنها ۲۷۲۰۰۰ نفر می باشد. در این شهر ۵۱ تاجر بیت کوین را قبول می کنند و ۵ خودپرداز بیت کوینی نیز در شهر موجود می باشد. دفتر اصلی صرافی برجسته بیت استمپ (Bitstamp) در این شهر قرار دارد.

۵- تل آویو واقع در اسرائیل

این شهر مرکز مالی اسرائیل و یکی از شهر های برجسته جهان برای استارتاپ هاست. در این شهر، ۵۸ تاجر بیت کوین را می پذیرند و ۴ خودپرداز بیت کوینی برای جمعیت ۴۰۴۰۰۰ نفری آن موجود می باشد. گروه میتینگ بیت کوین اسرائیل (Israel Bitcoin Meetup Group) در تل آویو در میان فعال ترین گرو ها در جهان است که ۱۷۸۵ عضو دارد.

۶- زوریخ واقع در کشور سویس

بزرگترین شهر سوئیس و یک مرکز مالی برجسته است. در زوریخ ۶۴ تاجر بیت کوین را می پذیرند و ۸ خودپرداز بیت کوینی برای جمعیت ۳۶۶۰۰۰ نفری این شهر موجود می باشد.

۷- تمپا در ایالات متحده

این شهر ایالت فلوریدا دارای جمعیت ۳۵۲۰۰۰نفر می باشد که در آنجا به طور حیرت برانگیزی ۹۳ تاجر بیت کوین را پذیرفته اند و این رقم از اکثر شهر های بزرگ آمریکا بیشتر است. در این شهر ۱۳ خودپرداز بیت کوین موجود می باشد.

۸- بوئنوس آیرس واقع در آرژانتین

در این شهر برجسته بیت کوین در آمریکای جنوبی، ۱۳۰ تاجر بیت کوین را می پذیرند و۳ خودپرداز بیت کوینی نیز در این شهر ۲.۹ میلیون نفری موجود می باشد. آرژانتین کشوری است که برای بحران ارز مشهور است و بیت کوین تا به حال در این کشور مورد استقبال گرمی قرار گرفته است.

۹- نیویورک واقع در ایالات متحده

در این شهر ۱۲۲ تاجر بیت کوین را پذیرفته اند و ۱۱۷ خودپرداز بیت کوینی برای جمعیت ۸.۴ میلیونی آن فراهم شده است. این مرکز مالی و فنی خانه استارتاپ بیت کوینی Coinsetter می باشد که یک صرافی بیت کوینی ساخته شده در وال استریت می باشد.

۱۰- لندن واقع در انگلستان

این شهر پایتخت بریتانیای کبیر و موتور خانه مالی جهان است که ۸.۳ میلیون نفر در آن ساکن هستند و دارای ۸۸ تاجر پذیرنده بیت کوین و ۷۴ خودپرداز بیت کوینی می باشد. از جمله استارتاپ های واقع در لندن می توان کوین فلور (Coinfloor) که یک صرافی بیت کوینی است و ایلیپتیک (Elliptic) که یک مخزن بیت کوین است را نام برد. گروه میتینگ بیت کوین لندن (The London Bitcoin Meetup group) در حال حاضر بزرگترین گروه جهان در این زمینه است و دارای ۲۳۱۱عضو می باشد.

بهترین های دیگر

علاوه بر شهر های لیست شده در بالا، مناطق خاص دیگری نیز در حال تبدیل شدن به کانون کریپتو از لحاظ پذیرش بیت کوین و علاقه به ارز دیجیتال به صورت عمومی تر می باشند. از جمله اینها می توان به جزایر قبرس و مالتا اشاره کرد و همچنین کشور هایی که در حال تجربه کردن بی ثباتی اقتصادی و نوسان ارز های ملی هستند مانند ونزوئلا و زیمباوه نیز در این میان هستند.

نتیجه نهایی

بیت کوین از بدو پیدایش خود در ۲۰۰۹، گام های برجسته ای برای تبدیل شدن به اولین ارز جهان برداشته است. این میزان پذیرش عالی نشان دهنده این است که ارز های دیجیتال متعلق به آینده هستند. در حالی که تعجب برانگیز نیست که شهر های مهم مالی بین المللی بیت کوین را پذیرفته اند، جالب این است که این قضیه در شهر های کوچک نیز مشهود است.

 

منبع
investopedia

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا