اخبار آلتکوینتحلیل تکنیکال

۳ آلت کوین که شرایط خوبی برای رشد در ماه اکتبر دارند

ماه سپتامبر (شهریور) ماه نسبتا خنثی برای بازار کریپتو بود و بیت کوین و آلت کوین‌های مختلف با رشد یا سقوط قابل‌توجهی مواجه نشدند. با این حال، به نظر می‌رسد که ماه اکتبر (مهر) ماه مثبت‌تری برای آلت کوین‌ها است و بعضی از آن‌ها ساختار صعودی به خود گرفته‌اند.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از بی‌این‌کریپتو، در این مطلب قصد داریم آلت کوین‌هایی را بررسی کنیم که در سال ۲۰۲۳ و علی‌رغم بازار خرسی برای اکثر آلتکوین‌ها رشد قیمت قابل توجهی داشته‌اند و شرایط تکنیکال فعلی آن‌ها نشان می‌دهد در ماه اکثبر امکان رشد بیشتر را دارند. البته باید توجه داشت که رفتار محدود به رنج قیمت بیت کوین هر لحظه امکان تغییر دارد و می‌تواند معادلات را عوض کند.

این مطلب انعکاس تحلیل تکنیکال منبع است و به هیچ عنوان نباید توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری درنظر گرفته شود.

INJ با شکستن مقاومت مثلث متقارن می‌تواند به اوج جدیدی برسد

قیمت اینجکتیو پروتکل (INJ) از ابتدای سال ۲۰۲۳ به طور قابل‌توجهی رشد کرده و توانسته است خط روند نزولی موجود در نمودار سه روزه خود را بشکند. INJ بعد از رسیدن به اوج تاریخی خود با این مقاومت مواجه شد و بعد از شکستن آن در ماه آوریل (فروردین) توانست به اوج سالانه جدید ۹.۹۷ دلار برسد.

نمودار سه روزه قیمت INJ به دلار – منبع: TradingView

قیمت اینجکتیو پروتکل بعد از این اتفاق در یک مثلث متقارن تثبیت شد که یک الگوی خنثی محسوب می‌شود. با این حال مثلث متقارن INJ بعد از یک حرکت صعودی ایجاد شده است و این ارز دیجیتال به احتمال زیاد می‌تواند آن را بشکند.

علاوه بر این، شمارش امواج الیوت (Eliott Wave) هم از رشد INJ پشتیبانی می‌کند. امواج الیوت برای تعیین جهت یک روند موثر هستند و برای انجام این کار الگوهای قیمتی بلندمدت تکرارشونده و روانشناسی بازار را بررسی می‌کنند. اگر شمارش امواج الیوت صحیح باشد، قیمت این آلت کوین باید به پایان موج چهارم خود نزدیک شود و بعد از آن هم پنجمین موج و آخرین روند صعودی مورد انتظار است.

تحلیلگران معمولا با محاسبه طول موج یک و سه، سعی می‌کنند طول موج پنج را با استفاده از تحلیل فیبوناچی به دست آورند. نظریه سطوح فیبوناچی اصلاحی می‌گوید که بعد از تغییر شدید قیمت یک رمزارز در یک جهت، قیمت آن قبل از تداوم حرکت خود در همان جهت تا حدی به سطوح قیمت قبلی برمی‌گردد.

علاوه بر این، با استفاده از این نظریه می‌توانیم اوج روندهای صعودی بعدی را هم به دست بیاوریم. در INJ هم طول ۰.۳۸۲ موج یک و سه می‌تواند قیمت این رمزارز را با رشدی ۲۵۰٪ به اوج جدید ۲۵ دلار برساند.

این پیش‌بینی صعودی با شکسته شدن حمایت مثلث متقارن در ۶.۵۰ دلار باطل می‌شود. در این صورت، قیمت INJ ممکن است با ۴۰٪ درصد سقوط به ۴.۲۵ دلار برسد.

امواج الیوت نوید اوج جدیدی برای OKB می‌دهد

قیمت اوکی بی (OKB) با توجه به تعداد امواج آن شبیه به INJ است. این توکن هم در یک مثلث متقارن و موج چهار از یک حرکت صعودی پنج موجی قرار دارد. OKB به پایان الگوی خود نزدیک می‌شود و ممکن است با یک حرکت سرنوشت‌ساز مواجه گردد.

با توجه به شمارش امواج و این واقعیت که مثلث متقارن مذکور بعد از یک روند صعودی ایجاد شده است، OKB به احتمال زیاد در حرکت بعدی خود از آن خارج می‌شود.

نمودار روزانه قیمت اوکی بی به دلار – منبع: TradingView

اگر چنین اتفاقی بیفتد، هدف بعدی این آلت کوین ۷۲ دلار خواهد بود که ۶۷٪ بیشتر از قیمت فعلی آن است. این هدف با توجه به فاصله قاعده مثلث با سطح بریک اوت (خط سفید رنگ) و سطح فیبوناچی اصلاحی ۱.۶۱ آخرین روند نزولی OKB تعیین شده است. منظور از بریک اوت (Breakout) هم ناحیه شکسته شدن خط روند نزولی موجود در نمودار روزانه اوکی بی (تصویر فوق) است.

با این حال اگر OKB حمایت مثلث متقارن خود را از دست بدهد، این پیش‌بینی صعودی باطل می‌شود. در این صورت قیمت آن ممکن است با سقوطی ۵۰ درصدی به ۲۱ دلار برسد.

قیمت تون کوین با شکستن خط روند مقاومت خود امکان افزایش دارد

نمودار هفتگی قیمت تون کوین به دلار – منبع: TradingView

قیمت تون کوین (TON) از اول سال ۲۰۲۳ زیر یک خط روند مقاومتی و نزولی قرار داشته است و نهایتا قیمت TON در ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) به کف ۰.۹۶ دلار رسید، با این حال قیمت ton مدت بسیار کوتاهی را در سطح ۰.۹۶ دلار سپری کرد و کندل روزانه ۱۱ ژوئن در سطح ۱.۴۸ دلار بسته شد و پس از آن این سطح پایین برای قیمت TON تست نشد. تون کوین در ماه سپتامبر (شهریور) هم توانست از خط روند نزولی مذکور خارج شود و به اوج ۲.۶۰ برسد.

اگر این رشد ادامه داشته باشد، تون کوین ممکن است به هدف بعدی خود در سطح فیبوناچی ۳ نقطه‌ای (Fib Extension) ۱.۶۱ برسد که در ۴.۰۸ دلار قرار دارد و ۸۵٪ بیشتر از قیمت فعلی و کمی پایین‌تر از اوج تاریخی ۴.۹۰ دلاری آن است.

اگر TON روند صعودی خود را از دست بدهد، قیمت این آلت کوین ممکن است ۲۷.۵٪ کاهش یابد و به خط روند نزولی مذکور در ۱.۶۰ دلار برسد.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا