اخبار آلتکویناخبار بلاکچیناخبار عمومیاطلاعیه صرافی

۳ دلیل رشد قیمت پالیگان در هفته اخیر چه بود؟

توکن متیک در هفته گذشته در بین ۲۰ رمزارز برتر بازار بیشترین افزایش قیمت را داشته است. همزمان با پذیرش این توکن توسط رابین‌هود و متا، قیمت توکن شبکه پالیگان (MATIC) از نظر درصدی رشد دو رقمی داشته است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیکریپت، قیمت متیک در هفته گذشته ۱۰.۵٪ رشد داشته است. در حال حاضر قیمت توکن شبکه پالیگان با ۷.۳٪ افزایش در ۲۴ ساعت گذشته به ۰.۸۹۴۱ دلار رسیده است.

در هفته گذشته، ۷.۴ میلیون دلار از معاملات فروش استقراضی توکن MATIC لیکویید شده است. همچنین طبق اطلاعات کوین‌گلس (Coinglass)، در هفته گذشته ۵.۱ میلیون دلار از معاملات خرید استقراضی این رمزارز لیکویید شده‌ است.

لیکویید شدن توکن Matic شبکه پالیگان
لیکویید شدن توکن Matic شبکه پا‌لیگان. منبع: Coinglass

علی‌رغم عملکرد هفتگی بسیار خوب متیک، قیمت این رمزارز هم‌چنان از رکورد ۲.۹۲ دلاری خود که در ماه دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) به دست آمد، ۶۹.۴۵٪ فاصله دارد.

۳ دلیل رشد قیمت پالیگان (MATIC) در هفته اخیر

روند مثبت قیمت پالیگان همزمان با پذیرش این رمزارز توسط چند برند معروف و مطرح رخ داده است.

روز گذشته پلتفرم معاملاتی رابین‌هود (Robinhood) که یکی از مهم‌ترین و پرکاربرترین پلتفرم‌های معاملات سهام و رمزارز در آمریکا است پشتیبانی از شبکه پالیگان را اعلام کرد. کاربران رابین‌هود اکنون می‌توانند با استفاده از شبکه پا‌لیگان رمزارز متیک را به حساب خود در رابین هود واریز و برداشت کنند. طبق اعلام این شرکت، به زودی پشتیبانی از رمزارزهای دیگری نیز پشتیبانی می‌شود. رابین هود در این خصوص در توییتر نوشت:

اکنون می‌توانید رمزارز MATIC را علاوه بر اتریوم در شبکه پالیگان واریز و برداشت کنید. به‌زودی پشتیبانی از رمزارزهای بیشتر در شبکه‌های دیگر محقق خواهد شد.

پالیگان متیک رابین هود
منبع: توییتر

همچنین پلتفرم اپن‌سی (OpenSea) که بزرگترین بازار معاملات توکن‌های NFT از لحاظ حجم معاملات است، از پالیگان پشتیبانی می‌کند. علاوه بر کاهش هزینه صدور و فهرست کردن NFT، پذیرش پالیگان توسط اپن‌سی به کاربران امکان را می‌دهد که هزینه‌های این پلتفرم را با رمزارز MATIC پرداخت کنند.

علاوه بر دو علت قبل، شرکت متا نیز با استفاده از توکن‌های NFT بر بستر شبکه Polygon، ویژگی بین پلتفرمی جدیدی بین فیسبوک و اینستاگرام عرضه کرده است. طبق گفته شرکت متا، تعامل‌پذیری در عرصه متاورس محرک و هدف اصلی این ویژگی جدید است.

همچنین مدتی قبل شبکه پالیگان به عنوان راهکار مقیاس‌پذیری لایه ۲ منتخب برای شرکت در برنامه شتاب‌دهنده (Accelerator) دیزنی در سال ۲۰۲۲ معرفی شد که به رشد قیمت آن کمک چشمگیری کرد.

به نظر می‌رسد این شبکه لایه ۲ اتریوم با سرعت زیادی در حال باز کردن جای خود در جریان اصلی اقتصاد آمریکا است و فاصله آن با سایر راهکارهای لایه دوم اتریوم حداقل از نظر اقتصادی و بازاریابی، به سرعت در حال افزایش است.

  • دلایل رشد قیمت پالیگان (متیک) در بازار نزولی هفته قبل چه بود؟
  • پشتیبانی از شبکه پالیگان در رابین هود
  • پشتیبانی از شبکه پالیگان در بازار NFT اپن سی
  • پشتیبانی از NFTهای پالیگان در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و فیس‌بوک

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا