مقالات عمومی

تحلیل های فاندامنتال اتریوم همچنان قوی است!

در سال ۲۰۱۹، اتریوم (Ethereum) شاهد افزایش فعالیت کاربران خود بوده است. با پشتوانه رشد زیاد امور مالی غیر متمرکز(DeFi) انتظار می رود با آغاز سال ۲۰۲۰ اکوسیستم به سرعت گسترش یابد.

طبق گفته جوزف لوبین (Joseph Lubin) یکی از بنیانگذاران سازمان ConsenSys که بزرگترین نرم افزار توسعه بلاک چین به شمار می رود، فاندامنتال های اتریوم در حال قوی تر شدن هستند.

ارقام خوشبینانه برای اتریوم

بنا بر گفته لوبین از سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۰ میلیون حساب کاربری اتریوم ایجاد شده است، ۶۵۰ میلیون دلار جذب امور مالی غیر متمرکز شده و ۴/۵ میلیون اتریوم نیز از پاداش بلاک ها صادر شده است.

بر اساس گزارش CryptoSlate، گسترش امور مالی غیر متمرکز به صورت مستقیم بر فعالیت کاربران این ارز در ماه های اخیر تاثیر گذاشته است.

تیم ConsenSys توضیح داد:

میزان اتر جذب شده توسط امور مالی غیر متمرکز طی سال گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته و از ۶۵۰ میلیون دلار گذشته است. اتر تبدیل به یک دارایی وثیقه ای برای برنامه ها و پلتفرم های امور مالی غیر متمرکز شده است.

اکثریت قریب به اتفاق کاربران DeFi از اتر به عنوان وثیقه پیش فرض برای انجام فعالیتهای مختلف مالی در وام، اوراق مشتقه ، پرداخت ها و صرافی های غیرمتمرکز(DEX) استفاده می کنند. در میان مدت و بلند مدت، تلاش برای افزایش مقیاس پذیری شبکه اتریوم باعث افزایش بیشتر خدمات مرتبط با DeFi می شود.

اتریوم

با افزایش تعداد برنامه های غیر متمرکز(DApps) فعال، هم زیرساخت های روی زنجیره ای و هم خارج از زنجیره برای حمایت از ظهور برنامه های جدید بهبود می یابند.

چه چیزی اتریوم را به جلو سوق می دهد؟

اکوسیستم و سازمان های مرتبط با اتریوم در تلاش هستند تا شبکه را برای مقیاس پذیری در طی ماه های آینده آماده کرده و یک اکوسیستم کارآمد برای توسعه دهندگان ایجاد کنند.

به عنوان مثال ConsenSys در گزارش خود گفت که این سازمان برنامه دارد تا یک میلیون توسعه دهنده را به اکوسیستم اتریوم وارد کند. مطالعات مختلف نشان می دهد که فعالیت توسعه دهنده اغلب یک اندیکاتور دقیق برای یک روند قیمتی ارز دیجیتال است. تیم ConsenSys گفت:

ConsenSys ابتکار عمل خود را برای آوردن یک میلیون توسعه دهنده به اکوسیستم اتریوم آغاز کرده است. امسال تلاش های بسیاری برای تحلیل جوامع توسعه دهنده صورت گرفته است. در اواسط سال ۲۰۱۹ Electric Capital گزارشی منتشر کرد که نشان می داد جامعه توسعه دهنده اتریوم ۴ برابر از هر اکوسیستم ارز دیجیتال دیگری بزرگتر است.

با این حال انتقاد اصلی توسعه دهندگان شبکه های رقابتی بلاک چین نسبت به اتریوم، تلاش جامعه آن برای اتخاذ راهکار های مقیاس پذیری سریع با توجه به ظرفیت آن بوده است. اینکه جامعه توسعه دهنده اتریوم از اکثر جوامع دیگر بزرگتر است یک عامل مثبت است اما می تواند برای اجرای راهکار های اصلی مقیاس پذیری شبکه یک عامل منفی باشد.

همه توسعه دهندگان در اینکه شبکه برای تکمیل رشد خود باید مقیاس پذیری خود را افزایش دهد اتفاق نظر دارند. اینکه آیا متناسب با افزایش DeFi و DApps انجام می شود هنوز قطعی نیست.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا