اخبار آلتکویناخبار بلاکچین

آیا پولکادات ارز بعدی است که رکورد قیمت جدیدی ثبت می‌کند؟

افزایش حجم معاملات، احساسات سرمایه‌گذاران و مزایده پاراچین‌های شبکه و موفقیت توکن KSM باعث شده است سرمایه‌گذاران به رشد قیمت پولکادات (DOT) امیدوار باشند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌تلگراف بعد از اجرا شدن هارد فورک لندن شبکه اتریوم، پلتفرم لایه اول قراردادهای هوشمند پولکادات توانسته است سهم بازار خود را در طول ماه آگوست به خوبی افزایش دهد.

پولکادات یکی از ۱۰ رمز ارز برتر از لحاظ ارزش بازار است که در این لحظه با وجود پدید آمدن مومنتوم آن، هنوز نتوانسته است همانند رقبای خود افزایش قیمت آن‌چنانی را تجربه کند. پولکادات پروتکل چند شبکه‌ای است که قصد دارد ایجاد پل‌های بین شبکه‌ای بین بلاکچین‌های مختلف را تسهیل ببخشد.

داده‌های تریدینگ ویو نشان می‌دهد قیمت پولکادات (رمز ارز DOT) در تاریخ ۲۰ جولای به کف ۱۰.۳۶ دلاری رسیده است و در طول ماه آگوست با رشد ۲۰۵٪ قیمت، به ۳۱.۷ دلار افزایش یافته است.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمت پولکادات

۳ دلیل برای افزایش قیمت پولکادات وجود دارد. مزایده پاراچین‌های شبکه، افزایش حجم معاملات روزانه و گسترش سریع پروژه‌های این اکو سیستم. در ادامه به توضیح هرکدام می‌پردازیم.

مزایده پاراچین‌ها

یکی از دلایلی که باعث ایجاد مومنوتوم اکوسیستم پولکادات شده است مزایده پاراچین‌های شبکه است. کاربران می‌توانند در رای‌گیری و انتخاب شبکه‌هایی که می‌خواهند یکی از اسلات‌های باقیمانده را به دست بیاورند شرکت کنند.

مزایده پاراچین‌های پولکادات

شبکه کوساما در واقع بستری برای آزمایش‌های شبکه پولکادات است. این شبکه پاراچین‌های اولیه خود را در اواخر ماه جولای به دست آورد و دور دوم مزایده پاراچین‌ها از اول سپتامبر آغاز می‌شود.

در این فرآیند، کاربران توکن DOT خود را برای مدت معینی در این شبکه قفل کرده و به پروژه‌ها رای می‌دهند. قفل کردن رمز ارز DOT راهی برای تامین بودجه پروژه‌هایی است که برای اسلات‌های محدود این شبکه انتخاب می‌شوند.

این کار باعث می‌شود موجودی در گردش پولکادات (DOT) کاهش یابد و قیمت آن افزایش پیدا کند. پس از آنکه تمام مزایده‌های شبکه کوساما تکمیل شود، شبکه پولکادات مزایده‌های خود را برگزار می‌کند. این فرآیند به صورت کامل از لحاظ امنیتی آزمایش شده است و پاراچین‌های کوساما به صورت یکپارچه در حال فعالیت هستند.

رقابت پروژه‌های اکوسیستم برای به‌دست آوردن اسلات‌ها

یکی دیگر از دلایل رشد قیمت پولکادات، تعداد بسیار بالای پروژه‌هایی است که برای به دست آوردن یک اسلات در حال رقابت هستند.

پروژه‌های اکو سیستم پولکادات
اکو سیستم پولکادات

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید اکوسیستم پولکادات در یک سال گذشته شاهد افزایش چشمگیر پروتکل‌ها در این شبکه بوده است که از این لحاظ نسبت به سایر رقبای خود برتری ویژه‌ای دارد.

افزایش حجم معاملات روزانه

سومین دلیل رشد قیمت پولکادات را می‌توان در افزایش حجم معاملات ۲۴ ساعته آن جستجو کرد. سطح کنونی حجم معاملات ‌DOT به اواخر ماه می در زمان فروش گسترده رمز ارزها رسیده است.

داده‌های کوین‌مارکت‌کپ نشان می‌دهد حجم معاملات روزانه پولکادات در ۳۱ آگوست (۹ شهریور) بیش از ۳۰۰٪ افزایش یافته است و به ۵.۴۱ میلیارد دلار رسیده است.

اگر مزایده پاراچین‌های شبکه کوساما به خوبی پیش برود راه برای آغاز فرآیند این مزایده در شبکه پولکادات باز خواهد شد و تقاضا برای DOT افزایش پیدا می‌کند. همین امر می‌تواند در رشد قیمت DOT تاثیرگذار باشد.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت پولکادات

نهمین رمز ارز برتر بازار روند صعودی خود را از ابتدای هفته به خوبی حفظ کرده است. داده‌های کوین‌مارکت‌کپ نشان می‌دهد قیمت پولکادات با ۱۲٪ رشد به ۳۰.۲۵ دلار رسیده است. ارزش بازار پولکادات به ۲۹.۸ میلیارد دلار رسیده است.

تحلیل تکنیکال قیمت پولکادات
تحلیل تکنیکال نمودار پولکادات

با این حال سطح قیمت ۳۰ دلاری برای پولکادات بسیار مهم است. تریدرها در ادامه روند صعودی در این سطح با مشکل مواجه شده‌اند. نمای کوتاه‌مدت نمودار قیمت پولکادات صعودی است و اندیکاتور MACD سیگنال خرید آن را تایید می‌کند. ممکن است عبور از قیمت ۳۲ دلار (بالاترین قیمت در ماه آگوست) بتواند روند حرکت را تا ۴۰ دلار ادامه دهد.

شایان ذکر است که مباحث پیرامون پولکادات به سطح ماه مارس رسیده است. اگر علاقه سرمایه‌گذاران به این رمز ارز تغییر پیدا نکند، روند صعودی می‌تواند تا بالاترین قیمت ثبت شده در ۵۰ دلار ادامه داشته باشد.

تحلیل شما از روند قیمت پولکادات چیست؟ آیا این رمز ارز می‌تواند رکورد قیمت خود را جابه‌جا کند؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا