اخبار

بررسی ۳ عامل روند صعودی اتریوم که باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود!

قیمت بیت کوین هم‌ چنان سیگنال های نزولی نشان می‌دهد اما روند صعودی اتر ممکن است از روند نزولی بیت کوین جلوگیری کند. قیمت اتر از تاریخ ۱۳ مارس ۱۱۴ درصد افزایش یافته است و این آلتکوین ممکن است در آستانه افزایش قیمت بیشتر نیز باشد. به نظر می‌رسد افزایش فعالیت در بلاک چین اتریوم و نزدیک شدن به عرضه اتریوم ۲.۰ باعث افزایش قیمت اتر باشد و این عوامل می‌توانند به سود روند قیمت بیت کوین نیز باشند.

قیمت بیت کوین بر خلاف قیمت اتر شاهد ساختار نزولی است. این موضوع بدان معنا است که کندل روزانه بیت کوین در نقطه پایینتری نسبت به اوایل ماه جاری قرار دارد. معمولا این شرایط در بازه های زمانی بلندمدت تر نظیر نمودار روزانه می‌توانند دارایی مورد نظر را با اصلاح قیمت مواجه کنند.

اتر در صدد دستیابی به رکورد قیمت

در حال حاضر روند قیمت اتر با بیت کوین متفاوت است. اتر به رکورد قیمت این بازه زمانی دست یافته است به طوری که کندل روزانه بسیار بالاتر از اوایل فوریه قرار داشته است.

1

معامله کنندگان ارز دیجیتال گفته اند که روند خوب قیمت اتر می‌تواند از روند کل بازار پشتیبانی کند و از روند نزولی بیت کوین نیز جلوگیری کند.

معامله کنندگان گفته‌اند که این بار اتر، بیت کوین را بالا می‌برد

علیرغم آنکه قله اول در الگوی دو قله نتوانست فشار فروش بیت کوین را کاهش دهد، اما قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۴ درصد افزایش یافته است.

طبق گفته های یکی از معامله کنندگان ارز دیجیتال به اسم Chase NL، احساس کلی درباره بازار این است که اتر تاثیر مثبتی بر روند کوتاه مدت قیمت بیت کوین می‌گذارد.

در کوتاه مدت، دو سناریو ممکن است در نتیجه روند قیمت اتر و بیت کوین رخ دهد. Chase NL گفته است که روند کند بیت کوین ممکن است قیمت اتر را به سطح حمایتی کاهش دهد یا روند قوی اتر ممکن است باعث جلوگیری از کاهش شدید قیمت بیت کوین شود.

وی خاطرنشان کرد:

آیا روند قیمت اتر به حد کافی قوی است که بتواند قیمت بیت کوین را به سطح ابتدای سال بازگرداند؟ یا روند کند بیت کوین و ناتوانی آن در عبور از قیمت ابتدای سال باعث روند نزولی اتر خواهد شد؟ طی روزها و هفته‌های آتی به این موضوع می‌پردازم.

اسکات ملکر تحلیلگر ارز دیجیتال نیز نظر مشابهی داشته است و بیان کرد که وی در خصوص اتر بیشتر از بیت کوین خوش بین است و ساختار خوش بینانه قیمت اتر را تایید کرد.

هیجان برای اتریوم ۲.۰ و افزایش استفاده از شبکه اتریوم باعث افزایش قیمت اتر شده است

روند خوب و قوی اتر ممکن است به دلیل روند صعودی قوی خود از ابتدای ماه فوریه باشد، اما هنگامی که بازار ارز دیجیتال در تاریخ ۱۲ مارس سقوط کرد، کاهش قیمت اتر بیشتر از سایر ارزهای دیجیتال بود. اگرچه بیت کوین شاهد کاهش قیمت ۵۰ درصدی بود، اما قیمت اتر با کاهش ۷۰ درصدی به ۹۰ دلار رسید.

2

اتر نسبت به رکورد قیمت خود تقریبا ۸۷ درصد کاهش قیمت داشته است و در این بازه زمانی، بیت کوین شاهد کاهش قیمت ۶۳ درصدی بوده است.

شرایط فروش بیش از حد اتر و نزدیک شدن به اتریوم ۲.۰، دو عامل اصلی روند صعودی اخیر این آلتکوین است.

افزایش تقاضا برای استیبل کوین ها که بسیاری از آنها بر بستر قراردادهای هوشمند اتریوم هستند نیز منجر به برابر شدن مقدار ارزش انتقال یافته در شبکه اتریوم با شبکه بیت کوین و بهبود یکی از معیارهای مهم فاندامنتال اتریوم شده است.

رایان واتکینس (Ryan Watkins) محقق ارز دیجیتال در این خصوص گفت:

در حال حاضر استیبل کوین ها ۸۰ درصد ارزش انتقال یافته در شبکه اتریوم را به خود اختصاص داده اند و از آنها برای انتقال های بسیار بزرگتر نسبت به بیت کوین استفاده می‌شود. یکی از کاربردهای برجسته استیبل کوین ها این است که محصول بهتری برای انتقال ارزش بین صرافی ها می‌باشند.

فرقی ندارد که بهبود قابل توجه فعالیت شبکه اتریوم و انتظار برای اتریوم ۲.۰ برای جلوگیری از اصلاح قیمت بیت کوین در کوتاه مدت کافی باشد یا خیر، با این حال معامله کنندگان هشدار داده اند که عبور قیمت بیت کوین از خط روند مهم احتمالا منجر به اصلاح قیمت این ارز دیجیتال خواهد شد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا