اخبار آلتکوین

افزایش تقاضا برای استیبل کوین ها؛ چاپ تتر در بالاترین سطح خود!

تقاضا برای استیبل کوین ها به رکورد جدیدی رسیده است. این موضوع باعث شده است که بزرگترین تولیدکننده استیبل کوین به چاپ توکن های جدید ادامه دهد. تتر به بالاترین ارزش بازار خود دست یافته است و در بعضی از صرافی ها دارای بیشترین حجم معاملات است.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

پلتفرم تحلیل ارزهای دیجیتال Skew اخیرا گزارش داده است که ارزش بازار تتر به ۷ میلیارد دلار رسیده است.

سایر پلتفرم های تحلیلی نظیر کوین مارکت کپ در حال حاضر عدد کمتر و تقریبا ۶.۴ میلیارد دلار را گزارش می‌دهند.

چاپ تتر در بالاترین سطح خود

از ابتدای سال، ارزش بازار USDT با رشد ۵۶ درصدی همراه بوده است، در حالی که بیت کوین در این زمان فقط شاهد ۲.۳ درصد افزایش ارزش بازار بود.

سهم استیبل کوین تتر از بازار ارز دیجیتال ۳ درصد است که بیشتر از مجموع سهم لایت کوین و EOS می‌باشد. طبق گزارش BeInCrypto، تتر اواخر هفته گذشته ۱۲۰ میلیون دلار دیگر چاپ کرده است و ماه گذشته نیز چندین بار شاهد چاپ استیبل کوین های جدید از جانب آن بوده ایم.

طی سه ماهه اول سال جاری، صدور استیبل کوین به ۸ میلیارد دلار افزایش یافته است که از مجموع سال ۲۰۱۹ بیشتر است. هنگامی که قیمت USDT بیشتر از یک دلار می‌شود بیانگر آن است که تقاضای بیشتری برای این دارایی وجود دارد، شرایطی که در ماه های اخیر شاهد آن بوده ایم.

دلیل افزایش تقاضا برای USDR چیست؟

بر اساس گزارش ماهانه CryptoCompare، حجم معاملات این استیبل کوین در ماه مارس افزایش یافته است. بیش از ۲۱ میلیون بیت کوین در ماه مارس با USDT معامله شده است که بیانگر ۷۳ درصد کل حجم معاملات بیت کوین با ارزهای سنتی و استیبل کوین ها می‌باشد.

تقاضا برای سایر استیبل کوین ها نظیر USDC و PAX نیز افزایش یافته است، اما تتر هم چنان رتبه اول استیبل کوین ها را در اختیار دارد.

تحلیلگران و صاحب نظران صنعت ارز دیجیتال، افزایش تقاضا برای استیبل کوین ها را یک نکته خوش بینانه و صعودی در نظر گرفته و خاطرنشان کرده اند که این موضوع می‌تواند نشانه ای از خرید ارزهای دیجیتال هنگام رکود بازارها باشد.

عامل مهم دیگر می‌تواند این موضوع باشد که سرمایه گذاران و معامله کنندگان از ترس کم ارزش شدن ارز و دارایی های خود، در حال حرکت به سمت ارزهای امن تر هستند. در کشورهایی که به دلیل فشارهای اقتصادی با مشکلات تورمی مواجه هستند، حرکت به سمت دلار می‌تواند اقدام مناسبی باشد.

کشور چین یکی از کشورهایی است که اخیرا شاهد افزایش تقاضا برای تتر بوده است، زیرا معامله کنندگان به دنبال نقدینگی و امکان دسترسی به سایز ارزهای دیجیتال از طریق استیبل کوین ها هستند. تراکنش های ارز سنتی به ارز دیجیتال هم چنان در این کشور ممنوع است. این موضوع باعث می‌شود که تتر به واسطه ای برای دستیابی به سایر ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

بسیاری از صرافی ها نظیر بایننس نیز نرخ بهره خوبی بر روی استیبل کوین ها ارائه می‌دهند، نکته ای که در هیچکدام از بانک های مهم در دسترس نمی‌باشد. چنین مزیتی باعث می‌شود که استیبل کوین ها به گزینه جذاب تری نسبت به ارزهای سنتی تبدیل شوند. استیبل کوین ها دارای پشتوانه هستند و در نتیجه نوسان آنها کاهش می‌یابد.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا