اخبار عمومی

سیرکل ۳۱۴ میلیون دلار USDC را از گردش خارج کرد

پلتفرم تحلیلی واچرز از انتقال ۳۱۴.۱۶۷ میلیون دلار استیبل کوین USDC به یک آدرس غیرقابل بازگشت (آدرس null) در شبکه اتریوم با هدر 0x00 خبر داد. این تراکنش توسط شرکت سیرکل و بنا بر درخواست‌های بازخرید استیبل کوین USDC انجام شده است. در دنیای رمزارزها، از آدرس‌های null معمولا برای خارج کردن توکن‌ها از عرضه در گردش (توکن‌سوزی) استفاده می‌شود.

به گزارش کوین تلگراف، در تاریخ ۱۲ مارس (۲۱ اسفند) فدرال رزرو، وزارت خزانه‌داری و شرکت بیمه سپرده فدرال در بیانیه مشترکی اعلام کردند تمامی سپرده مشتریان بانک سیلیکون ولی به آنها بازگردانده خواهد شد و همزمان با بازگشایی بانک‌ها در تاریخ ۱۳ مارس (۲۲ اسفند) در دسترس خواهند بود. همانطور که پیش‌تر گزارش دادیم، حدود ۳.۳ میلیارد دلار معادل ۸٪ از کل پشتوانه استیبل کوین USDC در این بانک نگهداری می‌شد.

توییت usdc
منبع: توییتر

جرمی آلر (Jeremy Allaire)، مدیرعامل شرکت سرکل در این رابطه گفت:

اعتماد، امنیت، بازخرید و تبدیل به دلار تمامی USDCهای در گردش با نسبت ۱ به ۱ حتی در زمانی که بحران سیستم بانکداری بر بازار رمزارزها تاثیر می‌گذارد، برای شرکت سرکل از اهمیت بالایی برخوردار است. ما خوشحالیم که دولت آمریکا و قانون‌گذاران مالی گام‌های مهمی را برای کاهش خطرات ناشی از سیستم بانکی برداشته‌اند.

استیبل کوین USDC به گونه‌ای طراحی شده که با نسبت ۱ به ۱، امکان بازخرید و تبدیل آن به دلار آمریکا وجود داشته باشد. متناسب با نرخ توکن سوزی یا انتشار USDC جدید، به اندازه میزان استیبل کوین در گردش، وثیقه‌هایی از ارزهای فیات به عنوان پشتوانه توسط شرکت سرکل و برخی بانک‌ها نگه‌داری می‌شود.

در تاریخ ۱۰ مارس (۱۹ اسفند)، همزمان با انتشار اخبار مبنی بر بحران نقدینگی بانک سیلیکون ولی و رکود آن، استیبل کوین USDC دی‌پگ شد. در ادامه، بانک سیلیکون ولی با دخالت قانون‌گذاران فدرال از جمله شرکت بیمه سپرده، مجبور به توقف فعالیت خود شد.

به دنبال بحران بانک سیلیکون ولی، قیمت USDC به کف تاریخی ۰.۸۷ دلاری سقوط کرد و به فروش شدید و ضرر سنگین برخی نهنگ‌ها منجر شد. با این حال، با انتشار اخبار مربوط به تضمین سپرده‌های بانک سیلیکون ولی توسط فدرال رزرو، قیمت USDC مجددا افزایش یافت و در حال حاضر در حوالی ۰.۹۹۵۸ دلار معامله می‌شود. شرکت سرکل نیز پیش از این اعلام کرد در صورت هرگونه بحران، از وجوه شرکت و سرمایه خارجی برای حل مشکلات مربوط به USDC استفاده خواهد کرد.

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا