اخبار خارجی

هکرهای صرافی بیتفینکس به تکاپو افتادند؛ انتقال ۳۹ میلیون دلار بیت کوین حاصل از این هک

هکرها تقریبا ۳۸.۷ میلیون دلار از ۱.۳ میلیارد دلار بیت کوین موجود در کیف پول‌های مرتبط با هک معروف سال ۲۰۱۶ صرافی رمز ارز بیتفینکس را انتقال دادند.

مقداری از ۱۱۹,۷۵۶ بیت کوین سرقت شده از صرافی رمز ارز بیتفینکس در سال ۲۰۱۶، انتقال داده شده است.

بر اساس مجموعه توییت‌های منتشر شده توسط Whale Alert در تاریخ ۲۷ و ۲۸ جولای، آدرس‌های کیف پول مرتبط با یکی از بزرگترین هک‌های صرافی‌های رمز ارزها، ۳۵۰۳ بیت کو‌ین به ارزش تقریبی ۳۸.۷ میلیون دلار طی ۱۲ تراکنش انتقال دادند.

بزرگترین انتقال از بین این ۱۲ تراکنش، انتقال ۴۷۶.۳۲ بیت کو‌ین به ارزش تقریبی ۵.۲ میلیون دلار و کوچکترین انتقال نیز ۲.۶۱۲۷۰۳ بیت کو‌ین به ارزش ۲۸,۸۴۹ دلار بود.

انتقال میلیاردها دلار رمز ارز

تاکنون هکرهای بیتفینکس تقریبا ۱ الی ۲ درصد از سرمایه سرقت شده در ماه آگوست ۲۰۱۶ را انتقال داده اند. به نظر می‌رسد استراتژی هودل کردن هکرها جواب داده است، زیرا مجموع بیت کوین‌های سرقتی در آن مقطع فقط ۷۲ میلیون دلار ارزش داشت اما اکنون ارزش آن به ۱.۳ میلیارد دلار رسیده است.

تاثیر بالقوه چنین انتقال بزرگی به بازار رمز ارز می‌تواند مشکل‌آفرین باشد. هرچند، طی انتقال ۵۰ بیت کو‌ین موجود در آدرس قدیمی مرتبط با ساتوشی ناکاموتو در ماه می، قیمت بیت کوین تحت تاثیر قرار نگرفت.

عدم انتقال بیت کوین‌های سرقتی می‌تواند گویای آن باشد که مجرمان با دشواری‌هایی در پولشویی این رمز ارزها مواجه هستند زیرا قوانین سختگیرانه‌تری اعمال شده است. کوین تلگراف در ماه ژوئن گزارش داد که ۷۳۶ بیت کوین از آدرس‌های مرتبط با هک مورد نظر به بازار دارک‌نت روسیه به اسم هایدرا (Hydra) انتقال یافته است و سرانجام به صرافی بیتفینکس وارد شده‌اند.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا