تحلیل تکنیکال

بررسی قیمت ۴ آلت کوین که از دید تحلیل تکنیکال شرایط خوبی دارند

آگوست ماه نزولی برای بازار ارزهای دیجیتال بود و بیت کوین (BTC) و بسیاری از آلتکوین‌ها از اوج سالانه خود در ماه جولای (تیر ماه) بسیار فاصله گرفتند. اما علیرغم نزولی بودن بازار، برخی از آلتکوین‌ها عملکرد خوبی را به ثبت رساندند و می‌توان به ادامه روند آنها امیدوار بود که در این مطلب به ۴ مورد از آن‌ها پرداخته‌ایم.

به نقل از بی‌این‌کریپتو، علیرغم اینکه بازار ارزهای دیجیتال ماه گذشته را در فاز نزولی به سر برد و ماه سپتامبر نیز در ۶ سال گذشته با کاهش قیمت بیت کوین همراه بوده است، در این میان ۴ آلت کوین وجود دارند که احتمالا می‌توانند برخلاف جریان بازار حرکت کنند. در این میان یکی از آن‌ها حتی می‌تواند اوج تاریخی (ATH) جدیدی ثبت کند.

این تحلیل، صرفا ترجمه‌ای از خبر منبع است و به هیچ عنوان توصیه خرید و فروش و یا سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها محسوب نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال قیمت OKB

قیمت OKB از ژوئن ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) به طور قابل توجهی افزایش یافته است. از دیدگاه امواج الیوت، این افزایش شبیه یک حرکت صعودی پنج موجی (با رنگ سفید) است. با این حساب، در حال حاضر در موج چهارم امواج الیوت قرار داریم. تحلیلگران تکنیکال از نظریه امواج الیوت برای تعیین جهت روند با مطالعه الگوهای قیمت در بلند مدت استفاده می‌کنند.

نمودار تایم فریم هفتگی OKB/USDT
نمودار تایم فریم هفتگی OKB/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

موج چهار شکل یک الگوی مثلث متقارن را به خود گرفته است که رایج‌ترین شکل در موج ۴ است. تشکیل این الگو نشان می‌دهد به احتمال زیاد موج شماری صحیح بوده و احتمال شکست مثلث به سمت بالا وجود دارد.

اگر قیمت OKB الگوی مثلث را به سمت بالا بشکند، مقاومت بعدی ۷۲.۱۰ دلار خواهد بود که در این صورت به سقف تاریخی (ATH) جدیدی خواهد رسید. این هدف قیمتی توسط سطح ۱.۶۱ فیبوناچی اکستنشن ( تشکیل شده از موج صعودی ۳ و اصلاح تا انتهای موج ۴) تعیین شده است. همچنین، این قیمت با هدف الگوی مثلث (خط سفید) نیز همسو است که ۷۰٪ رشد نسبت به قیمت فعلی را نشان می‌دهد.

با وجود این پیش‌بینی صعودی برای قیمت OKB، شکسته شدن ضلع پایینی مثلث و حمایت ۴۲ دلار به این معنی است که روند همچنان نزولی است. در این صورت، قیمت می‌تواند تا ۲۵٪ کاهش یافته و به حمایت بعدی نزدیک به ۳۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت OCEAN

قیمت OCEAN پس از ثبت اوج ۱.۹۴ دلاری خود در ماه آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰)، وارد یک روند نزولی شد. این روند نزولی در یک بازه زمانی ۸۲۹ روزه ادامه داشته و در این مدت قیمت ۶ تلاش ناموفق برای خروج از این خط روند (آیکون‌های قرمز) انجام داده است.

از آنجایی که خطوط روند با هر برخورد قدرت خود را از دست می‌دهند، این بار احتمال شکست و خروج از آن بیشتر است.

نمودار تایم فریم هفتگی OCEAN/USDT
نمودار تایم فریم هفتگی OCEAN/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

علاوه بر این، از اوایل فوریه (بهمن)، قیمت در یک کانال موازی نزولی (خطوط سفید) معامله می‌شود. این الگو معمولا با حرکات اصلاحی همراه است. در نتیجه، محتمل‌ترین سناریوی قیمت در آینده، خروج از این کانال است. این امر با موضوع گفته شده که تلاش‌های مکرر برای شکست یک مقاومت در بلندمدت باعث تضعیف آن خواهد شد نیز همخوانی دارد.

با وجود این، دستیابی به سقف تاریخی قبلی با توجه به تفاوت قابل توجه بیش از ۵۰۰٪ اختلاف بین ATH و قیمت فعلی، چالش برانگیز خواهد بود.

یک هدف واقع بینانه‌تر پس از شکست موفق روند نزولی بلندمدت، منطقه مقاومت ۱ دلاری خواهد بود. این منطقه ۲۱۵٪ بالاتر از قیمت فعلی قرار دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش (BCH)

قیمت BCH در نوامبر ۲۰۲۲ (آبان ۱۴۰۱) حرکت صعودی خود را آغاز کرد و پس از تشکیل کف بالاتر در ژوئن ۲۰۲۳ (خرداد ۱۴۰۲)، سرعت صعود قیمت افزایش یافت. این امر منجر به ثبت بالاترین قیمت سالانه در حوالی ۳۲۹ دلار شد.

نمودار تایم فریم ۳ روزه BCH/USDT
نمودار تایم فریم ۳ روزه BCH/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

کل این حرکت مانند یک ۵ موجی صعودی به نظر می‌رسد. در صورتی که موج‌شماری صحیح باشد، قیمت BCH در ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) موج چهار را با جهش از سطح حمایت ۰.۶۱۸ فیبوناچی اصلاحی (شکل گرفته از موج سوم از ۹۱.۰ دلار تا ۳۲۷.۵ دلار) (آیکون سبز) تکمیل کرده است. این جهش قیمت علاوه بر پشتیبانی از سوی اندیکاتور فیبوناچی، نشان می‌دهد که توسط خط حمایت کانال نزولی نیز تقویت شده است.

اگر موج پنج تحقق پیدا کند، قیمت BCH از کانال نزولی خارج شده و به حدود ۴۰۰ دلار می‌رسد. در حالی که این قیمت برای بیت کوین کش یک ATH محسوب نمی‌شود، اما رشدی ۹۰ درصدی نسبت به قیمت فعلی است.

با وجود این پیش‌بینی صعودی برای قیمت BCH، بسته شدن کندل قیمت زیر خط مقاومت کانال به معنای نامعتبر بودن شکست خواهد بود. در این صورت، قیمت بیت کوین کش می‌تواند تا ۳۵٪ کاهش یافته و به نزدیک‌ترین حمایت در ۱۴۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت Toncoin

قیمت TON از دسامبر ۲۰۲۲ (آذر ۱۴۰۱) در یک روند نزولی قرار گرفته است. پس زده شدن قیمت در آوریل ۲۰۲۳ (فروردین ۱۴۰۲، با آیکون قرمز) قیمت را شدیدا کاهش داد که منجر به ثبت کف قیمتی در ۰.۹۶ دلار در ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) شد.

نمودار تایم فریم ۳ روزه TON/USDT
نمودار تایم فریم ۳ روزه TON/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

با این حال، قیمت از آن زمان افزایش یافته است. پس از یک ریزش اولیه، TON منطقه ۱.۳۵ دلار را پس گرفت و آن را به حمایت تبدیل کرد.

TON در حال تلاش برای خروج از خط مقاومت داینامیک ( خط روند نزولی) است. در صورت موفقیت، قیمت احتمالا به مقاومت بعدی در ۲.۶۰ دلار خواهد رسید. در این صورت، قیمت TON نسبت به قیمت فعلی ۵۰٪ افزایش قیمت خواهد داشت.

این پیش‌بینی صعودی برای قیمت TON در صورت عدم موفقیت در شکست خط روند نزولی نامعتبر خواهد شد. در این صورت، محتمل‌ترین نتیجه ۲۲٪ کاهش قیمت به سمت حمایت ۱.۳۵ دلار خواهد بود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا