اخبار بیت کوینتحلیل آنچینتحلیل تکنیکال

۴ عاملی که می‌تواند قیمت بیت کوین را زیر سطح ۲۶٬۰۰۰ دلار نگه دارد

برخی داده‌های آنچین و سطوح مقاومتی در بررسی تکنیکال نمودار قیمت بیت کوین می‌تواند دلیل توقف رالی صعودی در کوتاه مدت را در زیر سطح ۲۶٬۰۰۰ دلار تقویت کند.

به گزارش کوین تلگراف، انتشار نرخ CPI ایالات متحده در روز گذشته باعث شد قیمت بیت کوین با رشدی چشمگیر تا سطح ۲۶٬۵۵۰ دلار رشد کند. با این حال علیرغم آنکه شرایط اقتصاد کلان در حال حاضر توانسته است نظر خریداران را جلب کند، برخی داده‌های آنچین و اندیکاتورهای تکنیکال از اصلاح قیمت بیت کوین در آینده نزدیک خبر می‌دهند. شایان ذکر است میهن بلاکچین به زودی تحلیلی اختصاصی از داده‌های آنچین را منتشر خواهد کرد که لینک آن نیز در این مطلب قرار داده می‌شود.

افزایش ورودی بیت کوین به صرافی‌های رمزارز

داده‌های شرکت گلسنود نشان می‌دهد که در ۱۳ مارس (۲۲ اسفند) حجم ورودی بیت کوین به صرافی‌ها به اوج خود از می ۲۰۲۲ تاکنون رسیده است که نشان می‌دهد احتمال فشار فروش با افزایش قیمت وجود خواهد داشت.

نمودار حجم خالص ورودی بیت کوین به صرافی‌ها
نمودار حجم خالص ورودی بیت کوین به صرافی‌ها؛ منبع: گلسنود

اندیکاتور CDD مقداری افزایش پیدا کرده که نشان می‌دهد کوین‌های قدیمی نیز در حال جابه‌جا شدن هستند. افزایش این اندیکاتور حاکی از آن است که هولدرهای قدیمی نیز ممکن است برای کسب سود، دارایی‌های خود را جابه‌جا کرده باشند که می‌تواند به اصلاح قیمت منجر شود.

افزایش RSI و فاندینگ ریت

همچنین شاخص فاندینگ ریت معاملات آتی بیت کوین نیز افزایش یافته است؛ به این معنی که تریدرهای بیشتری به افزایش قیمت بیت کوین امیدوارند و قراردادهای لانگ بیشتری اجرا شده است که همین موضوع می‌تواند ریسک اصلاح قیمت را افزایش دهد.

نمودار فاندینگ ریت بیت کوین
نمودار فاندینگ ریت بیت کوین؛ منبع: کوین گلس

همچنین همزمان با حرکت شارپی بیت کوین، اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) نیز تا سطح ۸۲ افزایش یافته است که نشان می‌دهد بیت کوین در محدوده اشباع خرید قرار گرفته است.

تحلیل تکنیکال نمودار بیت کوین، الگویی نزولی را نشان می‌دهد

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته در حال حاضر یک الگوی وج وسیعی را نمایش می‌دهد که نشان‌دهنده نوسان شدید قیمت است. هم خریداران و هم فروشندگان، قیمت را به خارج از سطوح حمایت و مقاومتی می‌کشانند و این حرکت‌ها به سرعت از سوی دیگر جبران می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو

خریداران نتوانستند روز گذشته، شکست این الگو به سمت بالا را تثبیت کنند و در حال حاضر با مقاومت بزرگی در سطح ۲۶٬۷۰۰ دلار روبه‌رو هستند. از سوی دیگر احتمال اصلاح قیمت در روزهای آینده به سطوح پایینی این الگو در سطح ۱۹٬۵۰۰ دلار وجود دارد.

اگر قیمت رمزارز BTC به سمت بالای خط روند بالایی شکسته شود، خریداران برای حرکت دادن قیمت به سمت ۳۰٬۰۰۰ دلار ورود خواهند کرد. همچنین نشانه‌های مساعدی در بازار آپشن برای این حرکت دیده شده است.

این مطلب صرفا ترجمه خبر منبع است و به هیچ عنوان پیشنهاد خرید، فروش و سرمایه‌گذاری در رمزارزها نیست.
  • دلیل توقف قیمت بیت کوین چیست؟

افزایش حجم خالص ورود بیت کوین به صرافی‌ها، رشد اندیکاتور RSI و افزایش فاندینگ ریت و همچنین مقاومت خط روند صعودی در تایم فریم ۴ ساعته، باعث شد قیمت بیت کوین نتواند از سطح ۲۶٬۰۰۰ دلار فراتر رود.

  • حمایت و مقاومت بیت کوین در کجا قرار دارد؟

در نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین، دو خط روند صعودی و نزولی وجود دارد که به ترتیب مقاومت ۲۶٬۷۰۰ دلاری و حمایت ۱۹٬۵۰۰ دلاری را نشان می‌دهند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا