تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت ۵ آلت کوین که در هفته گذشته بهترین عملکرد را داشتند

این هفته علی رغم آنکه بیت کوین باز هم نتوانست حرکت چشمگیری را به ثبت برساند اما برای برخی آلت کوین‌ها هفته بدی نبود. SHIB با ۱۹.۳۸٪ درصد افزایش قیمت، پیشتاز آلتکوین‌ها است که موفق شد تا خط مقاومت ۰.۰۰۰۰۱۱۳ دلار برسد. قیمت RUNE به میزان ۱۶.۵۹٪ رشد کرد که احتمالا پتانسیل رشد بیشتری هم خواهد داشت. قیمت OKB ۱۴.۵٪ افزایش یافت و SNX و DYDX نیز با عبور از خطوط مقاومت داینامیک، در تلاش برای صعود بیشتر هستند. در این مطلب، تحلیل تکنیکال قیمت این ۵ آلت کوین را ارائه خواهیم کرد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از بی‌این‌کریپتو، در این هفته ۵ آلتکوین شیبا، رون، OKB و DYDX بیشترین افزایش قیمت را در بازار کریپتو داشتند. این آلت‌کوین‌های صعودی به‌عنوان بزرگ‌ترین برنده‌های بازار در این هفته، در کانون توجه بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفتند. در ادامه تحلیل تکنیکال هر یک از آن‌ها را به همراه سطوح حمایت و مقاومت کلیدی بررسی خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو (SHIB)

قیمت SHIB از زمانی که در ۱۰ ژوئن (۲۰ خرداد) به پایین ترین حد سالانه خود در ۰.۰۰۰۰۰۵۴ دلار سقوط کرد، بازیابی چشمگیری داشته است. این افزایش قیمت سریع اتفاق افتاد و در ۲۸ جولای (۶ مرداد) قیمت شیبا سطح ۰.۰۰۰۰۰۸۰ دلار را پس گرفت. شش روز بعد، قیمت از خط حمایت الگوی مثلث متقارن که مدت‌ها بود تشکیل شده بود عبور کرد. به این ترتیب، شکست قبلی خط حمایت این الگو به سمت پایین نامعتبر بوده و نشان می‌دهد روند همچنان صعودی است.

نمودار روزانه قیمت SHIB/USDT
نمودار روزانه قیمت SHIB/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

امروز حرکت صعودی ادامه یافت و قیمت شیبا به خط مقاومت الگوی مثلث در ۰.۰۰۰۰۱۱۳ دلار رسید. در صورت کاهش قیمت، SHIB می‌تواند به خط حمایت الگوی مثلث در ۰.۰۰۰۰۰۹۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال تورچین (RUNE)

قیمت RUNE از ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد) صعودی بوده است. RUNE در ۳۰ جولای (۸ مرداد) به پایین‌ترین سطح قیمت خود را در این ماه رسید و پس از آن سرعت رشد خود را افزایش داد. قیمت RUNE در حال حاضر در منطقه مقاومت ۱.۱۵ دلار معامله می‌شود. این منطقه مقاومتی مهم است زیرا قبلا به عنوان حمایت عمل کرده بود. علاوه بر این، این سطح با یک خط روند نزولی بلندمدت تلاقی دارد که از ماه فوریه (بهمن ماه) آغاز می‌شود.

نمودار روزانه قیمت RUNE/USDT
نمودار روزانه قیمت RUNE/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر RUNE بتواند از این خط روند نزولی خارج شود، می‌تواند تا بیش از ۵۰٪ رشد کند و به مقاومت بعدی در ۱.۷۰ دلار برسد. با این حال، در صورت ریجکت شدن، ۲۵٪ کاهش قیمت تا پایین‌ترین حد سال ۲۰۲۳ محتمل‌ خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت OKB

قیمت OKB از ابتدای فوریه (بهمن ماه) داخل یک الگوی مثلث متقارن نوسان کرده است. مثلث متقارن الگویی خنثی است. با این حال، نتیجه معمول آن ادامه روند است. از آنجایی این الگو پس از یک حرکت رو به بالا تشکیل شده است، احتمال خروج صعودی از آن زیاد است.

نمودار روزانه OKB/USDT
نمودار روزانه OKB/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

در صورت شکست صعودی، ۵۰٪ افزایش قیمت و رسیدن به مقاومت بعدی در ۷۲ دلار محتمل‌ترین سناریو خواهد بود. این هدف قیمتی با سطح ۱.۶۱ فیبوناچی اصلاحی خارجی (تشکیل شده در آخرین موج نزولی) مطابقت دارد.

این حرکت صعودی در نهایت به ثبت رکورد جدیدی برای این آلتکوین ختم خواهد شد. در حال حاضر، بالاترین قیمت تاریخی اوکی بی ۵۸.۸۵ دلار است که در فوریه ۲۰۲۳ (بهمن ماه) به آن رسیده است.

از طرف دیگر، اگر OKB دوباره از خط مقاومت الگوی مثلث ریجکت شود، می‌تواند ۱۶٪ ریزش کرده و به خط حمایت مثلث در ۴۰ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت DYDX

قیمت DYDX از فوریه (بهمن ماه) زیر یک خط روند نزولی قرار گرفته است. این مقاومت داینامیک تاکنون چندین مرتبه باعث شده قیمت ریجکت شود که آخرین مورد آن در ۲۸ آپریل (۸ اردیبهشت) رخ داد که با آیکون قرمز نشان داده شده است. این خط مقاومت در حال حاضر در ۲.۲۵ دلار قرار دارد که کمی بالاتر از قیمت فعلی (۲.۱۶ دلار) است.

نمودار روزانه قیمت DYDX/USDT
نمودار روزانه قیمت DYDX/USDT؛ منبع: تریدینگ ویو

اگر قیمت DYDX موفق شود این خط روند را بشکند، می‌تواند ۴۵٪ رشد کرده و به مقاومت بعدی در ۳.۲۰ دلار برسد. با این حال، در صورت ریجکت شدن، ۳۵٪ کاهش قیمت تا ناحیه حمایت ۱.۴۰ دلار برای DYDX دور از انتظار نیست.

تحلیل تکنیکال سینتتیکز (SNX)

قیمت SNX از ابتدای ماه مارچ (اسفند ماه) پایین یک خط روند نزولی قرار دارد. اخیرا، این خط باعث ریجکت شدن قیمت در ۲۱ جولای (۳۰ تیر) شد که با آیکون قرمز مشخص شده است. بازگشت قیمت از این ناحیه به کاهشی منجر شد که در ۴ آگوست (۱۳ مرداد) قیمت را به ۲.۳۵ دلار رساند.

نمودار روزانه قیمت SNX/USD
نمودار روزانه قیمت SNX/USD؛ منبع: تریدینگ ویو

با این حال بلافاصله پس از آن قیمت SNX مجددا جایگاه خود را به دست آورد و سطح ۲.۵۰ دلار را پس گرفت. این نوسانات نشانه‌هایی صعودی محسوب می‌شوند که اغلب منجر به رشد قیمت خواهند شد.

در صورت ادامه صعود، افزایش قیمت SNX می‌تواند تا خط مقاومت ۲.۹۰ دلار ادامه یابد. این حرکت صعودی شامل ۱۴٪ رشد نسبت به قیمت فعلی خواهد بود.

در مقابل، اگر SNX به زیر منطقه ۲.۵۰ دلار ریزش کند، ۲۵٪ کاهش قیمت به منطقه حمایت ۲ دلار محتمل‌ترین چشم‌انداز برای قیمت SNX خواهد بود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا