مقالات عمومی

معرفی ابزار و تجهیزات فنی که برای بیت کوین ایجاد شده اند!

اختراع بیت کوین در نوع خود باعث ایجاد رنسانسی در حیطه سخت افزار و فناوری شد. مفهوم پول دیجیتال افراد را وادار کرد که با تمام قوا سر کار بروند و از طریق ابزار های جدید روش معامله مردم را تسهیل کرد. چنین ابزار هایی باعث می شوند که افراد به خرید، فروش و اشتراک راحت بیت کوین بپردازند. موضوع جالب تر این است که بعضی از این فناوری ها قبلا هرگز وجود نداشتند و یا بهبودی از نسخه های مدرن سخت افزاری هستند که قبلا موجود بوده است. در این مقاله لیستی از پیشرفت های محبوب فناوری آورده شده است که به یمن وجود بیت کوین ایجاد شده اند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

۵- بیت کوین کینتیکز (Bitcoin Kinetics)

تصور کنید که بتوانید از دستگاه های روزمره استفاده کنید و در عوض سرویس های آنها بیت کوین پرداخت کنید. این مفهوم توسط Bitcoin Kinetics حالا به واقعیت بدل شده است. این شرکت چنین ابزار هایی را مهندسی می کند تا کاربران بتوانند در عوض اسکناس و پول کاغذی، بیت کوین پرداخت کنند.

دستگاه هایی مانند کابینت های بازی، لباس شویی، خشکشویی، دستگاه وندینگ (دستگاه هایی که داخل خود خوارکی دارند و می توان آنها را خرید) و پمپ گاز برای پذیرفتن پرداخت با بیت کوین از طریق کد های QR طراحی شده اند که توسط گوشی های هوشمند می توانند اسکن شوند. تراکنش ها دقیقا به همان شیوه ای انجام می شوند که نسخه سنتی یک ماشین عمل می کند جز اینکه پول کاغذی شما را بیرون نمی اندازد زیرا در اینجا سروکار شما با بیت کوین است.

بیت کوین

با استفاده مبتکرانه از Bitcoin Kinetics، این ارز دیجیتال خودش را در جهان فیزیکی هم مفید نشان داده است تا اینکه عمدتا آنلاین باشد.

۴- نیمی (Nymi)

بعد از حملات مخربی که بر ضد جامعه بیت کوین انجام شد و سبب دزدیدن هزاران بیت کوین شد، نگرانی های زیادی در مورد امنیت در این صنعت به وجود آمده است. مچ بند Bionym`s Nymi امیدوار است که چنین دزدی ها و نگرانی هایی را پایان ببخشد. این مچ بند می تواند دستگاه را از حالت قفل درآورد و برای ذخیره کیف پول های بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد. آنچه که آن را بی نظیر می کند این است که اگر ضربان قلب مالک را حس نکند، ابزار را قفل شده باقی می گذارد. اگر چنین ابزاری دزدیده شود بدون استفاده می باشد زیرا تنها با حس کردن ضربان قلب مجزای مالک خود کار می کند. این روشی عالی برای مصون داشتن بیت کوین از دست هکر ها می باشد و قطعا آنقدر فناوری مدرنی است که می تواند در این لیست جای بگیرد. بنا بر گفته رئیس آن، اندرو سوزا، هدف نیمی (Nymi) این است که ریسک را در معاملات بیت کوین کم کند و عملکرد امنیتی آن را افزایش دهد. وی انتظارات بالایی در مورد این وسیله دارد و بیان کرد:

ما براستی می خواهیم که هویت را دوباره بازبینی کنیم و سعی داریم چیزی را انجام دهیم که آیفون برای گوشی های خود انجام داد.

بیت کوین

۳- Mevu

یک ابزار فنی پوشیدنی دیگر مشابه نیمی، دستبند MEVU می باشد که به مالکان اجازه می دهد هزینه وسایل مورد نیاز را با بیت کوین پرداخت کنند. با یکبار تکان مچ، دستبند MEVU که به کوین بیس (Coinbase) متصل است، کاربران را قادر می سازد که برای پرداخت در عوض کالا ها و خدمات از کوین دیجیتال استفاده کنند.

اگرچه این ابزار برای پرداختی های کوچک و برای چیز هایی مانند یک فنجان قهوه طراحی شده است اما فناوری آن امکان رشد دارد. برای انجام پرداخت، کاربر باید مچ را در برابر یک تبلت تکان دهد که این حرکت از جانب این ابزار کامل کننده تراکنش تلقی می شود.

تراکنش ها نه تنها آنی انجام می شوند بلکه در زمان کاربران نیز صرفه جویی می کنند و آنها مجبور نخواهند بود که اطلاعات کارت اعتباری را تایپ کنند و یا وارد یک سایت پردازش پرداخت شوند.

بیت کوین

۲- خودپرداز های بیت کوین (Bitcoin ATMs)

خودپرداز های بیت کوین یکی از سریع ترین و جذاب ترین روش ها برای جذب افراد جدید است تا بیت کوین را امتحان کنند. اولین خودپرداز در شهر ونکوور کانادا احداث شد و توسط Robocoin ساخته شد.

سازندگان دیگر مانند Lamassu، Genesis Coin و Umbrellab خودپرداز هایی بیت کوین را در سراسر جهان نصب کرده اند و باعث شده اند که میلیون ها نفر با ارز های دیجیتال آشنا شوند.

بعضی از خودپرداز ها مخصوص ارز های دیجیتال دیگری مانند لایت کوین و دوج کوین می باشند اما هیچ کدام از این خودپرداز ها اگر برای بیت کوین هم قابل استفاده نباشند، موفق نخواهند شد.

مهمتر اینکه واحد های بیت کویی برای استفاده آسان هستند و هر کس با گوشی هوشمند خود می تواند شروع به سرمایه گذاری کند. با استفاده از کیوسک این دستگاه، کاربر می تواند هر مقدار ارز سنتی و کلاسیک را که می خواهد وارد کند و آن را به بیت کوین تبدیل کند. پس افراد تنها پول نقد خود را به ماشین می دهند و آنها بیت کوین را در کیف پول دیجیتال خود دریافت می کنند. در حال حاضر، خودپرداز های بیت کوینی در مکان هایی مانند ایالات متحده، چین، کانادا، ژاپن، انگلیس، سنگاپور، استرالیا و چند کشور دیگر موجود هستند.

بیت کوین

۱- ماینر های بیت کوین (Bitcoin Miners)

می توان ادعا کرد که تجهیزات استخراج بیت کوین شاید بزرگترین نوآوری سخت افزاری باشد و بیت کوین عامل این نوآوری بود. بدون وجود سخت افزار استخراج، هیچ بیت کوینی موجود نخواهد بود که این همه کارهای جذاب را با آن انجام داد. بیت کوین ها باید استخراج شوند تا در دستان یا کیف پول های کاربران قرار بگیرند. در کل ۲۱ میلیون بیت کوین موجود خواهد بود و تا به حال بیش از نصف آن استخراج شده است. به مرور زمان سختی استخراج بیت کوین افزایش پیدا می کند و این افزایش سختی سبب رقابت برای ساخت ابزار های استخراج قدرتمند تر و سریع تر می شود.

شرکت های استخراج بیت کوین مانند KnCMiner ماشین های قدرتمندی را طراحی می کنند که قادر به مدیریت استخراج بیت کوین هستند زیرا چنین فرآیندی می تواند وقت و انرژی مصرف کند. دستگاه های آنها و دستگاه های استخراج شرکت هایی مانند CoinTerra باعث می شوند که استخراج تا آنجا که ممکن است سریع و از لحاظ مصرف انرژی مقرون به صرفه باشد.

بیت کوین

بیت کوین به وجود آمد تا استفاده از پول ایمن و راحت باشد و با حضور خود باعث شده که ذهن های خلاق اقدام به تقویت آن کنند و این ارز دیجیتال را روز به روز ایمن تر و کارآمد تر کنند.

به نظر شما بیت کوین موجب پدیدار شدن چه کارهای جذاب دیگری شده است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع
coinreport

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا