اخبار خارجی

تا کنون ۶ میلیون بیت کوین به شکل‌های مختلف از دست رفته‌اند!

از چند سال پیش که بیت کوین شروع کرد به تبدیل شدن به یک دارایی ارزشمند، انتظار میرفت که آدم‌های ناسالم شروع کنند به کلاهبرداری و بدست آوردن بیت کوین های مجانی. اما شاید برای همه تعجب آور باشد که بدانند نزدیک به ۳۵ درصد از بیت کوین های موجود در چرخه به موجب اعمال مجرمانه از دست رفته‌اند.

کلاهبرداران از روش‌های گوناگونی برای فریب مردم استفاده می‌کنند مانند استخراج مخفیانه با استفاده از کامپیوترهای دیگران، تعویض سیم کارت، پروژه‌های کلاهبرداری و سرویس‌های مالی در سایه و هک صرافی‌ها که رایج‌ترین در بین این‌ها استخراج مخفیانه و ICO های کلاهبردارانه است. قسمت بد ماجرا اینجاست که مردم فریب خورده هیچگاه نمی‌توانند پولشان را پس بگیرند و این دارایی برای همیشه از دست رفته است.

بنابه گفته‌های یکی از مهندسین اسبق شرکت BitGo و توسعه دهنده بیت کوین Jamson Lopp، تاکنون کاربران به ۶ میلیون بیت کوین در بلاکچین  دسترسیشان را از دست داده‌اند و این تعداد برابر ۳۵.۲۹٪ از کل بیت کوین‌های موجود در چرخه (۱۷.۶ میلیون) است.

میزان کلاهبرداری‌ها و سرقت از صرافی‌ها در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال قبلش ۴۰۰ درصد افزایش یافته و به ۱.۷ میلیارد دلار رسیده است. که از این میزان ۹۵۰ میلیون دلار آن مربوط به هک صرافی هاست. پروژه‌های کلاهبرداری هم مربوط به ICO های کلاهبرداری، طرح‌ های پانزی و سرمایه گذاری با سود قطعی و پلتفرم‌های صرافی جعلی می‌شوند. از جمله بزرگترین پروژه‌های ICO کلاهبرداری می‌توان به PinCoin با ۶۶۰ میلیون دلار و Sky Mining با ۳۵ میلیون دلار کلاهبرداری اشاره کرد.

منبع
dailyhodl

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا