اخبار بیت کوین

فردا ۷۳۵ میلیون دلار قرارداد اختیار بیت کوین منقضی می‌شود؛ گاوها دست به کار شده‌اند

فردا، ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) سررسید ۷۳۵ میلیون دلار قرارداد آپشن (اختیار) بیت کوین فرا می‌رسد. پیش‌بینی می‌شود سود باز واقعی قراردادهای اختیار (آپشن) با توجه به قیمت کنونی بیت کوین، احتمالا در زمان سررسید کمتر از این مقدار خواهد بود اما گاوها هنوز امیدوارند که قیمت را در فرصت باقی مانده به بالای ۲۸,۰۰۰ دلار برسانند.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین بین ۱۲ تا ۱۸ مه (۲۲ تا ۲۸ اردیبهشت)، نزدیک به ۷٪ افزایش یافت و با آزمایش مقاومت ۲۷،۵۰۰ دلاری بسیاری از معامله‌گران را امیدوار کرد. همین باعث شده تا بسیاری از معامله‌گران با دید افزایش بیشتر قیمت پوزیشن‌های معاملاتی خود را ایجاد کنند.

سود باز قراردادهای اختیار بیت کوین با تاریخ سررسید ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت)
سود باز قراردادهای اختیار بیت کوین با تاریخ سررسید ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) – منبع: CoinGlass

در حال حاضر، ۴۲۴ میلیون دلار قرارداد کال (خرید) و ۳۱۲ میلیون دلار قرارداد پوت (فروش) وجود دارد و نسبت قراردادهای کال به پوت ۰.۴۲ است. با این حال، در صورتی که قیمت بیت کوین در روز سررسید قراردادها در حوالی ۲۶،۵۰۰ دلار باقی بماند، تنها ۳۰ میلیون دلار از قراردادهای اختیار کال در دسترس خواهد بود. به زبان دیگر، در صورتی که قیمت بیت کوین زیر ۲۷،۰۰۰ دلار باقی بماند، حق خرید با قیمت ۲۷،۰۰۰ یا ۲۸،۰۰۰ دلار بی‌اعتبار خواهد شد.

در ادامه با توجه به پرایس اکشن کنونی ۴ سناریو محتمل را بررسی می‌کنیم. تعداد قراردادهای آپشن کال و پوت در دسترس در تاریخ ۱۹ مه به قیمت بیت کوین در زمان سررسید بستگی دارد:

  • اگر قیمت بیت کوین بین ۲۵،۰۰۰ تا ۲۶،۰۰۰ دلار باشد: ۱۰۰ قرارداد کال و ۷۸۰۰ قرارداد پوت. در نتیجه ۱۹۰ میلیون دلار به نفع فروشندگان خواهد بود.
  • اگر قیمت بیت کوین بین ۲۶،۰۰۰ تا ۲۷،۰۰۰ دلار باشد: ۱۱۰۰ قرارداد کال و ۴۳۰۰ قرارداد پوت. کفه ترازو همچنان به نفع فروشندگان است و در نتیجه ۸۰ میلیون دلار سود خواهند برد.
  • اگر قیمت بیت کوین بین ۲۷،۰۰۰ تا ۲۸،۰۰۰ دلار باشد: ۲۳۰۰ قرارداد کال و ۲۰۰۰ قرارداد پوت. در نتیجه، فروشندگان و خریداران سود برابری کسب خواهند کرد.
  • اگر قیمت بیت کوین بین ۲۸،۰۰۰ تا ۲۹،۰۰۰ دلار باشد: ۵۷۰۰ قرارداد کال و ۷۰۰ قرارداد پوت. وضعیت به نفع گاوهاست و در نتیجه ۱۴۰ میلیون دلار سود خواهند برد.

در این سناریوها، قراردادهای اختیار پوت تحت عنوان موضع نزولی و قراردادهای کال موضع خنثی و صعودی طبقه‌بندی شده‌اند و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری پیچیده‌تر نادیده گرفته شده است.

به عنوان مثال، در صورتی که تریدری قرارداد کال خود را فروخته باشد، در صورتی که قیمت از سطح مشخصی بیشتر شود پوزیشن کمتری در بازار خواهد داشت. متاسفانه هیچ راهی برای تخمین چنین استراتژی‌هایی وجود ندارد.

در شرایط کنونی باید محتاط بود چراکه کفه ترازو در قراردادهای اختیاری که فردا منقضی می‌شوند، به نفع فروشندگان (خرس‌ها) است. به همین خاطر، احتمال ریزش بیت کوین به زیر ۲۶،۰۰۰ دلار وجود دارد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا