اخبار خارجی

🔴قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در ۱۵ ماه گذشته رسید! آینده آن چگونه است؟

به نظر می‌رسد بازار بیت کوین پس از افزایش قیمت هفته جاری، شاهد کاهش فشار فروش است.

در روز چهارشنبه و پس از آن که پی‌پال پشتیبانی خود از ارزهای دیجیتال را اعلام کرد، قیمت بیت کوین ۷ درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح خود طی ۱۵ ماه اخیر، یعنی قیمت ۱۳,۰۰۰ دلار رسید.

صرافی‌های ارزهای دیجیتال که مورد بررسی شرکت تحلیل بلاک چین Chainalysis قرار گرفته‌اند، مجموعا ۱۰۶,۵۱۹ بیت کوین در روز چهارشنبه دریافت کرده‌اند که بالاترین سطح ورود بین کوین به صرافی‌ها از تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۱۹ تاکنون است. چنین افزایشی را در تاریخ ۴ سپتامبر نیز مشاهده کرده بودیم.

این موضوع می‌تواند برای گاوها مهم باشد؛ زیرا ورود بیت کوین به صرافی‌ها اغلب با فروش عمده و ریزش قیمت همراه است.

فیلیپ گردول (Philip Gradwell) اقتصاددان ارشد Chainalysis به کوین دسک گفته است:

ورود سرمایه به صرافی‌ها بیانگر آن است که بعضی از سرمایه گذاران به دنبال روند صعودی بازار، در نقد کردن دارایی‌های خود عجله دارند.

هرچند، دلایلی وجود دارد که سطوح بالاتری از فروش‌ها در روز چهارشنبه پشت‌سر گذاشته شده است، زیرا شدت معاملات بیت کوین که سنجشی از تعداد دفعات معامله کوین وارد شده به صرافی است، به بالاترین سطح دو ماه اخیر یعنی ۵.۸ رسیده است. این مقدار بیش از دو برابر میانگین ۹۰ روزه است.

هر کدام از ۱۰۶,۵۱۹ بیت کوین وارد شده به صرافی‌ها در روز گذشته به طور میانگین ۵.۸ بار معامله شده‌اند. این موضوع بدان معنا است که بازار، ظرفیت جذب فروش‌ها را داشته است. گردول در این خصوص گفت:

اگرچه مردم در حال کسب سود از افزایش قیمت هستند، اما قدرت خریداران بیشتر است.

بدین ترتیب، به نظر می‌رسد روند صعودی کنونی، اساس مستحکمی دارد. قیمت بیت کوین طی ۱۲ ساعت گذشته تاکنون، از ۱۳.۲۴۰ دلار به ۱۲.۸۹۰ دلار کاهش یافته است.

گردول خاطرنشان کرده است که از ابتدای امروز تاکنون، تقریبا ۳۰,۰۰۰ بیت کوین به صرافی‌ها انتقال داده شده‌اند.

در این بین، به دلیل خوش‌بینی ایجاد شده توسط اقدامات پی‌پال در خصوص ارائه خدمات ارزهای دیجیتال و افزایش حضور سازمان‌ها، بعید است که شاهد کمبود خریدار باشیم.

کنستانتین کوگان (Constantin Kogan) رییس Wave Financial Group در این خصوص گفته است: سال ۲۰۲۰ در حال تبدیل شدن به پذیرش ارزهای دیجیتال است و در سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش این پذیرش خواهیم بود. بیت کوین روند صعودی قوی خود را حفظ خواهد کرد و قیمت آن تا پایان سال به بیش از ۱۴,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا