ایردراپ

ایردراپی دیگر برای دارندگان تلفن هوشمند سولانا؛ توزیع ۱۰۰٬۰۰۰ توکن ACS رایگان

ایردراپ دارندگان تلفن‌های ساگا (Saga) ادامه دارد و این افراد در روز گذشته ۲۵۰ دلار توکن ACS را دریافت کردند. ACS توکن بومی پلتفرم اکسس پروتکل (Access Protocol) است و تلفن ساگا هم گوشی‌ هوشمند کریپتویی است که توسط توسعه‌دهندگان شبکه سولانا راه‌اندازی شده است.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

به نقل از کوین دسک، اکسس پروتکل در پلتفرم اکس (توییتر سابق) اعلام کرده است:

همکاری اکسس پروتکل و اکوسیستم موبایل سولانا

اولین ایردراپ کاربران قدیمی و جدید ساگا انجام شد.

۱۰۰٬۰۰۰ توکن ACS به افرادی که در چالش بازنشستگی ساگا (Saga Retirement Challenge) مشارکت داشتند، ایردراپ شد.

توییت اکسس پروتکل
توییت اکسس پروتکل – منبع: پلتفرم اکس

شایان ذکر است ایردراپ‌های تلفن‌های ساگا (از جمله ایردراپ ACS و توکن BONK) باعث شده تقاضا و فروش آن به طور ناگهانی رشد کند. با رشد شدید BONK در هفته گذشته، معامله‌گران متوجه شدند با خرید تلفن ساگا و دریافت ایردراپ BONK می‌توانند هزینه ۶۰۰ دلاری این تلفن همراه را پوشش بدهند. در نهایت تقاضای این تلفن‌ها به قدری رشد کرد که کل موجودی آن به فروش رفت.

هرچند که قیمت BONK از آن زمان تا کنون بیش از ۳۰٪ کاهش یافته و امکان پوشش کل هزینه تلفن ساگا را از بین برده، پروژه‌های بیشتری در اکوسیستم سولانا برای ایردراپ‌های خود آماده شده‌اند.

نمودار روزانه BONK
نمودار BONK در تایم فریم روزانه- منبع: TradingView

توکن ACS به عنوان توکن بومی اکسس پروتکل به هولدرهای خود اجازه می‌دهد به طیف وسیعی از محتواهای کریپتویی دسترسی داشته باشند. هولدرهای ACS می‌توانند توکن‌های خود را با تولیدکنندگان محتوا، خبرنامه‌ها، انیمه‌های تولیدشده توسط هوش مصنوعی، جدیدترین اخبار و مواردی از این قبیل در وب سایت اکسس پروتکل استیک کنند.

علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند تمام توکن‌های خود را به فروش برسانند. در زمان نگارش این مطلب، قیمت ACS با ۱.۳٪ اصلاح به محدوده ۰.۰۰۲۵ دلار رسیده بود و حجم معاملات روزانه آن هم ۳ میلیون دلار می‌رسید. به نظر می‌رسد اکثر دارندگان تلفن‌های ساگا تصمیم‌ گرفته‌اند توکن‌های ایردراپ‌شده ACS را به فروش برسانند.

نمودار روزانه ACS
نمودار ACS در تایم فریم روزانه- منبع: TradingView

مالکان تلفن‌های ساگا برای دریافت ایرداپ خود باید توکن بی‌همتای (NFT) خاصی به اسم «Saga Genesis NFT» را ضرب کنند. تعداد این NFTها نشان می‌دهد کم‌تر از ۳٬۵۰۰ تلفن از کل ۲۰٬۰۰۰ تلفن ساگا به طور کامل آنلاین شده‌اند. به عبارت دیگر، بسیاری از هولدرهای ساگا هنوز کیف پول خود را راه‌اندازی نکرده‌اند و نمی‌توانند در ایرداپ هیچ توکنی شرکت کرده یا آن‌ها را بفروشند. شاید انگیزه این افراد این باشد که این تلفن‌ها را با قیمت بالاتری به فروش برسانند.

کوثر ایزک شیریان

تو دانشگاه اقتصاد خوندم و خیلی اتفاقی وارد بخش اخبار کریپتو شدم. اما خیلی طول نکشید که عاشق رویای غیرمتمرکزسازیش شدم. به اقتصاد کلان و تحلیل تکنیکال علاقه زیادی دارم ولی هیچ وقت نمی‌تونم به بازار NFTها بی‌اعتنا باشم. بی‌صبرانه هم منتظرم تا کاربردهای کریپتو تو دنیای واقعی بیشتر بشه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا